kontrolka servis

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
resurr
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 25, 2009 14:57
Bydliště: Těmice,Jihomoravsky kraj
Kontaktovat uživatele:

kontrolka servis

Příspěvek od resurr »

Zdravím Nubiraky
menší problem s..... v podstate se vším.
takjsem byl dohnan velkým tlakováním a unikem kapaliny k výměně těsněni pod hlavou a jiným těsněnim ktere se mění zaroven stim
a samozřejmě došlo i na rozvody.nic nebylo problem sehnat. jen uloženi na termostat bylo docela komplikovane.
pro orientaci cena i s prácí 7900 kč.
teď k problemu ktery opravou nastal.nestale svití kontrolka servis,velmi kolísají otáčky volnoběhu,hned po startu se zapnou ventilatory chladiče a neustale se točí, budík teploty taky občas vyletí za hranici teploty,ale tlak v nadobce je v normě soudím podle tlaku co byl před výměnou těsněni,teplota vody podle prstove zkoušky taky dobra,.
jedine co me opravdu potěšilo že jsem dnes konečně zprovoznil topení a může začít zima.(oprava provedena proplaplachnutím všech hadic a otvoru kde proudí voda.a hlavně radiatoru)
Dík za rady. :?
Daewoo Nubira,1.6 16V Sedan,98 dovoz Italie, puvodní majitel byl dobytek docela odraná,ale aj tak krasná
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: kontrolka servis

Příspěvek od ppp »

Kontrolku servis (check engine) si musis vypipat. Postup najdes tu na fore aj s kodmi.
Jedine co ma napada, ze je bud zlomeny kablik k cidlu teploty, alebo je niekde zaveseny a mozno skratuje voci kostre. Alebo je v haji samotne cidlo teploty. Lenze ked nad tym rozmyslam, tak motor ma vlastne dve cidla jedno pre budiky a jedno pre RJ a teda aj vetraky, takze ma skor napada, ci niekto nieco nedoondil s ukostrenim motoru. Ale to su len napady, pretoze z popisu netusim co to vlastne robi.
Dolzeite je, ze oba vetraky sa zapinaju bud ked teplota na cidle teploty, ktore ide do RJ (nie do budiku) dosiahne istej hranice alebo ked je zapnuta klimatizacia.
resurr
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 25, 2009 14:57
Bydliště: Těmice,Jihomoravsky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka servis

Příspěvek od resurr »

hned po nastartovani se zapnou ventilatory chladiče,klimatizace vypnutá
kolisaji otačky 900-2500
budik někdy ukazuje přehřáti.teplota vody dobrá tlak optimální
a sviti servis.
nevím co víc bych měl napsat
Daewoo Nubira,1.6 16V Sedan,98 dovoz Italie, puvodní majitel byl dobytek docela odraná,ale aj tak krasná
Uživatelský avatar
tatřík
Příspěvky: 80
Registrován: pon dub 11, 2011 07:48
Bydliště: Heřmanův Městec, okr. Chrudim

Re: kontrolka servis

Příspěvek od tatřík »

Taková blbá rada: co takhle se vrátit do servisu, kde dělali tu velkou opravu, aby to dali do pořádku? Pokud to před opravou nedělalo, tak museli něco posr...
resurr
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 25, 2009 14:57
Bydliště: Těmice,Jihomoravsky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka servis

Příspěvek od resurr »

bylo mi řečeno že si mam nechat někde vymazat řidici jednotku že tam nic špatně nemuže byt,
což mě taky připada absurdní ale když si člověk necha něco spravit bez papírů aby trochu ušetřil tak tě vždy při problemu pošlou do prdele.
a v kterem místě ma být motor ukostřen.ne bo snad nějaké jine rady?
a ještě ktěm vadam, hned po nastartování klesnou otačky na minimum až to skoro zdechne a naraáz vyleti až na 15oo,
zatim děkuju :(
Daewoo Nubira,1.6 16V Sedan,98 dovoz Italie, puvodní majitel byl dobytek docela odraná,ale aj tak krasná
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka servis

Příspěvek od Vlasta »

Vymazat řídící jednotku můžeš sám. Stačí odpojit baterku na 10minut až půl hodiny. To by mělo bezpečně stačit na vymazání. A koukni se se na krokový motorek, ten má na starosti volnoběh.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
resurr
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 25, 2009 14:57
Bydliště: Těmice,Jihomoravsky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka servis

Příspěvek od resurr »

to už jsem taky zkoušel, žadná změna,asi budu muset na diagnostiku nic jiného mi prostě nezbude. :(
Daewoo Nubira,1.6 16V Sedan,98 dovoz Italie, puvodní majitel byl dobytek docela odraná,ale aj tak krasná
resurr
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 25, 2009 14:57
Bydliště: Těmice,Jihomoravsky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka servis

Příspěvek od resurr »

tož ještě k těm závadám,jsou chvilky kdy nemužu vůbec nastartovat tak jestli to muže nějak spolu souviset prosím o radu.nějak tu dignostiku tento tyden nestíhám a auto potřebuju
Daewoo Nubira,1.6 16V Sedan,98 dovoz Italie, puvodní majitel byl dobytek docela odraná,ale aj tak krasná
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka servis

Příspěvek od Vlasta »

Ten krokový motorek jsi kontroloval, případně vyčistil?
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
resurr
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 25, 2009 14:57
Bydliště: Těmice,Jihomoravsky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka servis

Příspěvek od resurr »

no to ještě ne.to mě řikali že čistily,asi se na to budu muset kuknut,už vim aspon ktere to je :D
Daewoo Nubira,1.6 16V Sedan,98 dovoz Italie, puvodní majitel byl dobytek docela odraná,ale aj tak krasná
resurr
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 25, 2009 14:57
Bydliště: Těmice,Jihomoravsky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka servis

Příspěvek od resurr »

tož krokovy motorek vyčištěný.zatím to vypada že otáčky budou v pohodě drží se od 900 do 1100 zaleží na teplotě okoli a motoru.
Jen mě zaráží že po zapnutí klimatizace jdo otaáčky rapidně dolu tak na 500 a niž.neměla by se se snad o troch zvýšit??
Daewoo Nubira,1.6 16V Sedan,98 dovoz Italie, puvodní majitel byl dobytek docela odraná,ale aj tak krasná
skobla
Příspěvky: 14
Registrován: pát kvě 13, 2011 14:59

Re: kontrolka servis

Příspěvek od skobla »

ja som mal taky isty problem a mal som teplotne cidlo v haji.bol som priamo v chervolete a tam podla vin cisla mi dali presne take iste ako tam ma byt.vymenil som a motor ide ako novy.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“