Problem so stieracmi

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Paul8579
Příspěvky: 3
Registrován: úte lis 15, 2011 20:19

Problem so stieracmi

Příspěvek od Paul8579 »

Mam Captivu 2,0 VCDI a takovej zvlastni problem s prednymi stieracmi. Ked si ostriekam predne okno, tak mi stierace asi tri krat zotru, a potom mi ostanu v hornej polohe priamo pred vodicom. Nepomoze ani opatovne spustenie stieracieho cyklu na cyklovac, ani prvu kontinualnu polohu, ale az na najvyssi vykon. Potom sa spustia, ale ak vratim packu do polohy pomaleho stierania, tak ostanu v polohe v ktorej sa prave nachadzaju. T.z. ze hocikde. Ak vypnem zapalovanie a opatovne spustim motor, tak sa automaticky vratia do parkovacej polohy. Nestretli ste sa s tymto uz niekto? Sorry za pravopis, nie je mojou silnou strankou :). Dakujem za kazdu radu.
Reklama
 

Bullmastiff
Příspěvky: 112
Registrován: úte led 13, 2009 21:38
Bydliště: Praha - Východ

Re: Problem so stieracmi

Příspěvek od Bullmastiff »

Paul8579 píše:Mam Captivu 2,0 VCDI a takovej zvlastni problem s prednymi stieracmi. Ked si ostriekam predne okno, tak mi stierace asi tri krat zotru, a potom mi ostanu v hornej polohe priamo pred vodicom. Nepomoze ani opatovne spustenie stieracieho cyklu na cyklovac, ani prvu kontinualnu polohu, ale az na najvyssi vykon. Potom sa spustia, ale ak vratim packu do polohy pomaleho stierania, tak ostanu v polohe v ktorej sa prave nachadzaju. T.z. ze hocikde. Ak vypnem zapalovanie a opatovne spustim motor, tak sa automaticky vratia do parkovacej polohy. Nestretli ste sa s tymto uz niekto? Sorry za pravopis, nie je mojou silnou strankou :). Dakujem za kazdu radu.
Něco podobného jsem měl taky (za deště blbla automatika, rychlé setření fungovalo jen po dobu co jsem držel páčku dolu a musel se trefit s puštěním tak aby stěrač nezůstal ve výhledu apod.). V servisu vyměnili motorek stěračů a bylo po problému - prý špatně signalizoval polohu řídicí jednotce. Závada prý souvisela s pronikáním vlhkosti do motorku - alespoň za deště to blblo za sucha vše chodilo OK.
Paul8579
Příspěvky: 3
Registrován: úte lis 15, 2011 20:19

Re: Problem so stieracmi

Příspěvek od Paul8579 »

Jo tak sem na to pak prisel... u mna bol problem podobneho razu, ze tiez to blblo len ak bolo vlhko alebo dazd.
Tak sem se jednou v dezdi stavil u kamose v servisu a rezebral jsem kryt a na moje prekvapeni jsem zistil ze ta
"vana" kde se nachazi motorek steracu je plna vody. Tak jsem prostoural sroubovakem ten odtok, voda se vylila,
ale pravdepodobne uz byl motorek nebo spise elektornika nenavratne poskozena, lebo to blblo porad. Tak jsem vymenil
za novy a odvtedy je pokoj. Jenom uz si davam bacha na tu "dirku" a jednou za cas si to vsechno rozeberu a procistim.
Takze souhlasim s tebou, ze problem je skuecne ve "vlhkosti".
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“