Spotřeba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

Jo jde o zahrati motoru, ale to je vseobecny problem vsech aut. Ja to mam do prace 5 km po Brne a kdyz to rano dojedu, dojezd dle palubaku klesne o kilometru 30 :) KDyz jedu dal, tak ten dojezd samozrejme naroste. Nicmene dneska z centra do Olympie, nakup a zpatky do mesta 20 km a podle palubaku klesl dojezd o 60 :)
Do mesta si poridim Volta! Anebo zanedlouho bude elektricky Spark, to bude to prave! :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Reklama
 

pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: spotřeba

Příspěvek od pekrtek »

Najel jsem přes víkend cca 400 km, na tachu je 1.500 km a na těch 400 km jsem měl podle pp s 1,8 spotřebu 7,5 l/100km. Jel jsem normálně, dodržování limitů +-10%. Z toho cca 180km po dálnici.
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: spotřeba

Příspěvek od Corpus2009 »

7,5 je dost spoko. Inak nie je nadto zajet surovy motor na dialnici :twisted:
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: spotřeba

Příspěvek od pekrtek »

Corpus2009 píše:7,5 je dost spoko. Inak nie je nadto zajet surovy motor na dialnici :twisted:

Nechápu Tvoji reakci. Pokud Tě tak "rozhodilo", že jsem část cesty jel po dálnici, tak se Ti hluboce omlouvám.
Na svoji omluvu chci uvést, že je to mé 4 Daewoo, resp. Chevrolet (Racer, Lanos, Lacetti a nyní Cruze) a nikdy jsem neměl problém se zajetím auta. Lacetti bylo tak perfektně zajeté, že se mi ho ani nechtělo dávat pryč. Takže, ještě jednou promiň a případně mi posli itinerář, jak bych ho měl zajíždět, aby si byl spokojen. Čau.
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: spotřeba

Příspěvek od Corpus2009 »

Osobne mi je jedno kde a ako auto zabehavas. Len vychadzam z manualu, kde sa pise: "Vyhybajte sa dlhodobej jazde vysokou rychlosotu, aby ste zabranili poskodeniu motora". Ja som uz zabehaval nejedno auto a nikdy som s nimi pocas zabehu na dialnicu nesiel. Zaroven som nikdy nemal poruchu suvisiacu s nespravnym zabehnutim. Ale kazdy vychadzame z vlastnych skusenosti. ;)
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: spotřeba

Příspěvek od pekrtek »

Corpus2009 píše:Osobne mi je jedno kde a ako auto zabehavas. Len vychadzam z manualu, kde sa pise: "Vyhybajte sa dlhodobej jazde vysokou rychlosotu, aby ste zabranili poskodeniu motora". Ja som uz zabehaval nejedno auto a nikdy som s nimi pocas zabehu na dialnicu nesiel. Zaroven som nikdy nemal poruchu suvisiacu s nespravnym zabehnutim. Ale kazdy vychadzame z vlastnych skusenosti. ;)
To jsem rád, že Ti to je jedno. Jen nechápu, proč Tě to tedy tak rozčílilo. To je ale pouze "řečnická otázka" a myslím, že je zbytečné ji komentovat. Čau.
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: spotřeba

Příspěvek od Kjub »

Ale to v navode je myslene aby si nejazdil 180 alebo 200 hodinu v kuse. Inak normalnych 130, 140 je uplne v pohode, nic sa nemoze stat. Tam ide o to, aby sa to dlho nedrzalo v max. otackach a nerobili sa s tym nejake prudke cachre.... A myslim ze ked Pekrtek urobil spotrebu 7,5 s benzinom, moc to vytacat nemohol. ;)
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: spotřeba

Příspěvek od pekrtek »

Kjub píše:Ale to v navode je myslene aby si nejazdil 180 alebo 200 hodinu v kuse. Inak normalnych 130, 140 je uplne v pohode, nic sa nemoze stat. Tam ide o to, aby sa to dlho nedrzalo v max. otackach a nerobili sa s tym nejake prudke cachre.... A myslim ze ked Pekrtek urobil spotrebu 7,5 s benzinom, moc to vytacat nemohol. ;)

Jel jsem s tím normálně jako s Lacetti. Ty části po dálnici to mělo cca 3600 ot. Párkrát jsem to vytočil při předjíždění k cca 5 tis. U Jaroměře jsem předjížděl za Orlandem, ale jak mě zmerčil, přiložil pod kotlem a byl pryč. Jede to pěkně, ale rvát jsem to nechtěl. Takže, minimálně 2 tis., max. k 5 tis. (Prozatím). Jen pro informaci: Lacetti má omezovač při cca 7 tis. otáčkách. To jsem s Cruzem nezkoušel. Samotného mě ta spotřeba překvapila. Čekal jsem víc.
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od VIP »

Já jsem měl před tím Felicii a ta byla taky suprově zajetá. Jezdila jak vítr, fakt nekecám. Cruze jsem koupil a po 14ti dnech jsem s ním jel na dovolenou na Slovensko a po dálnici tam i zpět, jel jsem 130 - 140km/hod a nemyslím si, že by to bylo špatně a mělo to nějaký vliv na zajíždění auta.

Ostatně na zajíždění auta snad není ani žádný pravidlo. Někdo říká netočit motor, jiní zase toč to, ať to není pak líný. Asi někde mezi tím bude pravda, což znamená, že jednou za čas to točit po dálnici nemůže ničemu uškodit.
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

'Panove jsme trosku vedle, takze timto konec o zabehavani auta, na to je samostatne tema, dik. V souhrnu: nevytacet do cerveneho, 130 na dalnici je bez problemu pri zajizdeni (resp ja tak jezdil, mam 40000 a motor jede, jak ma). Co se tyka max otacek, uz jsem jel na dvojku do cerveneho, pri 6500 auto samo "odpoji plyn" a otacky zacnou padat, nenecha te jet na maximu (ostatne je to takovy rachot, ze jsem se o auto stejne bal a nechal toho).

Jinak Cruze je na dlouhe presuny ideal, o vikendu 400 km, pulka dalnice pulka mimo obec, dalnice 130 km/h, mimo obec 100-110 km/h a hele - 7,0 l/100 km :) Ale ve meste ,to je tank :D
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: spotřeba

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

chrudoši máš za 1... -i
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

Za umravnovani, znalosti nebo tu spotrebu? :D
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: spotřeba

Příspěvek od pekrtek »

chrudoš píše:Za umravnovani, znalosti nebo tu spotrebu? :D
Za oboje. :D
Uživatelský avatar
Polgari
Příspěvky: 276
Registrován: stř črc 13, 2011 18:34
Bydliště: Dobšiná
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od Polgari »

ja som vcera presiel asi 5 KM a dojazd padol o 40KM :D ach ach zima je svina :D
Nový lama majiteľ Cruze 2.0 VCDI 163k BLACK
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: spotřeba

Příspěvek od rudla »

Polgari píše:ja som vcera presiel asi 5 KM a dojazd padol o 40KM :D ach ach zima je svina :D
A když je na silnici sníh tak to je paráda :D
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“