Zle spalovanie

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
tomik1200
Příspěvky: 16
Registrován: pon led 31, 2011 14:27
Bydliště: žilina SR

Zle spalovanie

Příspěvek od tomik1200 »

ludkovia poradte my ako môžem spraviť zle spaľovanie. Sviečky nové, zapalovací modul novy káble nové ale furt my to zle spaľuje. nedávno som aj triski menil, sa to mierne upravilo ale keď som prišiel na testovaciu emisnú tak my to najprv dalo 0,02 Co2 a potom po pridaní my zase stúplo Co2 na niakých 0,6-0,8 neviem čim to je.a druha vec keď som mynule moju nexiku prehnal na 150km tak pri vyradení rýchlosti my motor skapal neviete čim to je?Palivový filter som menil asi pred 30 000km.Ďakujem za rady
Reklama
 

vítěnko
Příspěvky: 6
Registrován: ned dub 03, 2011 19:44

Re: Zle spalovanie

Příspěvek od vítěnko »

To že ti to chcípá bude věc ventilu volnoběhu jakej máš motor? Nebo máš někde prasklou hadičku potlaku prohlédni všechny potlakové hadičky.Ty emise asi věc lambda sondy nerosvěcuje se ti žlutá kontrolka motor??
tomik1200
Příspěvky: 16
Registrován: pon led 31, 2011 14:27
Bydliště: žilina SR

Re: Zle spalovanie

Příspěvek od tomik1200 »

Mam 16v.Neviem či to je lambda sonda ale ju mam asi tak 1,035 tak niako my to ukazovalo na emisnej čo som to
bol len vyskúšať.Ale ku podivu mam spotrebu okolo 6 litrov na 100km.Vieš predchádzajúci majiteľ prehrial motor a neviem čo my tam mohlo odíst
ani my poriadne neukazuje teplotu budíky sú oka ale neviem ako je na tom to čidlo a či sú dobre čidla a nevieš ako to zistím?
tomik1200
Příspěvky: 16
Registrován: pon led 31, 2011 14:27
Bydliště: žilina SR

Re: Zle spalovanie

Příspěvek od tomik1200 »

a ďalšia otázka kde je ventil volnobehu na 16v?
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Zle spalovanie

Příspěvek od ppp »

V tele skrtiacej klapky.
Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: Zle spalovanie

Příspěvek od michal.sk »

na emiske sa nemeria CO2 ale CO. hodnota 0,02 je hovadina, to by si musel spalovat vodu alebo vzduch. limit aby auto preslo na ek je pre CO 0,3 objemovych % . lambda sonda vyhodnocuje pomer atmosferickeho kyslika a kyslika vo vyfukovych plynoch, podla toho vyhodnoti aka bohata je zmes a RJ bud prida alebo uberie benzin. ak je vo vyfuku vela kyslika, znamena to ze je chudobna zmes a nespali vsetok kyslik ktory je k dispozicii a naopak. ak mas vadne cidlo teploty tak riadiaca jedotka nevie aka je skutocna teplota motora anevie dat spravne mnozstvo benzinu. ak ukazuje nizku teplotu, rj zbytocne obohacuje zmes a naopak. preto zle spaluje.
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“