nubira netopí prosím o radu

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
jerrykiller
Příspěvky: 8
Registrován: stř úno 02, 2011 20:11

nubira netopí prosím o radu

Příspěvek od jerrykiller »

Ahoj lidi, uz jsem si tady prečetl snad vše o tom proč nubira i jené modely netopí a všechny návody na opravu jsem zkusil. Ted jsem v takové fázy ze jsem rozebral topení ze spodu a chystal jsem se vyměnit radiator jenže když jsem nechal auto ohrát radiator ma určite vic nez 50 stupnů a to i za jízdy. Neudrzim na nem ruku dele jak 5 vterin.Takze nechapu proč to netopi, všechny klapky funguji, termostat jsem uz take vymenil a ted nevim co dal. pomoooooc :cry: :cry:
Reklama
 

Uživatelský avatar
tatřík
Příspěvky: 80
Registrován: pon dub 11, 2011 07:48
Bydliště: Heřmanův Městec, okr. Chrudim

Re: nubira netopí prosím o radu

Příspěvek od tatřík »

No, nám to taky moc netopí, ale v našem případě to byl zanesený radiátor. Teď po několika výplaších se to zdá dobré. Pokud se to do jara zase zanese, nezbude nic jinýho, než vypláchnout důsledně celý systém chlazení a radiátor dát nový. Ale pokud ti radiátor opravdu hřeje (50 stupňů je ale málo, jde tam voda přímo z motoru, takže u plně ohřátého motoru by měl mít skoro stejně jako motor) a klapky a ventilátor fungují, tak to netuším, proč by to netopilo?
Krookous
Příspěvky: 185
Registrován: stř dub 13, 2011 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: nubira netopí prosím o radu

Příspěvek od Krookous »

Měl jsem podobný problém, auto netopilo skoro vůbec :(
Udělal jsem proplach celé soustavy - viz. někde návod tady na fóru. Potom občas povolím víčko z expandsky když je motor teplý...
Už to topí mnohem lépe - bylo tam bordelu, bahna, nestačil jsem se divit...
Takže jsem zatím spokojený, až bude -30°C, tak uvidím :D

P.S: jo a ještě jsem dával nový termostat!
Daewoo Nubira SX 1.6 16V, 80KW, 110HP, 12/1998, 150.000, dá se řící plná palba:) Po doladění bude dokonalá:)
http://krookous.rajce.idnes.cz/
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=18061
Uživatelský avatar
jerrykiller
Příspěvky: 8
Registrován: stř úno 02, 2011 20:11

Re: nubira netopí prosím o radu

Příspěvek od jerrykiller »

Ok děkuji za odpověd. Určitě to zkusím propláchnout :D
Uživatelský avatar
jerrykiller
Příspěvky: 8
Registrován: stř úno 02, 2011 20:11

Re: nubira netopí prosím o radu

Příspěvek od jerrykiller »

Nemůžu žádnej návod najíd :(
resurr
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 25, 2009 14:57
Bydliště: Těmice,Jihomoravsky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: nubira netopí prosím o radu

Příspěvek od resurr »

je to minuli tyden co jsem to taky čistil,netopila vubec a ted se neda v autě ani vydržet.používal jsem ten uzky zahradni nastavec na haducu ten točicí.nrmalně po odpojuj hadice co vedou k radiatoru sou to ty uzke ze zadu v motoru.a normalne tam ten nastavec strč a nech pořándně prostřikat.a tak sem to udělal aj s chladičem odpojil hadice nasadil střikáč a kochal se humusem, co se dral ven.pak jestě prostup za termostatem ale na ten spodni šroubek je přístup jak koˇovi do prd....,ale šlo to.a než to začneš čistit tak prva nalej lahvičku cističe co uvolňuje humus v soustavě a pak dukladny proplach.pak sem to vyzkoušel jen s vodou jestli topí a když po velmi kratke chvilce začla, tak sem vypustil vodu a co šlo tak to sem normálně vyfůkal hubu a nalel fridex. :D
Daewoo Nubira,1.6 16V Sedan,98 dovoz Italie, puvodní majitel byl dobytek docela odraná,ale aj tak krasná
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: nubira netopí prosím o radu

Příspěvek od ppp »

navod netreba. Ak chces preplachnut radiator, tak ho odpoj od motora (dve hadice v strede motorovej steny mizerne pristupne aj spod auta) a na rurky z radiatoru pripoj hadice, jednu daj na zdroj vody, druhu do vedra alebo do kanalizacie a pusti naplno vodu. Odporucam preplachovat v protismere nez prudi radiatorom voda normalne. Do radiatora vstupuje hadica, ktora ide z bloku motora.
Ale podla mojich skusenosti z espera je konecnym riesenim az vymena radiatora za typ z velkymi ovalnymi rurkami v rebrach. Preplach vydrzal vzdy len jednu sezonu aj ked uz nevytekal takmer ziaden sajrajt.
Uživatelský avatar
jerrykiller
Příspěvky: 8
Registrován: stř úno 02, 2011 20:11

Re: nubira netopí prosím o radu

Příspěvek od jerrykiller »

ok díky za rady hned v sobotu na to vlítnu a napíšu jak to dopadlo ;)
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“