Blbé štartovanie "za studena" a iné drobnosti

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Gudas
Příspěvky: 13
Registrován: úte pro 27, 2011 22:13
Bydliště: Rudina - Žilina (SVK)

Blbé štartovanie "za studena" a iné drobnosti

Příspěvek od Gudas »

Zdravím páni.
Prednedávnom som si kúpil svoje prvé auto, jazdenú Nexiu vo výbornom stave (na svoj vek). Postupom času som spozoroval pár detailov, o ktorých by som potreboval od vás skúsených poradiť.

- Stáva sa mi, hlavne keď je auto "odležané" (ráno), že po naštartovaní motorom trasie, resp. má zvuk ako keby to bol diesel (ide menej valcov?). Nie je nezvyčajné že mi pri cúvaní do kopca vtedy aj skape, ak štartnem a hneď pustím spojku, vie to tiež zdochnúť. Akonáhle ale prejdem pár kilometrov, zlepší sa to. Ak potom zastavím a neskôr naštartujem, ide to už skvele a hladko.

- Tiež mám problém s tým, že pri udržiavaní konštantnej rýchlosti autom trocha "cuká", ako keby som sedel za volantom prvý krát :D

Z toho čo som vyčítal tu na fóre bude asi problém niekde vo filtroch (palivový?), resp. v elektrike zapaľovania. Sviečky sú nové.
Vedeli by ste mi prosím poradiť, s akou požiadavkou mám ísť za mechanikom? Alebo čo si dať pozrieť pri najazdenej stovke?
Sám sa do toho púšťať nejdem, v tomto moc nechodím :)


//auto je Nexia sedan 1,5l 8V, 96tis km (neuveiteľné ale fakt, po seniorovi učiteľovi), pravidelne servisované, GLE.

Vopred vďaka
Nexia 1.5 GLE 55KW
Reklama
 

Mr.Dman
Příspěvky: 74
Registrován: ned čer 12, 2011 14:32
Bydliště: Most, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbé štartovanie "za studena" a iné drobnosti

Příspěvek od Mr.Dman »

tak sice ti neporadím...ALe co se týče těch km...Mám Lanose r.v.1998 a mám najeto necelých 81000...Auto z Německa apodle servisky dotyčný najezdil v průměru 2500km ročně....
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Blbé štartovanie "za studena" a iné drobnosti

Příspěvek od ppp »

to co popisujes je klasicke vynechavanie, tzv. jazda na 3 valce (alebo aj menej :) ).
Prve je vymenit: sviecky, kable, hlavu a palec rozdelovaca. To vsetko su spotrebne veci zapalovania, takze ak neboli neavno menene tak uz asi maju narok. Kable sa daju preverit aj potme pri nastartovanom motore pozriet na motor a sledovat farebnu hudbu na kabloch. Ak nejaku uvidis tak su kaput. Hlavu a palec rozdelovaca nepreveris ale podla sajrajtu vo vnutri a opotrebovanosti sa da odhadnut ci su nove alebo snad este povodne.
A potom ak sa to nezlepsi tak ostava este preverit dodavku paliva pripadne palivo samotne, ak je v nadrzi nekvalitny benzin tak na to ani sekacka na travu nepobezi :).
Gudas
Příspěvky: 13
Registrován: úte pro 27, 2011 22:13
Bydliště: Rudina - Žilina (SVK)

Re: Blbé štartovanie "za studena" a iné drobnosti

Příspěvek od Gudas »

Dik za tipy.
Pozrel som tie káble a je to hotový vianočný stromček :)
Takže si zajtra idem po nové a ak ostane čas, nahodím, uvidíme...
Nexia 1.5 GLE 55KW
Gudas
Příspěvky: 13
Registrován: úte pro 27, 2011 22:13
Bydliště: Rudina - Žilina (SVK)

Re: Blbé štartovanie "za studena" a iné drobnosti

Příspěvek od Gudas »

Vyzerá že pomohlo, štartuje zatiaľ výborne.
Ešte raz diki.
Nexia 1.5 GLE 55KW
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1525
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbé štartovanie "za studena" a iné drobnosti

Příspěvek od LordMMX »

Gudas, chcem sa ťa opýtať mimo témy, nie si ty náhodou (asi) moderátor na pretaktovanie.sk? :D
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Gudas
Příspěvky: 13
Registrován: úte pro 27, 2011 22:13
Bydliště: Rudina - Žilina (SVK)

Re: Blbé štartovanie "za studena" a iné drobnosti

Příspěvek od Gudas »

Correct :D
Nexia 1.5 GLE 55KW
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1525
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbé štartovanie "za studena" a iné drobnosti

Příspěvek od LordMMX »

tak potom vitaj v rodine. ja som dávno pradávno na pretaktovaní dostal ban (ani neviem začo), ale už to neriešim, viac ako počítače ma zaujíma Daewoo teraz.

inak palivový filter by bolo dobré vymeniť tak či tak, alebo ak je možnosť aspoň zistiť či vôbec bol menený a kedy.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“