škubání v nižších otáčkách

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
skorpion,
Příspěvky: 50
Registrován: pon úno 11, 2008 17:14
Kontaktovat uživatele:

škubání v nižších otáčkách

Příspěvek od skorpion, »

Zdravím, už delší dobu mi Lanos v nižších otáčkách dost nehezky cuká a řekl bych, že se to pomalu zhoršuje. Nemám otáčkoměr, ale jednoduše když jedu v klidu v nízkých otáčkách stále stejně a najednou víc sešlápnu plyn, auto jakoby se začlo dusit, začne hrozně cukat a chvíli trvá než se chytne a začne táhnout. A poslední dobou to začíná dělat i při rozjezdech. No každopádně jsem si nejdřív řikal, že zkusím palivovej filtr, dal jsem nový, ale žádná změna. Tak jsem začal uvažovat na sáním. Prostě se mi zdálo, že se auto dusí a tudíž má málo vzduchu. Vzduchový filtr tam je asi jen rok a taky je i čistý a tak jsem zkusil odpojit čidlo, co je nad vzduchovým filtrem. A ejhle, rozsvítila se kontrolka Check motoru, ale motor přestal cukat a jede to tak jak má.

A tak jsem se chtěl zeptat: četl jsem tu, že Lanos má MAP senzor a taky čidlo teploty vzduchu, tak by mě zajímalo, který z nich je právě ten u vzduchového filtru. další věcí je na kolik to čidlo vyjde a taky jestli něco hrozí nebo co by se stalo, kdybych jezdil s odpojeným čidlem (zatím jse ho zas připojil, ale začíná mě to štvát a někdy je ta nečekaná nevýkonnost i dost nebezpečná) .
Honda Varadero 125L , Daewoo Lanos 1,5l 1999 5HB
obojí mam
Reklama
 

Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: škubání v nižších otáčkách

Příspěvek od HusarJan »

u vzduchového filtra je čidlo teploty nasávajúceho vzduchu a MAP senz.je pod klapkou na lege to mám tak .čidlo teploty som tiež menil neni moc drahé a ešte idem vymenit ten map ten je dost drahý okolo 1500kč.
Bezny
Příspěvky: 23
Registrován: pát dub 22, 2011 10:32

Re: škubání v nižších otáčkách

Příspěvek od Bezny »

Tohle přesně dělal ten můj taky. V mém případě v servisu vyměnili kabely ke svíčkám a bylo po problému.
Samozřejmě může být deset jiných příčin.
Uživatelský avatar
skorpion,
Příspěvky: 50
Registrován: pon úno 11, 2008 17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: škubání v nižších otáčkách

Příspěvek od skorpion, »

Super díky. Vypadá to že zlobí jen tohle čidlo, bez něj to jede normálně. Ještě se chci zeptat, mám možnost vzít si tohle čidlo z Tigry, ještě jsem ho neviděl tak nevim jestli má stejný konektor, ale pokud by mělo a šlo by to zaměnit, tak bych si ho samozřejmě rád vzal. Jelikož je to tedy jen tepelné čidlo, tak by to snad mělo jít zaměnit. Ono je také problém v tom, že se mi zdá že nejspíš předchozí majitel to čidlo v tom "závitu" přilepil vteřiňákem napevno a tak nevim jestli se mi ho podaří dostat ven a i s tou hadicí by se mi to kupovat nechtělo, tak jestli se dá jezdit bez čidla, respektive jde to, ale co to znamená?

Jinak tady je fotka toho čidla:
Obrázek

A tady jeho konektor:
Obrázek
Honda Varadero 125L , Daewoo Lanos 1,5l 1999 5HB
obojí mam
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: škubání v nižších otáčkách

Příspěvek od mino22 »

Ja som po odpojeni toho cidla jazdil tiez normalne , a po vymene noveho , par dni o.k. a potom sa to vratilo . Nemusi to sposobovat to cidlo -15 eur , moze to byt vela inych veci . Najlepsie je to ze par dni po vymene sa to sprava normalne a potom sa vada zasa prejavuje , ja som uz pomenil vela veci / cerpadlo ,filtre,regulator tlaku,sviecky, kable,lambda sondu ,cidlo skrtiacej klapky,atd / a stale nic , dokonca problemov pribuda , lietaju otacky hore dole , ja to uz neriesim , dokedy to jazdi , tak nech to jazdi . Dosiel cas , ked ma uz to auto fakt nebavi . Blba elektronika , asi sa vratim k S 120.
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
skorpion,
Příspěvky: 50
Registrován: pon úno 11, 2008 17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: škubání v nižších otáčkách

Příspěvek od skorpion, »

A nezkoušel si zajet na Diagnostiku? Docela o tom přemýšlím že bych tam zajel. Bude mě stát 300,- tak to se ještě dá.
Honda Varadero 125L , Daewoo Lanos 1,5l 1999 5HB
obojí mam
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: škubání v nižších otáčkách

Příspěvek od mino22 »

Bol som na diagnostike davnejsie a zevraj cidla su o.k. Teraz som siel na diagnostiku a nemaju kabel na moj konektor , a to na viacerych miestach . Tento problem riesim uz davno , ale bez uspechu . Mal som aj novy Map senzor a nic , musel som ho vratit na predajnu . Podla mna auto v 21 storoci , urcite toto nema robit a toto neni normalne , hlavne preto ze niekedy ma zas prekvapi ako paradne ide a tak by malo ist stale .Mne fakticky ostali na vymenu iba vstrekovace a zapalovacia cievka . Inak uz neviem . Bohuzial ale aj nove kupovane veci mozu byt nefunkcne , nakolko ja ako zakaznik si ich neviem premerat .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
skorpion,
Příspěvky: 50
Registrován: pon úno 11, 2008 17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: škubání v nižších otáčkách

Příspěvek od skorpion, »

Sehnal jsem to čidlo teploty, ale je z jiného auta takže uvidím, hlavně má oválný konektor a ne hranatý, tak nevim jestli ho tam dostanu. Kdyby tam nešel, tak zkusím týden jezdit s odpojeným čidlem, jak se to bude chovat.
Honda Varadero 125L , Daewoo Lanos 1,5l 1999 5HB
obojí mam
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: škubání v nižších otáčkách

Příspěvek od Blue Lanos »

Bez toho cidla nebude to mat vyssiu spotrebu?
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: škubání v nižších otáčkách

Příspěvek od ppp »

Teoreticky by odpojene cidlo teploty vzduchu a/alebo tlaku vzduchu spotrebu ovplyvnit nemalo, ale ktovie ako to programatori sprogramovali. Na espere sa podla servisneho manualu tymito cidlami rj riadi len ked neveri signalu z lambdy (nez sa zahreje, alebo ked ochladne napriklad pri volnobehu, kedze nie je vyhrievana), ale ci toto chovanie zachovali aj v lanose, ktovie.
To skubanie mi ale pripomina ze aj moje zacina poskubavat, asi by som mal skontrolovat sviecky, uz si ani nepamatam kedy som ich menil, ale uz su asi dobry kus cez 30tkm limit.
Uživatelský avatar
skorpion,
Příspěvky: 50
Registrován: pon úno 11, 2008 17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: škubání v nižších otáčkách

Příspěvek od skorpion, »

Taky přemýšlím o výměně svíček, ale ty by podle mě zlobili v jakoukoliv dobu a ne jen v nízkých otáčkách. Každopádně dneska tam zkusím dostat to čidlo z Tigry a uvidíme jestli se něco změní :-)
Honda Varadero 125L , Daewoo Lanos 1,5l 1999 5HB
obojí mam
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: škubání v nižších otáčkách

Příspěvek od mino22 »

Citujem mudru knihu

Rozbehova faza - po zapnuti zapalovania riadiaca jednotka na dve sekundy zopne rele pal. cerpadla, snima signal z cidla teploty chladiacej kvapaliny-ETC a cidla nastavenia skrtiacej klapky -TPS .Po spusteni studeneho motoru riadiaca jednotka stanovuje hodnotu vzduchu k pomeru paliva na zaklade udajov z cidla absolutneho tlaku -MAP a cidla ETC s tym ze ignoruje signaly lambda sondy .

Nikde sa nespomina cidlo teploty vzduchu ale musime mysliet na to ze teraz sme iba nastartovali -skrtiaca klapka je zatvorena a dovtedy je to o.k. a fakticky mi mame problem az po pohnuti sa z miesta , kedy sa skrtiaca klapka otvori a

faza akceleracie - analyzou informacii z cidla nastavenia skrtiacej klapky-TPS vo vztahu k zvecseniu uhlu otvorenia a zmenach podtlaku-MAP v nasavacom kolektore riadiaca jednotka zvecsuje dlzku otvorenia trysiek, zvysuje davku paliva odpovedajucu rychlosti otacok klukoveho hriadela .
Tu sa takisto cidlo teploty vzduchu nespomina , ale samozrejme ak ho tam mame , tak na nieco asi bude . Mozno dava informacie hned po starte, mozno sluzi iba ako zaloha ked napr . lambda dava blbe hodnoty . A to mozem byt este rad ze ja nemam cidlo detonacneho spalovania,cidlo nerovnosti vozovky, cidlo polohy vackoveho hriadela, pridavnu lambda sondu . :shock:
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
skorpion,
Příspěvky: 50
Registrován: pon úno 11, 2008 17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: škubání v nižších otáčkách

Příspěvek od skorpion, »

Tak na to čidlo teploty to nevypadá. Včera jsem tam zkusil dát to čidlo z Tigry, ale jednotka ho nepřijala a nakonec se stejnak rozsvítila kontrolka Check. Tak jsem to zkusil pořádně projet bez něj. Chvilku to bylo ok, ale pak začal motor při akceleraci opět cukat.
Honda Varadero 125L , Daewoo Lanos 1,5l 1999 5HB
obojí mam
Igi
Příspěvky: 234
Registrován: úte čer 14, 2005 01:03
Bydliště: PK (SR)

Re: škubání v nižších otáčkách

Příspěvek od Igi »

Caute,
robí mit o isté, ale iba na benzíne. Na LPG ide bez problémov. Mne to vychádza ne tie vstreky.
Naposledy to robilo dost výrazne, dokonca mi chvílu zacal svietit CHECK. Natankoval som Shell V power a mám pocit, ako keby sa to zlepsilo, ale iba o trochu. Predtým som natankoval nejaký taký "no name" benzín tam, kde tankujem LPG. Ktovie ci v tom neboli nejaké sracky.
Lanos 1,5l, 5dv., BRC-LPG
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: škubání v nižších otáčkách

Příspěvek od mino22 »

Vraciam sa k problemu ktory sa opisuje vyssie . Aj v inych temach sa to spominalo . Moje auto sa tazko pohynalo , malo snahu zdochnut ako by nemalo silu ,niekedy to bolo naozaj strasne, dlho som to riesil . Viacery pisali ze pri rozjazde treba viac pridavat plyn aby sa auto pohlo . Asi som mal pravdu ked som pisal ze auto v 21 storoci , toto nema robit . Teraz je to uplne ina jazda , mozem nastartovat studeny motor a hned sa pohnut , auto krasne ide , netrha , nedusi . Tak keby mal niekto takyto problem , urcite to nieje normalne a niekde je chyba. Neporadim ale co poriesilo tento problem u mna , lebo som pomenil uz pol auta .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Odpovědět

Zpět na „LANOS“