Daewoo espero 1,5- 16V

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Milan Liptov
Příspěvky: 4
Registrován: sob říj 22, 2011 22:09

Daewoo espero 1,5- 16V

Příspěvek od Milan Liptov »

Mám problém s vysokými otáčkami za jazdy - 1800 ot./min
Pri naštartovaní ako tak držia na 850 ot/min, ale niekedy majú behom krátkej chvíle kolísanie a to 500 až 850 ot/min pri voľnobežných otáčkach. Pri jazde však už zase držia 1800 ot/min.
Na diagnostike mi povedal kamarát 3 závady :
1. netesnosť sacieho potrubia
2. škrtiaca klapka
3. nefunkčnosť stavu rýchlosti vozidla
Škrtiacu klapku som vymenil a nič / aj krokový spínač /
Neukazuje mi rýchlosť vozidla a vymenil som bowden aj s lankom a aj s elektronikou na bowdene a zase nič.
Už sa ani netočí lanko.
Čo mám ešte spraviť, prosím poradte? :PP:
Reklama
 

Uživatelský avatar
benky71
Příspěvky: 154
Registrován: ned říj 21, 2007 14:29
Bydliště: SEREĎ
Kontaktovat uživatele:

Re: Daewoo espero 1,5- 16V

Příspěvek od benky71 »

No niekedy takéto problémy za jazdy robí snímač čo je dole pri prevodovke na tachometrovom lanku.Skús pozrieť ešte tie všelijaké podtlakové hadičky,ktoré sú pri klapke a saní.Ja som tiež musel meniť tachom.lanko,roztrhlo sa,dal som nové(9€) a zase to ide v pohode.
Mne tiež pri jazde ked vyradím na neutrál,mám zvýšené volnobež.otáčky cca 1100,ked zastavím tak klesnu na 850-900,vraj tak je to poriadku.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Daewoo espero 1,5- 16V

Příspěvek od ppp »

K tej netesnosti saceiho potrubie, vymontuje gumene koleno medzi krabicou so vzduchovym filtrom a telesom skrtiacej klapky a prezri ju s tym ze ju budes v rukach deformovat, ci nie je roztrhnuta, po tych rokoch uz ma na to narok.
Milan Liptov
Příspěvky: 4
Registrován: sob říj 22, 2011 22:09

Re: Daewoo espero 1,5- 16V

Příspěvek od Milan Liptov »

benky71 píše:No niekedy takéto problémy za jazdy robí snímač čo je dole pri prevodovke na tachometrovom lanku.Skús pozrieť ešte tie všelijaké podtlakové hadičky,ktoré sú pri klapke a saní.Ja som tiež musel meniť tachom.lanko,roztrhlo sa,dal som nové(9€) a zase to ide v pohode.
Mne tiež pri jazde ked vyradím na neutrál,mám zvýšené volnobež.otáčky cca 1100,ked zastavím tak klesnu na 850-900,vraj tak je to poriadku.
Ďakujem za radu , idem vyskúšať.
Milan Liptov
Příspěvky: 4
Registrován: sob říj 22, 2011 22:09

Re: Daewoo espero 1,5- 16V

Příspěvek od Milan Liptov »

ppp píše:K tej netesnosti saceiho potrubie, vymontuje gumene koleno medzi krabicou so vzduchovym filtrom a telesom skrtiacej klapky a prezri ju s tym ze ju budes v rukach deformovat, ci nie je roztrhnuta, po tych rokoch uz ma na to narok.
Keď sa vráti syn domov, hneď to pozriem a dám vedieť. -i
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“