co ma dnes potešilo

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6262
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od Scorpion.11 »

-i :lol: -i
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od ppp »

Dnes mi zacalo hrozne rachotit na aute nieco vpredu, tazko bolo urcit odkial to ide ale malo to nieco s rotacnymi prvkami, pretoze sa to menilo s meniacou sa rychlostou. Pri pomalsej to bolo take pukanie, az trieskanie a pri vyssich rychlostiach to prechadzalo do rachotu, ze by to snad ani radio neprehlusilo. Uz som myslel ze sa asi rozpadlo lozisko alebo nieco s brzdami, lebo pri prbrzdeni nieco luplo a trochu sa to stisilo. Aj pri pravotocivej zakrute to takmer stichlo. Na dialnici som sa ani neodvazil ist rychlo, radsej som sa zavesil za nejakeho 90tnika aby som nebol ja ten co to spomaluje :).

Do tejto temy som to dal preto, lebo ma nakoniec potesilo zistenie ze je to uplna banalita. Mam na aute nove pneu na novo opieskovanych a nalakovanych diskoch preskovym lakom. Ten ma slusnu hrubku, takze sa pod skrutkami kolies vymackal a skrutky sa uvolnili. A na pravom prednom kolese natolko, ze malo koleso volu a tak veselo rachotilo. Stacilo podotahovat vsetky skrutky a uz je dobre.
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od Hynek »

To ppp Nezlob se na mě , ale pěkně riskuješ. Jak můžeš mít dotažené šrouby na kolech, když neporušíš ani lak pod nimi? Kola dotahuju zásadně nohou a páka na klíči aspoň 50 cm. A po výmeně kola , nevýš po ujetí 15 km opět dotáhnout! To platí i po výměně letních za zimni a opačně!
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od LordMMX »

Aspoň bude Mafia - The City of lost heaven zaujímavejšia :)

Obrázek
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od Serpico »

...to Hynku utahovat - přetahovat kola moc se nevyplácí u plecháčů deformace jednotlivého usazení šroubů/matek v disku a celého disku , utahovací moment 120 Nm a dost, byl jsem sám dost překvapen jak s momentním klíčem stačí málo a už cvaká, je v něm přeci ňáká páka a ty píšeš o 50cm montážní páce a ještě přišlápnout, ...jo jasně po přezutí ještě jednou po 50km dotáhnout ano, ...no nechci dělat chytrýho ale asi jsi jezdil s náklaďákem ale to je opravdu jinde. Ani se vzduchovou pistolí nedotahuju na 3 ale jenom na 1 a pak ještě dotáhnu s momeňtákem v Mellicaro servizione, ... no nakonec abych se nechlubil cizím peřím, těch 120 Nm mám od palikxe a sdeformovanej plechový disk / hází na rezervě je bohužel moje zkušenost...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od alvin »

mňa učili starí machri ešte niekedy v 80. rokoch,že na doťahovanie matíc resp.škrutiek kolies na NIKDY nemá použiť dlhšia páka,ako tá čo dodal výrobca do pôvodnej výbavy voza,tou sa uťahuje rukou,ale fest, predlžené rameno ,páku je možné použiť iba pri povoľovaní,pri nadmernom dotiahnutí,hrozí poškodenie kužeľových dosadacích plôch,presne ako píše Serpico,ja som sa takisto poučil na vlastnej chybe,ešte na wartburgu v r.1983,keď som tie matky doťahoval golou s predlženým ramenom :? :? :? :? :?
P.S. Ak sa častejšie povoľujú a doťahujú matky kolies,po čase by sa mal ten kľúč resp. "orech" vymeniť za nový,aby nedošlo k zrazeniu hrán,následkom vybitia kľúča,na maticiach,aj o tom viem svoje
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Mr.Dman
Příspěvky: 74
Registrován: ned čer 12, 2011 14:32
Bydliště: Most, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od Mr.Dman »

Já když měním,tak dotáhnu rukou,pro jistotu přišlápnu nohou a po pár km opět....Tak po 30km asi...Páku jsem nikdy nepoužíval...
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od tomask »

Hynek píše:To ppp Nezlob se na mě , ale pěkně riskuješ. Jak můžeš mít dotažené šrouby na kolech, když neporušíš ani lak pod nimi? Kola dotahuju zásadně nohou a páka na klíči aspoň 50 cm. A po výmeně kola , nevýš po ujetí 15 km opět dotáhnout! To platí i po výměně letních za zimni a opačně!
No Hynku co píšeš je choré, nezlob se ale takhle dotáfnout kolo se fakt nemá.
Při takhle dotaženém kole, bych chtěl vidět člověka který to pak povoluje.
Ten musí vyvolávat snad všechný svaté i nesvaté :lol:
Já dotahuji pistoly na 2 nebo 3 a uplně to stačí, pak už jenom po pár km kontroluji klíčem.
Carthell Prg
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od ppp »

Hynek píše:To ppp Nezlob se na mě , ale pěkně riskuješ. Jak můžeš mít dotažené šrouby na kolech, když neporušíš ani lak pod nimi? Kola dotahuju zásadně nohou a páka na klíči aspoň 50 cm. A po výmeně kola , nevýš po ujetí 15 km opět dotáhnout! To platí i po výměně letních za zimni a opačně!
Mozno preto, lebo to bol praskovy vypalovany lak. A ten je dost tvrdy a hruby. Aj kamienok musi mat dost velku silu a spravny uhol aby ho poskodil. A ci ho neposkodim skrutkou pri prvom utahovani neviem ale predpokladam ze ho bud nestrhnem uplne alebo aspon ostane medzi skrutkou a plechom. Preco potom lak povolil neviem, mozno od tepla od kotucov moano len pohybom plechu voci skrutkam vdaka laku ako mazadla/pruzidla vypadal.
Mimochodom ked v servise nalisovali este otcovi kolesa skrutkami s tym, ze nechali neoskrabane stredy plechacov, takze nesli dat dolu z auta, tak po zlozeni kolies tym, ze sme museli s autom pobehat par metrov s povolenymi skrutkami, ostali stredy plechov bez skrabancov az do podkladu. To len tak k pevnosti toho laku a lahkosti jeho strhnutia.
A ako som uz napisal toto je problem len po novom praskovom laku. Na rovnaku udalost som si potom spomenul na otcovej nubire, tiez po laku boli kolesa po par km volne a musel som ich dotiahnut. Len nie takto vela, pretoze tam sme na to prisli skor, predsa len sa na nej jazdi menej. Ale ked je lak uz fuc, tak nic dotahovat netreba. Aj tak to s utahovanim kolies prehanam a potrebny moment prilis prekracujem. Pri vymene kolies po sezone zacinam vymenou tym, ze nasadim kluc a raz alebo dvakrat po nom dupnem. Skrutka so skripnutim povoli a potom to uz ide aj rukami.
Kolega tiez dotahoval skrutky nohou tak ako ty, len mierne, nez nemusel navstivit servis aby mu zvysok skrutky vytiahli. Mimochodom dotahovaci moment je na espere 90Nm a to je relativne maly moment. To na kolegovom aute je uz vacsi asi 120Nm a aj tak skrutku utrhol. Ked som raz na skusku utiahol kolesa predpisanym momentom, tak som mal strach ze povolia ale nepovolili.
Ale ak sa bojis, tak si nechavaj dotahovat kolesa pistolou v pneuservise. Potom sa nasmejes ked budes musiet niekde na ceste menit koleso a tebe nepomoze ani postavit sa na kluc oboma nohami. Az poskakat oboma nohami celou hmotnostou mojej malickosti, vtedy este len cca 80kg, po kluci pomohlo. Matica povolila s rachotom ako pri vystrele z pistole. Aspon ja mam v pneuservisoch skarede skusenosti s vymenou kolies.
Este k tomu dotahovaniu nohou. Neviem kolko moze vazit noha, dajme tomu ze 10kg. Keby si teda na 50cm pake tlacil iba hmotnostou nohy, tak je to 50Nm. Lenze staci trosku prisliapnut a moment ide neskutocne nahor. Skus si doma sliapnut na domacu vahu nohou asi tak ako prislapujes kluc pri utahovani kolies. Potom vysledne cislo merane v kg vynasob 5 a odcitaj asi 20% (to v pripade ze nesliapes na koneic 50cm paky ale niekde 10cm od konca, ak sliapes na koniec tak odcitavat nic nemusis). Mozno sa budes divit akym momentom dotahujes skrutky.
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od LordMMX »

Obrázek

no toto mi urobilo deň :D :lol:
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od 18lukin18 »

LordMMX tak to mě také pobavilo :lol: :lol: :lol: :lol:
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Uživatelský avatar
sandruš
Příspěvky: 1436
Registrován: čtv led 15, 2009 20:53
Bydliště: Konice
Kontaktovat uživatele:

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od sandruš »

V čera mě mooc potěšila předváděcí jízda nové Škody Citibo. :D :D Mooc semi zalíbilo tohle vozítko. :)
Škoda 135 GL
Daewoo Nexia 1,5 r.v 97.3 dv
Daewoo Tacuma SX 1,6 16 V 77kw r.v 2001
Fiat Croma 1,9 Jtdm 16v.2010. 6tikvalt
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od tomask »

Když byl minisrazík Brno, tak se při nás chevroleťáků zastavili kluci s malýma Škodovkama.
Autičko vypadá fakt šikovně, pro ženy na přesun a na schoping ideálni.
Carthell Prg
Vojta

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od Vojta »

Moc nás dnes potěšila návštěva Peháčků. Sedělo a kecalo se tak bezvadně, že jsem zapomněl fotit :shock:
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od Petr S. »

Peha určitě ne. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Odpovědět

Zpět na „POKEC“