Zápach benzínu

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

tak presne s týmto som sa stretával aj ja na Ticu,všetko som vizuálne prekontroloval,nikde nebol zjavný únik,aj v servise tvrdili,že nejde o závadu,tipujem,že môže ísť o únik pár cez odvzdušnnie nádže,poviem pravdu,že keď som zistil,že benzín nikde neuniká hodil som nad tým rukou,kto mal nidedy Škodu 105/120 vie o čom je reč,tam keď bola prasknutá tá hadička na vrchu nádrže,vzhľadom na pracnosť demontáže samotnej nádrže radili aj v serióznej literatúre "Netankujte úplne do plna,max. 30 litrov".Všimol som si že u Tica bola tá benzínová aróma citeľná pri teplejšom počasí a práve po natankovaní až po hrdlo (pri tankovaní ten benzín v tom hrdle doslova bublal,ale fakt nezistil som (ani ja,ani v servise) únik benzínu.Inak sťažovala sa na to,hneď prvý deň aj nová majiteľka môjho už bývaleho tica,ale technik v bazáre jej potvrdil len to isté,že u Tica nejde o závadu.Možno fakt je tam len rozsušená nejaka odvzdušňovacia,či skôr privzdušňovacia hadička,ale verím,že niekom môže byť zle z benzínových výparov,mne osobne to nevadí.
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Reklama
 

Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

,že u Tica nejde o závadu.
Pěkný den :D
Toto je nesmysl!V autě benzín nesmí být cítit!! Je to zkutečně netěsnost.Neznám Tico ale opravdu musíš projít cestu benzinu.Pochopitelně né pomocí blbý rady Docenta! Ale bude nejlepší a nejlacinější vyměnit asi hadičky.Může to být i filtr na odvzdušnění z nádrže který byl asi několikrát utopen plnou nádrží a zkrátka už není filtr.
Když tak dej vědět jak jsi dopad!
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Topol píše:Pochopitelně né pomocí blbý rady Docenta!
Topole, kdysi dávno házeli jedince neschopné dalšího života ze skály, dnes dokáže lékařská věda zachránit "dítě", které se narodí někdy ve 4. měsíci a váží čtvrt kila... Co to asi tak udělá s genofondem lidstva?
Proto jsem tady já a další radilové, abychom podávali blbé rady a slabší jedince z dalšího životního koloběhu eliminovali :twisted: .
BTW v minulém století jsem pár let pracoval na Inspektorátu bezpečnosti práce - věřil bys tomu, že někteří lidé zkoušeli diagnostikovat únik plynu z potrubí zapálenou svíčkou a ani jsem jim to nemusel radit?
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Náhodou,mňa Docentov absurdný humor neirituje,ako sa vraví preberaj a hodnoť,je na každom ako sa nejakému výroku postaví,ale necem tu púšťať rozumy,len môj pohľad,a jedna taká príhodíčka,v zime 1995 mi v silnom mraze popustila palivová nádrž na 25 ročnej Škode 100,pod vozom hŕba snehu,teplota pod -10 a do toho kvapkajúci benzín,prístup pod voz nulový,tak som šiel poprosiť o pomoc najbližší autoservis a tam mi s kamennou tvárou poradili aby som auto otočil hore kolesami,tak vraj ten benzín tiecť nebude.Tak som im "poďakoval za ochotu" a pomohol som si očajným lakom na nechty,ktorým som na niekoľkokrát pretrel prehrdzavené miesto, a tak to vydržalo tých pár dní,než mráz povolil a mohol som sa pustiť do výmeny nádrže.Kamarátke zas v inom servise poradili,že keď jej na trabante pískali bzdy,aby si ich namastila,aj keď nebola technicky zdatná,nezdalo sa jej to,a šla sa poradiť,a to som jej vedel presne poradiť,že je to bzdové obloženie opotrebené až po nity,takže ho treba vymeniť,to mali staršie typy trabantov taký jednoduchý indikátor optrebenia,takže Docent má svoju pravdu,aj keď zas ten čierny humor by možno lepšie pasoval na iné fórum.Asi toľko z mojej strany k tejto veci.
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Ber je s rezervou !

Příspěvek od Vazoun »

Budˇpozdraven " alvine " víš ono je to zde tak, některé kolegy musíš nutně brát s rezervou ! V jádru jsou to dobří klucí, ale strašně moc jim dělá dobře, tak trochu vytáčet začátečníky. Nic si z toho ovšem nesmíš
dělat ! Až tu na foru budeš déle poznáš sám komu věřit a komu ne :!:
---------------------
Člen Matiz clubu reg.čís. 20 :lol: " Vazoun " :lol:
Matiz SE r.v.07/2002 - sv.zel.metlina U 38 - STK+Emise do 07/2008Obrázek
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Docent píše:
Topol píše:Pochopitelně né pomocí blbý rady Docenta!
Topole, kdysi dávno házeli jedince neschopné dalšího života ze skály, dnes dokáže lékařská věda zachránit "dítě", které se narodí někdy ve 4. měsíci a váží čtvrt kila... Co to asi tak udělá s genofondem lidstva?
Proto jsem tady já a další radilové, abychom podávali blbé rady a slabší jedince z dalšího životního koloběhu eliminovali :twisted: .
BTW v minulém století jsem pár let pracoval na Inspektorátu bezpečnosti práce - věřil bys tomu, že někteří lidé zkoušeli diagnostikovat únik plynu z potrubí zapálenou svíčkou a ani jsem jim to nemusel radit?
Pěkný den :D
Nejdřív jsem nechtěl vůbec reagovat ale budiš.Znám taky plinaře kteří i dnes zkouší sirkou!Znám i případ kdy inspektorát při rekonstrukci málem zabil figuranta.To mě nevadí ale nevím jak někdo může říkat co je dobrej nebo špatnej genofond!Nebo můžu jmenovat nezpočet případů jak různě postižení lidé pomohli lidstvu víc jak někteří zdravý!Nechci to víc rozebírat zkuste si jen představit kde bychom stouto diskusí mohli zkončit.
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Já jsem také nechtěl reagovat na Docenta a pořád mu věřím, že to nemyslel vážně a pouze prudí. Ale takové rady určitě na žádné fórum nepatří.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazoun »

V.Brousek píše:Já jsem také nechtěl reagovat na Docenta a pořád mu věřím, že to nemyslel vážně a pouze prudí. Ale takové rady určitě na žádné fórum nepatří.
----------------------------
Řekl jsi to kolego " Václave " za nás, za všechny stručně a jasně,přejme
si aby to dopadlo na správný cíl :lol: zdraví :lol: Vazoun :lol: Obrázek
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Tak už,to nemusím hádať,už to viem,na mojom ex-TICU bolo to,čo som pokladal za jednu z možných diagnóz,u Š120 je to v "popise práce" bolo nutné vymeniť nejaké hadičky,majiteľkou je žena humanitného zamerania,navyše informáciu mám sprostredkovanú,hovoril s ňou svokor (tchán),zrejme šlo o privzdušňovacie hadičky k nádrži,nuž ale servis,kde to nepovažovali za závadu,asi patrí k tým "lepším" :lol: Niekomu tá "vôňa" benzínu môže naozaj veľmi vadiť,aj keď ten benzín odnikadiaľ necvrká,či sa nestráca,čo by bolo už horšie.
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
TOMIO
Příspěvky: 22
Registrován: ned zář 20, 2009 20:49

Re: Zápach benzínu

Příspěvek od TOMIO »

Mohu potvrdit- vlevo vzadu v kufru před hrdlem je plastová jakoby expanzka, do ní vede to odvzdušnění nádrže (husí krk), a z té epanzky vede dále hadice někam nahoru do střechy a směrem dopředu... Konec jsem nenašel...
A když je autí rozhajcované, tak to jde uvnitř cekem cítit, tak že by konec byl někde v interiéru místo WUNDERBAUM stromku :-) ?
Tomio TicTac/ Spark
Uživatelský avatar
TOMIO
Příspěvky: 22
Registrován: ned zář 20, 2009 20:49

Re: Zápach benzínu

Příspěvek od TOMIO »

Zápach benzínu uvnitř vozu :
Řešení:
Dotáhnout hrdlo nádrže - je tam těsnění, a pokud je povoleno, voní to do interiéru...
Taky může být poškozen zimou přepadový husí krk :-) Tak stačí omotat páskou a hotovo- po problému ...
Tak Vám to snad pomůže ...
T
Tomio TicTac/ Spark
Tico1996
Příspěvky: 54
Registrován: stř kvě 26, 2010 21:43

Re: Zápach benzínu

Příspěvek od Tico1996 »

Řešil jsem stejný problém - zápach benzínu v interiéru za horkého počasí. Rovnou napíšu, že nevyřešil.

Jezdím na LPG, v nádrži mám pár litrů benzínu, jako rezervu, na benzín vůbec nejezdím.

Nádrž jsem vymontoval, vyměnil, hadičky ok. Závada nezjištěna. :-)
MilKal
Příspěvky: 4
Registrován: pát říj 21, 2011 19:05

Re: Zápach benzínu

Příspěvek od MilKal »

Kdysi jsem měl i Tica stejný problém a bylo to na boku a z vrchu prorezivělá nádrž. Vyřešila to nová...
Odpovědět

Zpět na „TICO“