Těsnení pod hlavou

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

kromanon
Příspěvky: 5
Registrován: pon pro 21, 2009 10:49

Těsnení pod hlavou

Příspěvek od kromanon »

Ahoj, vratil jsem se ze servisu po kontrole, protoze mi unikal olej. Tesneni pod hlavou je pase... Take pry to chce vymenit brzdove hadicky... Akorát bych se rád zeptal zda to jsem schopen udělat sám bez zvedáku? Alespoň tesnené pod hlavou... Já na práci za 2500 plus materiál nemám ted, ale rád bych to zkusil sám:-) Mám knihu jak na to a ted mi jde o to jam moc musim byt sikovny:-D A co potrebuji za naradi:-)
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnení pod hlavou

Příspěvek od -peha- »

Kamaráde všetko sa dá urobiť doma Já som tesnení pod hlavou menil už aj pred blokom na parkovisku ale aby Ti to dakdo popísal to by tu strávil pol dna ono pokud si troška zbehlý tak to ide ale ak nemáš žiadne skúsenosti je lepšie si dakoho pozvať aj Já som tak začínal,nieje to zložité chce to len trocha odvahy a zručnosti no pomoc nieje nikdy na škodu.Nastavenie rozvodu nájdeš dosť dobre popísané aj Tu na fóre a hadičky no to sa dá aj z heveru na to zdvihák nepotrebuješ. :idea:
kromanon
Příspěvky: 5
Registrován: pon pro 21, 2009 10:49

Re: Těsnení pod hlavou

Příspěvek od kromanon »

Takze u toho ten motor nemusi ven z auta?
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnení pod hlavou

Příspěvek od JRD McLAREN »

8micka ci 16ka ..??
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
kromanon
Příspěvky: 5
Registrován: pon pro 21, 2009 10:49

Re: Těsnení pod hlavou

Příspěvek od kromanon »

8cka... 1.6i, 63kW
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnení pod hlavou

Příspěvek od -peha- »

Motor von nemusí stačí sundať hlavu :D a 8 zvládneš o chvýlu tu budeš mať radu :D
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnení pod hlavou

Příspěvek od JRD McLAREN »

no nevim 1.6ku 8ventil ..to som este nevidel....

ale tak ...kukni v Nexiackom fore..
Palikx tam meni motor z lanosa do nexie...
su tam fotky..

a jeden rozobrany je aj tu....
http://195.28.90.58/dohc/]REBRO[
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
kromanon
Příspěvky: 5
Registrován: pon pro 21, 2009 10:49

Re: Těsnení pod hlavou

Příspěvek od kromanon »

ouuu sorry, 1.5:-)
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnení pod hlavou

Příspěvek od palikx »

tesneni na 8v jde docela dobre.jen je potreba pouzit spravne tesneni na utesneni nastavce hlavy s vackou.jinak tam neni nic tak strasneho.
ale popisovat to opravdu moc nejde.
jen dulezite
nechat hlavu srovnat
vymenit simerinky ventilu
vymenit tesneni potrubi
a pokud neni vymenen i simerink vacky
pri cisteni bloku velky pozor na bordel odpadavajici do motoru muze ucpat saci kos
pri zpetne montazi rozvodu se musi obvykle povolit vodni pumpa kvuli napnuti remenu ale melo by se vymenit na ni tesneni jinak potom tece.

jo a cena prace 2500 je hodne slusna cena(teda pokud ten clovek udela vse co jsem napsal)-kdyz to neudela nema cenu tesnení menit do roka to tece znova.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: Těsnení pod hlavou

Příspěvek od mino22 »

Tak co som ocakaval , prislo . :( Trvalo to skoro 2 roky . Objavili sa olejove fleky pod autom , hned som siel do servisu pozriet odkial presne to tecie .Pusta tesnenie pod hlavou valcou , presne v mieste kde prechadza olejovy kanalik z bloku motora do hlavy . Kedze som to tesnenie menil pred tymi 2 rokmi , ale nebola zarovnana hlava, cakal som ze je otazkou casu kedy sa nieco stane .Ale vtedy som potreboval auto surne a nebolo vela casu,uz som meskal aj s STK .Totiz pred vymenou mi tlacilo zpod hlavy aj vodu -par kvapiek , co ostalo aj po vymene tesnenia, tak a teraz sa pridal aj olej . Tak som im ho nechal v servise , nech tentoraz zarovnaju aj hlavu -nosia to niekam do madarska . Tak ako pise Palix , ak uz oprava tesnenia hlavy , radsej aj so zarovnanim hlavy pre istotu . A mam stastie ze som to zbadal , lebo som mohol zadriet aj motor.Riadne mi tlacilo von ten olej uz aj na volnobehu .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
solimx
Příspěvky: 124
Registrován: stř lis 18, 2009 13:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnení pod hlavou

Příspěvek od solimx »

Ahoj,
tiez mi to valilo od kanalika. Spravil mi to Palikx a zatial natocene uz 30 000 a sucho :)
Lanos 1.5 8V, 63kW, disky 13" Alu Enzo, gumy Kleber, LPG Tartarini, spotreba leto 5.8l/100km :)
mikrovlnka Daewoo, radio Daewoo, babetta 210, 2 rychl.
cestný zavodny bycikel
pred Langosikom: s105, s120, s130, fav 136L LPG karbec,fiat polsky,oltcit,format 135LXi LPG
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: Těsnení pod hlavou

Příspěvek od mino22 »

Tesnenie hlavy opravene . Po cca tyzdni jazdenia zatial sucho . Vyslo ma to na 150 eur presne , to je zarovnanie hlavy+tlakova skuska , praca ,tesnenia ,sviecka, nemrzka , nemal som ani benzin . Zasa o nieco lepsie jazdi a dufam ze aspon tuto zimu prezije bez dalsich investicii . Poslednou dobou mi ale ostavaju visiet otacky na 1500 na volnobehu , ale nedokazem zohnat ten konektor na potenciometer skrtiacej klapky ktory to sposobuje. Tymto prosim vsetkych , ktory by ten konektor vedeli zohnat a zaslat za poplatok . Cim skor tym lepsie . Dakujem .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
macinko
Příspěvky: 17
Registrován: sob zář 04, 2010 18:29
Bydliště: Liptovské Revúce

Re: Těsnení pod hlavou

Příspěvek od macinko »

ahojte,mám otázku.treba mi meniť tesnenie pod hlavou a mechanik zohnal tesnenie s jedným výrezom ale staré má tri výrezy.bude to pasovať?je to motor 1.5 8V kod A15SMS
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Těsnení pod hlavou

Příspěvek od kesko »

Ak si dobre spominam, počet zarezov určuje hrúbku tesnenia a v tom prípade by to mohol byť problém. Ale niesom mechanik, je to len teoria. Mechanik by mal vedieť čo použiť aby to bolo OK. Snad sa ozve niekto skusenejší.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
macinko
Příspěvky: 17
Registrován: sob zář 04, 2010 18:29
Bydliště: Liptovské Revúce

Re: Těsnení pod hlavou

Příspěvek od macinko »

dik za odpovedˇ kesko.snádˇ by mi pomohlo nejaké označenie toho tesnenia.nemôžem to nájsť.
Odpovědět

Zpět na „LANOS“