Nevítí světla

Nový nástupce Matize zde nesmí chybět

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Janka86
Příspěvky: 3
Registrován: stř říj 26, 2011 09:11

Nevítí světla

Příspěvek od Janka86 »

Ráda bych se zeptala, mám chevrolet spark 0,8 a nesvítí mi obě normální světla, parkovací a dálkové svítí. Žárovka, pojistka ani relé to není. Dík za možné další tipy.
Reklama
 

Uživatelský avatar
st_Andy
Příspěvky: 87
Registrován: pon říj 25, 2010 11:26
Bydliště: Košice

Re: Nevítí světla

Příspěvek od st_Andy »

jednou jsem si taky myslel, ze obe zarovky to proste najednou byt nemuzou, malem jsem volal elektrikare :D pak uz jenom prepinac v pacce u volantu, ale to silne pochybuji....

jen si kup nejakou obyc. nejlevnejsi H4 zarovku.. odsrubuj ty dve srouby ktere drzi lapmu a vyjmes ji, odpoj konektor a svlekni manzetu, vymena zarovky je pak hracicka -i
Chevy SPARK 0,8i '06 / 56 ps (manzelka) / Chevy SPARK 1.0i '10 (pani mama) / Matiz 0,8i '99 (ex)
Volvo V70 R AWD 2,4T 20V / 250 psss
Janka86
Příspěvky: 3
Registrován: stř říj 26, 2011 09:11

Re: Nevítí světla

Příspěvek od Janka86 »

st_Andy píše:jednou jsem si taky myslel, ze obe zarovky to proste najednou byt nemuzou, malem jsem volal elektrikare :D pak uz jenom prepinac v pacce u volantu, ale to silne pochybuji....

jen si kup nejakou obyc. nejlevnejsi H4 zarovku.. odsrubuj ty dve srouby ktere drzi lapmu a vyjmes ji, odpoj konektor a svlekni manzetu, vymena zarovky je pak hracicka -i
no díval se včera no to přítel, že vyměnil žárovku a nesvítilo, vyměnil i pojistku i relé a nic:-( jsem z Ostravy a je prosblém sehnat někoho, kdo to okamžitě vyřeší a já bez auta být nemohu. Je to na... V autorizovaném servisu nemají elektromechanika, jen externě. Takže mají čas nedřív příští měsíc...
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Nevítí světla

Příspěvek od Vypravca »

Ak su poistky dobre a aj rele tak uz moze byt len packa pod volantom.
Treba skusit odmerat na objimke ci je tam 12V, ked zapnes svetla.
Alebo ak je trocha elektro zdatny, tak odpojit konektor na packe pod volantom a skusit ,,prepojit,, konektor nejakym drotom. Ak sa svetla rozsvietia, tak to bude packa.
Alebo nech ti pozicaju packu v servise na skusku. Vymenu zvladne aj menej skuseny.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Janka86
Příspěvky: 3
Registrován: stř říj 26, 2011 09:11

Re: Nevítí světla

Příspěvek od Janka86 »

Tak mám nový poznatek. Jak jsem dnes jela domů z práce, tak sem přejela díru v silnici a na pár sekund se světla rozsvítila, tekže nějaký kontakt v tom bude...
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevítí světla

Příspěvek od palikx »

teoreticky packa ale nejcasteji zlobily relatka
a jeste me napada jelikoz je to spinane kostrou tak chybi kostra bude bud volna nebo zoxidovana.nektera pod palubkou.
jeste to jde castecne zjistit kdyz zapnes svetla musi cvaknout rele ktere je slyset.pokud necvakne je to uz nekde okolo packy.pokud cvakne je to rele nebo hlavni kostra svetel.pripadne pokud rele vyndate a spojite vystupy dratem musi se svetla rozsvitit.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „SPARK“