Brzdy (zadní kola)

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
cermi
Příspěvky: 2
Registrován: pon zář 13, 2010 12:54

Brzdy (zadní kola)

Příspěvek od cermi »

Zdravím,
dokázal by mi někdo poradit? Když silněji zabrdím nožním pedálem, tak PZ kolo jde smykem, ale LZ kolo ne.Při použití ruční brzdy jdou smykem obě zadní kola. Když jsme zvedli "zadek" auta a sešlápli jsme brzdový pedál tak, že PZ nešlo rukou otočit, tak LZ kolem se vpohodě nechalo rukou otočit. I když jsem následně šlapal na brzdový pedál co to šlo, tak přesto se s LZ nechalo (sice s větší námahou) otočit. LZ kolo má 2roky komplet nový brzdový váleček, přesto jsem koupil nový, odvzdušnili jsme to, ale je to pořád stejný. Jediné co nás napadá, jestli neni špatnej brzdový omezovač (jsou tam dva ke každému zadnímu kolu samostatně).

Nesetkal jste se někdo s podobným problémem?

P.S. napadlo nás ještě, zkusit prohodit brzdové hadičky co jsou u PZ kola, zda se chyba přenese i na zadních kolech (ale to už je poslední nápad) ....

Předem díky za rady.
Reklama
 

MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy (zadní kola)

Příspěvek od MACHINE »

PZ si rozoberal? Ja som mal podobny problem, odchadzam na chatu a pocujem jak mi nieco vzadu skrka...pozrem a LZ mi nechcelo odbrzdit. Pritom som nebrzdil. Ked som to rozobral tak tam bola taká kaša z pilín a maziva, ktorá to strašne brzdila. očistil som to a bolo po probléme. Rozober PZ a pozri, či sa to to nenalepilo na bubon. A keď to budeš mať už rozobraté tak to preventívne môžeš očistiť...
cermi
Příspěvky: 2
Registrován: pon zář 13, 2010 12:54

Re: Brzdy (zadní kola)

Příspěvek od cermi »

PZ jsem rozebral taky (tím to vlastně začalo). Měnili jsme na jámě výfuk a všimli jsem si, že z PZ mi teče brzdová kapalina. Měl jsem nový brzdový váleček, tak jsme ho tam dali, vše očistili odmašťovačem. Dali jsme to do hromady. Zkusili jsme rozjet auto a šlápnout prudce na brzdu - obě zadní kola šla smykem. Nicméně jsem druhý den zjistil, že ruční brzda je funkční až úplně na posledním zubu. Opět jsme to rozebrali (PZ i LZ) jestli jsem tam něco nedali špatně - vše bylo OK, jen nefungoval "samostav" u PZ, tak jsem ho přihnul, aby zabíral do zoubků a trochu ručně roztáhl "pakny" od sebe. Od té doby byla ruční brzda OK - zabírá na třetím zubu.

Po týdnu jedu na "válce" a tam ruční brzda OK na obě kola, ale nožní brzda je funkční jen u PZ u LZ velmi málo. Bylo mi řečeno, že je to brzdovym válečkem v LZ kole. Tak jsem koupil nový, ale je to pořád stejný - když šlapu na brzdu vší silou, tak LZ se nechá rukama otočit (s námahou, ale dá), což by podle mě a otce jít nemělo. U PZ kdy šlapu na pedál poloviční silou - tam se kolem nehne.

Vzduch by tam být neměl, kapalina teče čistá a bez bublinek. Čili jediné co nás napadá jsou ty omezovače, jako by se jeden během týdne "rozbil", jak jsme intenzivně brzdili ....
Uživatelský avatar
Pepino_99
Příspěvky: 168
Registrován: pon led 19, 2009 18:06
Kontaktovat uživatele:

ODP

Příspěvek od Pepino_99 »

Člověče, podle mě to bude tím samostavem, zkus to narovnat do původní polohy a pak uvidíš. Zkotrolujte, zda je samostav dobře složený, zas tak jednoduchý to neni, třeba tam bude nějaká chybka. Ruční brzda se šteluje u páky ruční brzdy, máš tam plastový kryt, který odšroubuješ a vysuneš plastový kryt, pak si každou stranu nasatvíš samoštelovacím šroubem zvlášť. Na druhou stranu je taky těžký odhadnout jak nastavit ten samoštel, já to měl obráceně. Nožka byla Ok, ale ručka nee. Tak jsme to rozebrali, vyčistili a pak ještě donastavili štelováním lanka ruční brzdy. Pak už jsem technickou prošel.
Tico - it's fun!
ceysy
Příspěvky: 141
Registrován: ned kvě 27, 2007 15:47

Re: Brzdy (zadní kola)

Příspěvek od ceysy »

Chlapi, koľko stoje zadne bubne aj s ložiskami? Budem ich musieť vymeniť. A keď sa dajú lacno zohnať?
Mirin
Příspěvky: 72
Registrován: pát led 23, 2009 22:28
Bydliště: Rumunsko

Re: Brzdy (zadní kola)

Příspěvek od Mirin »

Autodíly Praha Krč.
Daewoo Tico 0.8 + Mazda Premacy 1.8 - supr auta!!!
ceysy
Příspěvky: 141
Registrován: ned kvě 27, 2007 15:47

Re: Brzdy (zadní kola)

Příspěvek od ceysy »

Ako vymením zo stareho bubna do noveho skrutky na kolesa? Lebo novy budom sa da zohnat len bez nich. Diky
Mirin
Příspěvky: 72
Registrován: pát led 23, 2009 22:28
Bydliště: Rumunsko

Re: Brzdy (zadní kola)

Příspěvek od Mirin »

Daewoo Tico 0.8 + Mazda Premacy 1.8 - supr auta!!!
ceysy
Příspěvky: 141
Registrován: ned kvě 27, 2007 15:47

Re: Brzdy (zadní kola)

Příspěvek od ceysy »

Mam to hotove. Mechanik ich prehodil zo strych bubnov
MilKal
Příspěvky: 4
Registrován: pát říj 21, 2011 19:05

Re: Brzdy (zadní kola)

Příspěvek od MilKal »

Stejný problém jsme měli také a šlo o to, že byly zatuhlé čepy rozpěrek brzdových čelistí. Sundali jsme je, rozhýbali, vyčistili, namazali a chodilo to skvěle. Pak jsme také vyměnili lanovody ruční brzdy.
Odpovědět

Zpět na „TICO“