Zápach od motoru při zařazení zpátečky [help]

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
paTaNiNho
Příspěvky: 76
Registrován: úte pro 07, 2010 19:10
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Zápach od motoru při zařazení zpátečky [help]

Příspěvek od paTaNiNho »

Zdravím všechny ochotné,
poslední dobou (cca 2 týdny) pociťuji v kabině při zařazení zpátečky zápach od motoru. Přirovnal bych to ke pálející se gumě, opravdu nepříjemné. .Nevím, jestli to má s tím souvislost,ale vinou mého mechanika jsem několik týdnu jezdil s otevřenou nádobkou od chladící kapaliny, všiml jsem si toho, když auto nedosáhlo požadované provozní teploty a přestalo topit, bohužel celkem pozdě a s tím přišel tento zápach. Tekutinu jsem již vyměnil, ale zápach při zpátečce přetrvává, dokonce jsem při parkování u domu při sešlápnutí spojkového pedálu pociťoval vibrace na straně řidiče. Osobně mám podezření na spojku, ale nejsem odborník. .
Najde se někdo, kdo mi dokáže pomoci? Či cokoliv, co by mi mohlo pomoci?
Předem děkuji. .nezapomeňte na mě
Daewoo Lanos 1.5i - rok 1998 - najeto 107 000 km
Reklama
 

Uživatelský avatar
paTaNiNho
Příspěvky: 76
Registrován: úte pro 07, 2010 19:10
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach od motoru při zařazení zpátečky [help]

Příspěvek od paTaNiNho »

Všem ochotným budu předem zavázán. . .proto prosím, nenechte mě v tom, děkuji :|
Daewoo Lanos 1.5i - rok 1998 - najeto 107 000 km
BAJGI
Příspěvky: 28
Registrován: stř kvě 11, 2011 23:04

Re: Zápach od motoru při zařazení zpátečky [help]

Příspěvek od BAJGI »

Rád bych ti poradil. Ale napadá mne jen spojka. Ta mi smrděla taky, ale ne jen při zpátečce.
Uživatelský avatar
paTaNiNho
Příspěvky: 76
Registrován: úte pro 07, 2010 19:10
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach od motoru při zařazení zpátečky [help]

Příspěvek od paTaNiNho »

Děkuji. . .a tak musela ven?
Nemáš představu, kolik stojí nová (výměna)?
. . .každopádně dále očekávám Vaše náměty, děkuju. . .
Daewoo Lanos 1.5i - rok 1998 - najeto 107 000 km
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: Zápach od motoru při zařazení zpátečky [help]

Příspěvek od mino22 »

Spojku som uz opravoval , ale este nemenil na nej nic.Lamelu som mal dost osuchanu , ale este teraz po rokoch zabera normalne.Trebalo by presne zistit odkial ten zapach ide , ja som citil smrad napr. z deraveho vyfuku , nespravneho spalovania, vytlaceny olej na povrchu prevodovky alebo motora , ktory sa palil a smrdel . Mal by sa niekto pozriet , kto sa vyzna a vedel by presnejsie povedat . A k oprave spojky , musi ist prevodovka von . :? Neviem preco by mala spojka smrdiet, jedine ked preklzava lamela, alebo sa dostal na trecie plochy olej a to z motora , alebo z prevodovky . V spojke , konkretne v lamele zvykla prasknut pruzina .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
paTaNiNho
Příspěvky: 76
Registrován: úte pro 07, 2010 19:10
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach od motoru při zařazení zpátečky [help]

Příspěvek od paTaNiNho »

děkuji za odpověď. . .mně právě nejde do hlavy, proč tento idenfický zápach cítím jen při zařazení zpátečky a to teprve, když se na ni začnu rozjíždět, zápach jde topením od motoru do interiéru a po zastavení je při přičichnutí směrem k motoru tento zápach cítit. . .také při zařazení pociťuji, jako by mi z výfuku šlo více kouře, ale to nemůžu posoudit přesně, neboť je nyní již mráz a jezdím hlavně v noci. . .
Neříkájí někomu tyto příznaky něco podezřelého? Věřte, že ten zápach není moc oslňující. . .prostě něco mezi pálící se gumou (viz. výše)
Daewoo Lanos 1.5i - rok 1998 - najeto 107 000 km
Uživatelský avatar
krowman
Příspěvky: 252
Registrován: pon lis 27, 2006 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach od motoru při zařazení zpátečky [help]

Příspěvek od krowman »

Mě je někdy docela dost cítit katalyzátor. Ale jestli ty stojíš na místě, zařadíš zpátečku a cítíš spálenou gumu, tak to nevím teda...
Daewoo Lanos, tudor HB, 1.5, ´97
Uživatelský avatar
paTaNiNho
Příspěvky: 76
Registrován: úte pro 07, 2010 19:10
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach od motoru při zařazení zpátečky [help]

Příspěvek od paTaNiNho »

. . .právě, nejde mi to do hlavy. . .
Není možné, aby se mi od toho incidentu dá se říci "malinko" nezadřel motor a dělalo při zpátečce takovou neplechu? Ale to je blbost, na ten katalizátor se podívám, třeba se mi tam něco přiškvařilo, ale stále čekám na Vaše ochotné reakce, děkuji. . .
Daewoo Lanos 1.5i - rok 1998 - najeto 107 000 km
Uživatelský avatar
paTaNiNho
Příspěvky: 76
Registrován: úte pro 07, 2010 19:10
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach od motoru při zařazení zpátečky [help]

Příspěvek od paTaNiNho »

Přináším nové poznatky a třeba se najde někdo, kdo mi pomůže nebo měl podobný problém. Zápach jsme začal pociťovat již i při zapnutém motoru a volnoběhu, stání tak kolem 2 min. a již je to z topení cítit. Není možné, že by to bylo třeba i topení? Zápach je to neskutečný, ale při jízdě to pociťovat není, jen se mi zdá, že při rozjiždění (pouštění spojky) se mi zdá, že začne větší vibrace motoru než dříve, pociťuju to od levé strany od řidiče. . .snad mi brm, brm nezkolabuje, pomožte mi, prosím. . .
Daewoo Lanos 1.5i - rok 1998 - najeto 107 000 km
Bezny
Příspěvky: 23
Registrován: pát dub 22, 2011 10:32

Re: Zápach od motoru při zařazení zpátečky [help]

Příspěvek od Bezny »

U mně je cítít někdy v kabině beznín po nastartování (studený motor, nedokonalé spalování) a po zahřátí zas smrad z katalyzátoru (smrdí to jako sirouhlík). rovněž byl cítit smrad z vypalujícího se těsnění po výměně dílu výfuku. To vše při stání. Považuju to za normální jev, prostě při správném proudění větru se smrad dostane do motorové části a větrací soustava ho nasaje. V tvém případě bych prošel celou výfukovou soustavu a bádal zda:

jsou v pořádku a na svém místě všechny závěsy výfukového potrubí
není výfuková soustava včetně kat. někde prasklá, zejména svary přírub
se nedostává do styku s výfukovým potrubím nějaká guma
co se děje pod autem (kolem výfukové soustavy) když se zařadí zpátečka
a pro jistotu i jak se daří klínovému řemenu

Primárně bych nečekal nic dramatického, spíš nějakou prkotinu byť s apokalyptickými projevy. Chce to ale rampu aby ses k tomu dostal a viděl.
Uživatelský avatar
paTaNiNho
Příspěvky: 76
Registrován: úte pro 07, 2010 19:10
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach od motoru při zařazení zpátečky [help]

Příspěvek od paTaNiNho »

Děkuju za námět, rampu nemám k dispozici, ale hned, jak bude možnost auto si pod ní celé projdu, sázím buď na katalizátor (to snad ne), či na závěsy výfuku.
Jinak celá klínová soustava, byla tak před 14 dni měněna, zápach při volnoběhu a couvání je cítit stále, jak říkám, musím se dostat pod tu rampu, abych mohl soudit. Případné další náměty rád uvítám a díky za ochotu. . .
Daewoo Lanos 1.5i - rok 1998 - najeto 107 000 km
Uživatelský avatar
paTaNiNho
Příspěvky: 76
Registrován: úte pro 07, 2010 19:10
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach od motoru při zařazení zpátečky [help]

Příspěvek od paTaNiNho »

Znovu přicházím s nejčerstvějšími informacemi, neboť mě zápach stále pronásleduje a budu rád za jakékoliv další nové podměty. . .nikdy jsem to dříve nepociťoval, ale když nyní zařadím zpátečku, začne se mi z výfuku valit opravdu bílý oblak splodin, oproti normálnímu "čmoudu", možná je to i těma teplotama pod nulou, ale i tak se mi to nezdá. . .navíc jsem dnes pozoroval, že se z potrubí kousek pod motor (někde před nebo za pletencem) valí malinko kouře, není toho moc a je to pozorovatelné jen spíše proti světlu či slunci, ale je možné, aby z toho byl potom ten zápach, který topení nabere? Jak říkám, je toho minimálně, ale trošku kouře se valí. . .tak to vypadá asi na nový pletenec, že? Stále se to odřezává a pak sváří? Nebo to snad bude jen prasklý svar, ale stále jsem neměl možnost té rampy, všechny "veřejné" u garáži jsou na zámek. . .
Co myslíte?
Daewoo Lanos 1.5i - rok 1998 - najeto 107 000 km
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach od motoru při zařazení zpátečky [help]

Příspěvek od palikx »

no
pokud je videt kour jinde nez v zadu je ten vyfuk deravy.a asi skutecne pletenec.pokud je to tak je citit uplne jiny smrad nez z vyfuku tedy nefiltrovane spaliny.pokud jeste slysis trochu jiny zvuk je to nejspis stale to same -dira ve vyfuku.tim ze zacnes couvat se to samo dostne pres motor az do nasavani vetraku.
vymenit vadny dil a bude asi klid.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
paTaNiNho
Příspěvky: 76
Registrován: úte pro 07, 2010 19:10
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach od motoru při zařazení zpátečky [help]

Příspěvek od paTaNiNho »

Máte někdo prosím zkušenosti s výměnou pletence? Kde ho nejlépe sehnat? (cena / kvalita)
a poslední věcí, jaké jsou původní rozměry ještě nikdy neměněného pletence, počítám, že po vyříznutí se musí koupit o něco větší nový kus, abych nemusel nastavovat. . .počítám, že nynější délka bude asi 200 mm
. . .za případnou ochotu, díky
Daewoo Lanos 1.5i - rok 1998 - najeto 107 000 km
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach od motoru při zařazení zpátečky [help]

Příspěvek od palikx »

jo 200 je cca soucasna a proto doporucuji 250
prumer je cca 45 ale ja si ho vzdy zmerim suplerou abych mel jistotu.
kupovat 3vrstvy -vydrzi nejdele a cena je okolo 700
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „LANOS“