SERVISNÍ PROHLÍDKA po 15000km- cena a úkony

Nový nástupce Matize zde nesmí chybět

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
xstastnyr
Příspěvky: 12
Registrován: úte zář 07, 2010 14:51

SERVISNÍ PROHLÍDKA po 15000km- cena a úkony

Příspěvek od xstastnyr »

Nevíte někdo proč se u Chevroletu Spark New 2010 musí měnit olej v předovce u první servisní prohlídky v 15t.km?
Pokud je mi známo tak olej v převodovce se mění po ujetí 60-100 000 km a u Sparka po "prvních 15t.km?????
V manuálu je napsáno, že "PŘEVODOVÝ OLEJ SE MĚNÍ V 15000 km (nebo 1 rok) a pak v 45 000 km(3 roky)".
Svíčky se mění u Sparka v 30 000 km (po 2 letech) a pak 60 000 (po 4 letech) km.
Nevím, ale připadá mi, že Chevrolet tomuto autu nevěří a nebo je tam nějaký problém.
Koupíte si levné malé auto, ale na servisu zaplatíte několikanásobek.
Opravdu mi to nejde do hlavy :-/

PS: první servisní prohlídka má stát 3500kč. U Fabie 2 to bylo při 15t. okolo 1400kč.
Chevrolet Spark 1.2 LT , green cocktail
Reklama
 

Uživatelský avatar
PeterF
Příspěvky: 277
Registrován: úte bře 16, 2010 07:59

Re: SERVISNÍ PROHLÍDKA po 15000km- cena a úkony

Příspěvek od PeterF »

Ahoj to pri kupe zarazilo aj mna.Kazdopadne prvu sevisku mam za sebou a menili len olej v motore a olej filter a na dotaz ze co olej v prevodovke mi povedali ze auto ma malo km (14900 ) a vymenia ho pri dalsej.To iste konstatovali pri dotaze na ostatne filtre.
Kazdopadne cena zodpovedala ukonom a razitko v knizke je takze ak by sa nedajboze nieco stalo tak zaruka je v poriadku.
CHEVY SPARK 1,2LT biely
PetrT30
Příspěvky: 17
Registrován: úte led 18, 2011 12:52

Re: SERVISNÍ PROHLÍDKA po 15000km- cena a úkony

Příspěvek od PetrT30 »

vono taky .... kolik stojí Fabie a kolik Spark.
To co dělají za práci na garančkách zvládnu doma za třetinu ceny (resp. pouze náplně). Ono když se stejně něco vy**re drahýho tak ti řeknou, že sis to udělal sám nesprávným používáním (opotřebované tlumiče po 2 letech apod.).
Uživatelský avatar
Miloš
Příspěvky: 102
Registrován: pon zář 06, 2004 10:34
Bydliště: chomutov

Re: SERVISNÍ PROHLÍDKA po 15000km- cena a úkony

Příspěvek od Miloš »

Spolehlivost vozu, časta výměna spotřebního matroše. Dělat si něco sám, proč? Nejsou peníze? Tohle ještě pochopím.
New Spark LS 2011 oranž.metla 1000km :-))[
PetrT30
Příspěvky: 17
Registrován: úte led 18, 2011 12:52

Re: SERVISNÍ PROHLÍDKA po 15000km- cena a úkony

Příspěvek od PetrT30 »

Dělat si něco sám, proč? Nejsou peníze?
Samozřejmě, že je to otázka peněz a času!
Vem to takhle: bydlím od servisu CHevr. cca 50km. Pojedu na garančku - tzn., že většinou do druhého dne. Musím tedy vzít ještě jedno auto abych se nějak dostal domů a druhý den zase zpět do Chevr.. To je 6x50km pro dvě auta (300km). A to dělá cca 700kč za benzín + 3500kč za první garnačku, která je hotová během 45 minut!
Nevím jestli Chevr. dává jiné auto po dobu opravy - nikde jsem toto info nečetl.
A seš na 4200 kč. A to je skara rozdíl, když si to můžeš udělat doma nebo u někoho kdo auta dělá za 800 kč se vším všudy.
A pětiletá záruka? To je obchodníkův výsměch. Jellikož až ti něco odejde tak už tu věc co se ti nedejbože pokazí máš dávno zaplacenou na rádoby garančkách.
Myslím, že kdybych si ušetřené peníze za garanační prohlídky dával stranou tak si za pět let můžu koupit na Sparka (relativně) co budu chtít.
neylous
Příspěvky: 20
Registrován: ned úno 20, 2011 22:19
Bydliště: Teplice

Re: SERVISNÍ PROHLÍDKA po 15000km- cena a úkony

Příspěvek od neylous »

Chevrolet určitě jiné auto po dobu opravy nedává. Můžou ti půjčit náhradní, ale nebude to zadarmo. I když ze zkušenosti vím, že kdybys byl lukrativní zákazník a jezdil často a měl aut víc, bylo by možná i zdarma. Jsou i servisy, kde si stálých zákazníků váží. Ale pokud máš jednoho Sparka, tak to nebude tvůj případ, bohužel:-(
Aveo sedan 1.2, 16v, 62kw/84k
Uživatelský avatar
Jajuska95
Příspěvky: 1569
Registrován: úte led 13, 2009 19:51
Bydliště: Ostrava

Re: SERVISNÍ PROHLÍDKA po 15000km- cena a úkony

Příspěvek od Jajuska95 »

My jsme měli Sparka na garančce v prosinci a dostala jsem náhradní auto-Cruze, zdarma.. Teď je taky na opravě a dostala jsem místo něj jiného Sparka.. ;)
Xstastnyr: taky u první garančky měnili olej v převodovce, celkově byla ta garančka drahá a servis nic moc..(Staiger Pardubice).. U Srby spokojenost, předem řekli co se bude měnit a kolik to bude stát, takže už nikam jinam jezdit nebudu než k Srbovi-Modřany
Volkswagen Polo Classic, tmavě zelená metla, 1.6 benzín
Ford Mondeo, 2.0 diesel
Uživatelský avatar
st_Andy
Příspěvky: 87
Registrován: pon říj 25, 2010 11:26
Bydliště: Košice

Re: SERVISNÍ PROHLÍDKA po 15000km- cena a úkony

Příspěvek od st_Andy »

xstastnyr píše:Nevíte někdo proč se u Chevroletu Spark New 2010 musí měnit olej v předovce u první servisní prohlídky v 15t.km?
Pokud je mi známo tak olej v převodovce se mění po ujetí 60-100 000 km a u Sparka po "prvních 15t.km?????
V manuálu je napsáno, že "PŘEVODOVÝ OLEJ SE MĚNÍ V 15000 km (nebo 1 rok) a pak v 45 000 km(3 roky)".
taky jsem na to cumel jak puk.. bylo mi zdeleno ze ten prvni olej v prevodovce je tzv.: zajizdecí = uvodní - do 15tis. km... (ok to beru) Procpak je ale tu dalsi napln pak nutno menit ve 45 tis. mi ale zdeleno nebylo, takze mito prijde imho jako pitomost.. :D

par aut jsem uz tedy mel, rozlozil a slozil, a prevodovkovej byl a je povetsine oznacovan jako dozivotni, i kdyz je vseobecne znamo ze jej vymenit je vic jak vhodne - ale ne u 45tis. km proboha.. U automatu (!) jsem menil u 150 tis.. a to tam jdou pri kick-downech jine grady ;)

Takze kdyby nekdo znal hlavni pricinu nutnosti meneni oleje ve skrini taky pri 45 tis., budu rad kdyz to objasni :PP:
Chevy SPARK 0,8i '06 / 56 ps (manzelka) / Chevy SPARK 1.0i '10 (pani mama) / Matiz 0,8i '99 (ex)
Volvo V70 R AWD 2,4T 20V / 250 psss
limach
Příspěvky: 28
Registrován: čtv zář 30, 2010 12:13
Bydliště: Olomouc

Re: SERVISNÍ PROHLÍDKA po 15000km- cena a úkony

Příspěvek od limach »

Musím se také přidat k těm, kdo kroutí hlavou nad výměnou oleje v převodovce, a to nejen při 1. garančce. U žádného ze svých předchozích aut jsem se s ničím podobným nesetkal. Převodový olej bývalo doporučené měnit nejdříve okolo 200 tis. km. I když jsem o tom od zdejších majitelů nového Sparka dopředu věděl, před 2 týdny, kdy jsem manželčina Skidse dával na 1. serv. prohlídku v Chevy Olomouc, zeptal jsem se na důvod. Žádné logické odpovědi jsem se ale nedočkal. Je to prostě nutné kvůli konstrukci... :roll: Ještě jeden postřeh. Nevím, jaké máte zkušenosti Vy, ale za cenu 4.290,- Kč (včetně dezinfekce klimy) jsem dostal auto tak, jak jsem ho tam dal. Mé zkušenosti se servisem AR159 (a předtím AR147) jsou takové, že se mi auto, za řádově stejnou cenu servisní prohlídky, vrátilo uvnitř vyluxované a zvenčí umyté. Že by to byla výjimka? :?
Chevrolet Spark 1.2 LS Plus, green cocktail
Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.2 JTS TI, Alfa Rosso
Odpovědět

Zpět na „SPARK“