Tempomat - závada (iba MY2011 1.8L benzín)

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Blue Lanos

micho
Příspěvky: 74
Registrován: pon črc 18, 2011 13:52
Bydliště: Košice / Trebišov, SK

Re: Tempomat - závada (iba MY2011 1.8L benzín)

Příspěvek od micho »

klm121 píše:micho: dnes som to skúsil a naozaj, aj mne to tak funguje, tiež sa mi tempomat nevypne zošliapnutím spojky :o
Nechcem povedať, že ma teší, že nie som sám -P Fakt som teraz nevedel, či si zo mňa uťahujú v Chevrolete alebo naozaj takú somarinu vymysleli. Ostáva nám to iba zastúpeniu Chevroletu hlásiť, aby tam nebol iba moj jeden podnet zo Slovenska. Lebo vraj som sa zatiaľ na Slovensku iba ja sťažoval :)
Cruze 1.8 LS+, MY2011
Reklama
 

Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Tempomat - závada (iba MY2011 1.8L benzín)

Příspěvek od chrudoš »

Pockejte pockejte. Tempomat vseobecne funguje proste tak, ze pokud mam nastaveno, pridam plyn a pak ho pustim (vse bez prerazeni), auto MOTOREM zpomali na predchozi nastavenou rychlost. To co popisujes je akorat podle me jasne zlepseni, ze kdyz preradis, zapamatuje si novou rychlost, pod kterou tempomat nepujde, protoze vi, ze by musel podradit (coz u manualu nezvladne). Ja bych to uprimne uvital, protoze pri prerazeni musim porad nastavovat rychlost (ne ze by to bylo tak casto, ale asi by me to ani nezarazilo, prijde mi to jako docela logicke a je to jen o zvyku, asi ti na tom nikdo nic nevyresi.

A fatrc, tempomat ti auto nezpomaluje, motor brzdi normalne motorem a az se dostane na nastavenou rychlost, drzi ji. Tempomat prave podle me brzdit neumi, vyuziva na to jen motor a proto se z prudkeho kopce auto i na tempomat rozjede vic.
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
micho
Příspěvky: 74
Registrován: pon črc 18, 2011 13:52
Bydliště: Košice / Trebišov, SK

Re: Tempomat - závada (iba MY2011 1.8L benzín)

Příspěvek od micho »

Ono to preradenie nie je až také podstatné. Ono to spraví aj ked iba zošliapneš spojku na chvíľu, pustíš ju a dotkneš sa plynu. Ak ideš hore kopcom a podradíš a po pustení spojky sa dotkneš plynu, nastaví sa nová rýchlosť. Vzhľadom na to, že hore kopcom tá rýchlosť klesne, funguje to aj smerom dole, teda nastaví sa nižšia rýchlosť.
Stačí po uvoľnení spojky sa dotknúť plynu a takto sa môžeš dostať z pôvodných 50kmh aj na 100kmh. Mám vyskúšané.
Každopádne, mne to stále nepríde OK. Hlavne ak tá kontrolka zhasne a potom sa po chvíli rozsvieti. Nedokážem to vnímať ako výhodu. Určite by ma menej otravovalo ak by som si ten tempomat musel zapnúť sám po stlačení spojky. Plus, v príručke o takomto správaní nie je ani zmienka. Pochybujem, že okrem majiteľov 1.8L MY2011, čo si to tu prečítali o tom tí ostatní vedia...
Cruze 1.8 LS+, MY2011
Uživatelský avatar
Pantaleon
Příspěvky: 81
Registrován: pát srp 12, 2011 21:38
Bydliště: Vranov nad Topľou, Slovensko

Re: Tempomat - závada (iba MY2011 1.8L benzín)

Příspěvek od Pantaleon »

Dnes som si urobil dusickovu okruznu jazdu po vychodnom Slovensku. Mam rocnik 2011 1,6 a moj tempomat presne takto funguje....a ani mi to nevadi....skor vyhovuje.
Chap: Idem v dedine, tampomat aktivny-zeleny na 50 na 5 rychlostnom stupni :D na konci dediny zosliapnem spojku-tempomat prerusi cinnost-sedi....zaradim 4 rychlostny stupen....akcelereujem....zosliapnem spojku....zaradim 5 rychlostny stupen....akcelerujem plynom...pri 90km/h pustam plyn....tempomat sa automaticky aktivuje....nemusim nic stlacat....zadavat novu rychlost, ked povodna bola 50km/h....

ano je mozne....ze na ceste sa vyskytne vela specifickych udalosti, kedy tato skutocnost moze prekazat....ale za vadu ju povazovat nemozno :)
Chevy CRUZE 1.6 LS/LT+ 2011 Velvet red, K&N air filter
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Tempomat - závada (iba MY2011 1.8L benzín)

Příspěvek od Kjub »

no vidis, treba si len na to zvyknut... -i
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
micho
Příspěvky: 74
Registrován: pon črc 18, 2011 13:52
Bydliště: Košice / Trebišov, SK

Re: Tempomat - závada (iba MY2011 1.8L benzín)

Příspěvek od micho »

Pantaleon píše:ano je mozne....ze na ceste sa vyskytne vela specifickych udalosti, kedy tato skutocnost moze prekazat....ale za vadu ju povazovat nemozno :)
Áno, zvyknúť sa dá na hocičo. Hlavne ak o tom vieš. Kým som ale zistil, že ako ten tempomat funguje trvalo to cca 3 mesiace a kým na to prišli aj v Chevrolete, trvalo im to vyše mesiaca. Je super, že to tak isto rozpísali do manuálu a okrem mňa o tom všetci vedeli.
Jasné, ty už vieš, že ako to funguje, lebo som to popísal. V príručke nie je ani slovo o tom. Stále som toho názoru, že to je chyba, nakoľko ten tempomat ostáva aktívny a kontrolka teda nemá zhasnúť. Tobôž by si nemal nastavovať novú rýchlosť bez vedomia vodiča. Dá sa namietať, že je to s vedomím, ale to iba za predpokladu, že vieš o tejto funkcionalite.
Príručka slúži na to, že sa používateľ oboznámi s funkciami výrobku. Tiež by mi asi nevyhovalo, že mixér, ktorý som vypol sa mi znova zapne ak do neho niečo po chvíli vložím a poriadne buchnem s vekom. Ak buchnem iba slabo, tak sa nezapne. A hlavne ak by o tom nebolo ani slovo v príručke.
Cruze 1.8 LS+, MY2011
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: Tempomat - závada (iba MY2011 1.8L benzín)

Příspěvek od radgosk »

Pantaleon píše:Dnes som si urobil dusickovu okruznu jazdu po vychodnom Slovensku. Mam rocnik 2011 1,6 a moj tempomat presne takto funguje....a ani mi to nevadi....skor vyhovuje.
Chap: Idem v dedine, tampomat aktivny-zeleny na 50 na 5 rychlostnom stupni :D na konci dediny zosliapnem spojku-tempomat prerusi cinnost-sedi....zaradim 4 rychlostny stupen....akcelereujem....zosliapnem spojku....zaradim 5 rychlostny stupen....akcelerujem plynom...pri 90km/h pustam plyn....tempomat sa automaticky aktivuje....nemusim nic stlacat....zadavat novu rychlost, ked povodna bola 50km/h....

ano je mozne....ze na ceste sa vyskytne vela specifickych udalosti, kedy tato skutocnost moze prekazat....ale za vadu ju povazovat nemozno :)
Tempomat pouzivam dost casto, ale takto mi to teda vobec nefunguje, zaujimave....
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Uživatelský avatar
honzik
Příspěvky: 215
Registrován: ned lis 28, 2010 20:04
Bydliště: Bystřice

Re: Tempomat - závada (iba MY2011 1.8L benzín)

Příspěvek od honzik »

Já taky používám tempomat často, ale funguje jinak, resp. když přibrzdím nebo zmáčknu spojku, kontrolka se změní ze zelené na bílou a čeká na další potvrzení kolečkem.
Mám model 2010.
Chevrolet Trax 1.4T LT Rock Orange
ChevroletCruze 1.8 16V LT 141 HP Moroccan Blue ex
Fiat Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: Tempomat - závada (iba MY2011 1.8L benzín)

Příspěvek od radgosk »

Mne to funguje presne tak isto
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Uživatelský avatar
Pantaleon
Příspěvky: 81
Registrován: pát srp 12, 2011 21:38
Bydliště: Vranov nad Topľou, Slovensko

Re: Tempomat - závada (iba MY2011 1.8L benzín)

Příspěvek od Pantaleon »

Zahajujem velky test tempomatov....co vsetko to dokaze :lol: :lol: :lol:
Chevy CRUZE 1.6 LS/LT+ 2011 Velvet red, K&N air filter
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Tempomat - závada (iba MY2011 1.8L benzín)

Příspěvek od chrudoš »

S tim mixerem je to neco jineho. Me treba stve, ze kdyz mam v obci tempomat na 50 (ale na trojku, petka mi prijde teda dost :shock: ) a pak vyjizdim z obce na 90, musim tempomat prenastavit, to me osobne stve a byl bych radeji, kdyby se rychlost automaticky prenastavila. Kdyz uz ses na tech 90 rozjel, je pravdepodobne, ze v te rychlosti budes prece pokracovat, takze je logicke, ze se ji tempomat prizpusobi. A kdyz chces zabrzdit, tak zabrzdis. Prece to neni tak, ze to vytahnes na 90 a pak bys chtel, aby ti auto samo zbrzdilo zase na 50. Je to prekvapujici funkce, nicmene docela logicky vyvoj, ja bych to bral :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
micho
Příspěvky: 74
Registrován: pon črc 18, 2011 13:52
Bydliště: Košice / Trebišov, SK

Re: Tempomat - závada (iba MY2011 1.8L benzín)

Příspěvek od micho »

Celé je to primárne o tom, že či si všimneš, či tá kontrolka sa znovu rozsvietila alebo nie. Ak preradíš do päťky pri 90kmh a v tej rýchlosti chceš pokračovať, je to asi pre teba výhoda. Ja zväčša preradím pri 70 - 75kmh do štvorky a pokračujem ďalej v akcelerácii. Teda ak napr. pri 85kmh potrebujem brzdiť s motorom a pustím plyn, tak tempomat ešte spomaľuje, nakoľko si zapamätal tých 70 - 75kmh.
Do päťky preradzujem pri cca 90 - 95kmh a moja cestovná rychlosť je tých tachometrových 100 - 105kmh. Čiže musel by som pri tých 100 - 105kmh preradzovať aby som mal z toho nejakú výhodu.
Jednoducho nevidím nevýhodu v tom, že JA určím kedy sa po preradení ten tempomat znova aktivuje a pri akej rýchlosti. Naopak, nič super nevidím na tom, že pred preradením si musím pamätať aby som tempomat deaktivoval a potom až dosiahnem požadovanú rýchosť ho znova aktivoval -P
Teba otravuje znova-zapínanie, mňa neustále vypínanie :roll: Nehovoriac o tom, že fakt môžu vzniknúť veľmi nebezpečné situácie ak sa to niekomu stane, kto si nevšimne, že sa tempomat znova zapol a prinajlepšom pristane iba v kufri auta pred sebou.
Cruze 1.8 LS+, MY2011
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Tempomat - závada (iba MY2011 1.8L benzín)

Příspěvek od chrudoš »

A jak by mohl skoncit v kufru auta? Vzdyt porad ovladam pedalama! Tempomat mi brzdu neprebije! Zrychluju, pustim plyn, vleti mi tam auto, zabrzdim. Kde vidis tu zavadu v zapnutem tempomatu? Cela tahle diskuze je uplne na hlavu, proste je to jen a jen o zvyku, nekomu to vyhovuje, nekomu ne, ja bych to bral, jiny nikoliv, nehodu toto ale nikdy zpusobit nemuze!!! Proste nikdy, ted jsem o tom rozhodl :) Ne, beze srandy, pokud se nekdy nabouras, nikdy to nebude vina tempomatu, max ze jsi nestihl dat nohy na pedal, jinak to proste neni mozne
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: Tempomat - závada (iba MY2011 1.8L benzín)

Příspěvek od Corpus2009 »

Ja tej diskusii tiez nejak nechapem :cry: Proste ked vidim, ze mam pred sebou auto, tak nebudem zapinat tempomat, to da rozum... V mojom pripade tempomat pouzivam pouze a iba na dialnici ;)
micho
Příspěvky: 74
Registrován: pon črc 18, 2011 13:52
Bydliště: Košice / Trebišov, SK

Re: Tempomat - závada (iba MY2011 1.8L benzín)

Příspěvek od micho »

Stať sa môže presne to, že ak o tejto funkcii nevieš (nakoľko to nikde v príručke nie je), tak nemusíš správne zareagovať.
Že nezapnem tempomat ak je predo mnou auto je pekná zásada, ale aj na dialnici sú pred tebou autá :) Ja si predsa tempomat tiež zapínam iba ak je to vhodné. Ale bol by som rád, že ak raz ta kontrolka zhasne a tvári sa, že tempomat sa deaktivoval, aby to tak ostalo. Úplne ideálne by bolo, ak by ten tempomat fungoval presne podľa príručky. Nie, že pri preradení si nastaví novú rýchlosť, čo práve môže spôsobiť to, že nemusíš zareagovať správne.
Mám pocit, že sa diskusia zvrhla smerom či to niekomu vyhovuje, nevyhovuje a prečo. Pritom problém vidím v tom, že nikde v príručke ani slovo o tom, pritom taká vec tam musí byť :!:
Ale v princípe - zistil som toto chovanie, napísal som o tom a komu to vyhovuje nemusí to riešiť. Komu to nevyhovuje, nech sa ozve zastúpeniu Chevroletu. Budem mu vďačný.
Cruze 1.8 LS+, MY2011
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Elektronika“