Spotřeba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: spotřeba

Příspěvek od rudla »

Polgari píše:mne teraz cez zimu zerie priemerne 6,4 ... viac dialnica ako mesto a jazdim na "SHIFT" :D mam najazdenych 14tis
Kde jezdíš po dálnici? V Dobšiné ji nemáte :)
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: spotřeba

Příspěvek od smire666 »

Tak priamo tam síce diaľnicu nemá, no keď prejde nejakých 20 km, dostane sa na ňu... :lol:
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
Polgari
Příspěvky: 276
Registrován: stř črc 13, 2011 18:34
Bydliště: Dobšiná
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od Polgari »

No, trochu viac ako 20KM :D ale chodim do Nitry skoro kazdy tyzden
Nový lama majiteľ Cruze 2.0 VCDI 163k BLACK
juso
Příspěvky: 62
Registrován: pát lis 11, 2011 16:10

Re: spotřeba

Příspěvek od juso »

Mam noveho Cruze 1,8 cca 200 km mam ho tyzden. Zatial nove, ale podla reakcii v diskusii ta spotreba moc neklesne.
Tyzden dozadu som mal este oktavku 1,6 a okrem toho manzelka stale ma oktavku 1,6.
Takze chcem uviest porovnanie - rovnaky sofer, rovnaky styl jazdy, rovnake pocasie, rovnaka trasa.
V BA z domu po bocnych cestach a dialnicnom obchvate medzi sviatkami ked su cesty prazdne cca 15 km.
Oktavka - 7,1 l/100km, Cruze 8,7 l/100km.
Podobnych porovnani mam za posledne tyzdne viac.
Napriklad z domu na nakup do Metra v Ivanke pri Dunaji cca 12 km. Za jeden den sme tam isli dvakrat, raz oktavkou raz cruzom. Ziadne auta na ceste. Oktavka 6,1 Cruze 8,3.
Ako niekto pisal v diskusii skor, ze spotreba sa u vsetkych vyrobcov meria rovnakym certifikovanym sposobom - tak teraz tomu uz neverim. Oktavkou som dlhodobo kombinovane jazdil cca 7,1 - co je pod hodnotou z technicaku (7,2). Ani pocas zabehu to nebolo o moc viac. U Cruze je hodnota z technicaku 6,7 a podla diskusie vidim, ze budem rad ked sa dostanem pod 9 litrov.

Takze z mojich (zatial kratkych) pozorovani, je to aj o style, pocasi, situacii ... ale motor 1,8 v Cruze zerie VELMI vela.
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: spotřeba

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Ak sa nemýlim Octavia 1.6 je MPI čiže viacbodový vstrek, čo myslím (opravte ma ak sa mýlim) nie je. Ale keby si mal Cruze 1.6 s rovnakým výkonom ako octu, vtedy by sa dalo porovnávať, takto je to i tak nerovnomerný súboj. Uvidíš keď si Cruze sadne (zabehne) čo to spraví. Sám mám naftu (teda otec má ) ale benzíny jednoducho žerú viac.
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: spotřeba

Příspěvek od Iacobus »

To čo píšu, sú samozrejme p....ny. Dlhodobá kombinovaná sa dá dostať pod 8 litrov (ja mám 7,8 v jedna.šestke),ale v Bratislave s tým asi nepočítaj. Mesto je u Cruza hlavný problém.
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: spotřeba

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Mesto je u všetkých benzínov hlavný nepriateľ :D
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: spotřeba

Příspěvek od Iacobus »

Myslím že niektorí chodia na toto fórum až keď je neskoro. :( Ľudia sa namotajú na propagačné materiály 6,7 bla-bla-bla a potom nastáva vytriezvenie.
Juso, čítal si sekciu spotreba aj pred kúpou alebo až teraz?
Uživatelský avatar
Hlava
Příspěvky: 68
Registrován: čtv zář 29, 2011 01:45
Bydliště: Brno i Praha, ale vážně :)

Re: spotřeba

Příspěvek od Hlava »

No, normální jízda stylem řidiče ČR 50 obce, 100 mimo obec, 140 dálníce mám spotřebu cca 8,5l. Cruze mám cca 2,5 měsíce, najeto 9500. Ale poměr město a dálnice ku mimo obec je tak 90:10.
Teď jsem jel cca 70km po okrskách a schválně jsem nuloval. Jel jsem trochu svižněji, trocha toho předjíždění a spotřeba 7,3. Těch 6,7, věřím, je reálných.

Co se zajetí týče, nepozoruji ani pokles spotřeby a ani navýšení výkonu. Zajížděl jsem cca 1000km velmi pomalu a pak už svižně. Šlapat jsem začal kolem 3000.

Čepuju 100 MaxxMotion u OMV.

Na cca 50l najedu vždy kolem 600km. Takže palubní počítač bude ukazovat plus mínus dobře.
Falled in love with Chevy Cruze 1.8 LTZ hatchback.
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: spotřeba

Příspěvek od Iacobus »

Hlavo. Ja budem veriť až vtedy, keď sa tu prihlási prvý majiteľ Cruza, ktorý má skutočne dlhodobú kombinovanú spotrebu 6,7. :lol:
Takým "exaktným" meraním ako píšeš som išiel aj za 6,2. Ale poctivé dlhodobé meranie na spritmonitor.de (bavilo ma to asi 15000 km) ukazuje skutočnú realitu.
P.S. jediné plus toho je že, mám vyskúšané že palubný PC ukazuje s presnosťou na desatinné miesto -i
Uživatelský avatar
Hlava
Příspěvky: 68
Registrován: čtv zář 29, 2011 01:45
Bydliště: Brno i Praha, ale vážně :)

Re: spotřeba

Příspěvek od Hlava »

Exaktně mi je to jedno a nikdy to měřit takto nebudu. Čas strávený takovým zapisováním mi vyjde dráž, než ten litr benzínu na sto ;)

Chtěl jsem poukázat, že záleží na strašně moc faktorech. Pokud budu jezdit na dálnici 100km/h, na brzdu šlápnu jen při parkování, nebude mě trápit, že prostě ten kamión předjíždět nebudu ap. tak je ta spotřeba reálná.
Já tak ale nejezdím a jezdit nehodlám, jen říkám, že věřím, že bych se na to dostal. Pro normálního řidiče je spotřeba, jak jsem uváděl. S tím, že je reálné jezdit i pod 8 při lepším poměru okrsek.
Dle mého názoru je problém ten, že moc lidí nedokáže jezdit na spotřebu.
Falled in love with Chevy Cruze 1.8 LTZ hatchback.
juso
Příspěvky: 62
Registrován: pát lis 11, 2011 16:10

Re: spotřeba

Příspěvek od juso »

To: Hlava
Prave svojim prispevkom som sa snazil povedat, ze tento motor ma vysoku spotrebu nezavisle od inych okolnosti. Ze na oktavke som sa zmestil pod oficialne udavanu spotrebu z technicaku ako v meste tak aj kombinovanu. A ten isty clovek (ja) za tych istych okolnosti na Cruze robi o cca 2 litre vyssiu spotrebu.

To: Iacobus
Forum som cital aj pred kupou. Ale to je podobne ako s detmi. Ked vidis susedove deti v puberte, tak si povies, ze je to nezvladnuta vychova. A pochopis, az ked tam dorastu aj tvoje deti.
Na zaklade mojich predchadzajucich skusenosti (s fabiou a oktavkou) som si myslel, ze spotreba z technicaku je realna. Vidim, ze som sa mylil.
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: spotřeba

Příspěvek od Iacobus »

Hlavo.
Jazda 100 km rýchlosťou po diaľnici tak isto nemá nič spoločné s kombinovanou spotrebou. Ale kašlime na to :PP:

Juso
To si napísal perfektne,toto sa ani nedalo lepšie vystihnúť. -i -i -i -i Tiež som o spotrebe vedel, ale keď som sa do Cruza zbláznil na prvý pohľad, racionálne uvažovanie išlo bokom.
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: spotřeba

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Možno sa ti len pritrafil dobrý kus octávky, skutočne. Mal som známeho v jednej predajni koncernu a tak sme sa vozili na kadečom, poviem ti skúšal som Golfa 1.2 TSI a 1.4 TSI zabehnuté aj nezabehnuté a zistenie ? 2 Golfi 1.2 TSI oba zabehnuté jeden žral jak tank a druhý ( pri svižnej jazde vrátane mesta) 7,3 l/100. Je to možno aj od kusu aký sa ti ujde. Ale skutočne v tých koncernoch je použitý MPI alebo FSI čo sú určite motory podstatne vyspelejšie ako motor 1.8 ECOTEC ktorý je použitý v Cruzoch. Neviem ako vy ale mne sa javí že toto môže práve ten hlavný rozdiel...
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
juso
Příspěvky: 62
Registrován: pát lis 11, 2011 16:10

Re: spotřeba

Příspěvek od juso »

No, s tymi oktavkami to nebolo iba dobrym kusom.
Ako som pisal, mal som dve. Okrem toho bola oktavka firemnym standardom u nas vo firme a mali sme ich tu cca 250 kusov (vratane tych mojich). A diskusie s kolegami o autach jasne hovorili o tom, ze s 1,6 benzinom takmer vsetci jazdili na urovni deklarovanych hodnot v technicaku (kombinovane 7,2). Naopak ti co mali 1,9 diesel, robili oproti technicaku (4,9) nadspotrebu.
Ten rozdiel v spotrebe oproti Cruze je asi ten co hovoris v zastaralej technologii. Akurat nechapem, ze nakolko sa spotreba meria podla nejakych standardov, tak preco ma Cruze v technicaku uvedenu nizsiu spotrebu ako oktavka, ked v skutocnosti ju ma vyrazne vyssiu. Alebo si tu uvadzanu spotrebu meria kazdy vyrobca ako chce?
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“