Poradi niekto???

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

sranda111
Příspěvky: 12
Registrován: čtv zář 29, 2011 08:21

Poradi niekto???

Příspěvek od sranda111 »

Mam problem s mojou nexiou uz to tu bolo pisane ale nenasiel som odpoved po prejdeni niakej vzdialenosti mi auto same od seba vyplo motor a uz nenastartovalo po niakom case cca 2-3hodiny som ho znova nastartoval ako keby nic a to sa opakovalo akurat s tym rozdielom ze vzdialenost ktoru som presiel sa skracovala teraz auto uz ani nenastartujem a uz fakt neviem co s tym mam robit poradte prosim.
Reklama
 

Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradi niekto???

Příspěvek od alvin »

AK si z Ba,alebo okolia skús sa obrátiť na JRD McLarena,inak ja by som to tipol na imobilizér,alebo niečo v elektrike
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
sranda111
Příspěvky: 12
Registrován: čtv zář 29, 2011 08:21

Re: Poradi niekto???

Příspěvek od sranda111 »

nie neni som z okolia som z PB a jha si tiez mylim ze nieco z elektroinstalaciou akurat neviem co a imobilizer nemam uz davnejsie som si ho demontoval.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Poradi niekto???

Příspěvek od Serpico »

...může zlobit čidlo tlaku oleje anebo je slutečně malý tlak v oleji ŘJ blokuje zapalování - čerpadlo a ucpaný sací koš, sundej víko ventilů a podívej se jestli je olej na vačkách, je to jenom jedna z možností zvlášť aktuální po výměně oleje tzv. syntetiky rozpustí usazeniny z předchozích minerálních olejů z pozdními výměnanmi a ucpe kanálky

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
sranda111
Příspěvky: 12
Registrován: čtv zář 29, 2011 08:21

Re: Poradi niekto???

Příspěvek od sranda111 »

olej som nemenil ale mozem ho vymenit je niaky prostriedok na vycistenie motora??? Ked to budem robit tak nech je to v poriadku a som si isty hze to je ok
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1525
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradi niekto???

Příspěvek od LordMMX »

áno aj v tescu sa dá kúpiť prípravok na preplach motora, stojí to okolo 7 euro...

ak ma pamäť neklame, postup je taký že vypustíš starý olej, zašrobuješ, naleješ preplach, 15 minút necháš povrčať, vypustíš, naleješ nový olej. ale radšej nech ma niekto zo skúsenejších opraví....
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Re: Poradi niekto???

Příspěvek od Habron »

Nic neproplachuj, olej neměň. To, že to nestaruje může mít asi 60 příčin a to, že je v háji čidlo tlaku oleje, nebo je malý tlak oleje je málo pravděpodobná.
Na začátek je potřeba odpovědět na otázky:
1. hází svíčky jiskru? Pokud ne, tak pravděpodobně cívka v rozdělovači, zapalovací modul, palec, rozdělovač, ...
2. jde do motoru benzín? Jak vypadají svíčky po nepovedeném starotvání? Pokud ne (svíčky jsou suché), tak pravděpodobně čerpadlo.
... nikdy v životě bych nechtěl hondu ...
sranda111
Příspěvky: 12
Registrován: čtv zář 29, 2011 08:21

Re: Poradi niekto???

Příspěvek od sranda111 »

No iskru nemam inducna ciecka je nova aj palec rozdelovaca aj kryt rozdelovaca je novy este skoro nepouzite lebo som auto aj tak nenastartoval a benzin ide do motora len ta iskra
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Poradi niekto???

Příspěvek od ppp »

Ozaj prepacte mne nevzdelanemu, ako sa da imobilizer demontovat? Teda okrem vymeny RJ z auta bez imobilizeru.
Rozne autoalarmiky za imobilizery nepovazujem, snad okrem par vynimiek ako je napr. vamos ale to pochybujem ze by niekto v nexii mal :). Aj ked v ivanovom pripade by to asi zmysel malo, ale inak by to prevysilo cenu auta.
eichbaum
Příspěvky: 1
Registrován: sob říj 08, 2011 19:24

Re: Poradi niekto???

Příspěvek od eichbaum »

Ahoj. Náhradní blatník je třeba koupit v autorizované prodejně, nebo obecně stejný tip stejné značky, nebo už má někdo zkušenost s výrobou na zakázku v nějaké kovovýrobě. Mám starou šunku a jsem líný shánět nějaké náhradní díly. Jelikož v kovovýrobě dělám(programuju cnc stroje), myslel jsem, že to dám za úkol klukům a ty už mi nějaký ten kus plechu vypálí a naohýbají. Má s tímto postupem někdo zkušenost, nebo je to uplná blbost? Tom
Tomáš Skala
laser mag :D
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Poradi niekto???

Příspěvek od ppp »

je to sice mimo temy, ale podla nazvu ani nie :)
k otazke, este prah by som si vedel predstavit ze niekto naohyba v ohybacke, je to jednoduchy tvar a na internete je napriklad kopec druhovyrobnych prahov, ale blatnik je uz trosku privela. Ten sa vytiahne na lise, alebo ak je niekto fakt sikovny klampiar ako su napriklad vo vyvoji alebo uprave automobilov, tak ho dokaze vyklepat ale to netrva 5 minut a cena prevysi 10 blatnikov z lisu a mozno aj 100.
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Re: Poradi niekto???

Příspěvek od Habron »

sranda111 píše:No iskru nemam inducna ciecka je nova aj palec rozdelovaca aj kryt rozdelovaca je novy este skoro nepouzite lebo som auto aj tak nenastartoval a benzin ide do motora len ta iskra
- cívka v rozdělovači - dá se změřit, musí mít odpor asi 200 Ohmů, ale tu hodnotu nevím přesně. Vypadá nějak takto http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... 89280c39d1 . Pro její výměnu je potřeba rozmontovat celý rozdělovač.

- zapalovací modul v rozdělovači - vypadá nějak takto: http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... 5569ace212 . Jestli se dá proměřit, nevím.

Pak dál může být samozřejmě vadná i řídicí jednotka, atd.
... nikdy v životě bych nechtěl hondu ...
sranda111
Příspěvky: 12
Registrován: čtv zář 29, 2011 08:21

Re: Poradi niekto???

Příspěvek od sranda111 »

dakujem za rady nakoniec to bol naozaj modul v rozdelovaci a ani nebol chybny ale boly zaoxidovane kontakty medzi ciekou a modlom
Anička
Příspěvky: 2
Registrován: sob lis 05, 2011 10:04

Re: Poradi niekto???

Příspěvek od Anička »

som užívateľkou Nexie od júla tohoto roka. je to normálne, že mám okolo 9 litrov spotrebu? ale jazdím väčšinou krátke vzdialenosti....

som celkom technický typ. pochopím. a ešte mi trochu dlhšie štartuje. inak som spokojná, aj s komfortom aj s jazdnými vlastnosťami. mám ešte jedno auto na náhradné diely, postupne vymieňame so synovcom medzi nimi. auto bolo v podstate pojazdné. uvažujem pred zošrotovaním, čo si odložiť. poradíte?
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Poradi niekto???

Příspěvek od Serpico »

...průměrná spotřeba nexie je okolo 8 litrů, dá se jet i pod 7 litrů dlouhé štreky, jinak já mám v TP město 11,2 litrů - 90 km / hod 5,8 litrů - 120 km / hod 7,8 litrů, tedy s průměrovaně 8,266 litrů / 100 km a kupodivu to sedí na rozdíl od dnes udávaných spotřeb u nových aut dle CO na válcích, to je většinou o 1/2 - 1 1/2 litrů větší, prostě většinou nereálné ale plní se tak emisní normy Euro 4,5
...startování je ovlivněno seřízením základní předstih a malá vzpomínka na petrma nexii lze nastavit bílou krabičkou výstupem s ŘJ na tři druhy benzínu bez spojení tří kolíků je to na 90 octan a spojením levého s prostředním se nastavuje na 95 octan - výstupek je nahoře, tedy na běžný natural, stavem rozdělovače ( indukční cívka, zapalovací modul a maličkostí " zmagnetizování osy rozdělovače ", co se mi to jenom nazlobilo...), zapalovacích kabelů ( mění se preventivně ), svíček ( doporučuje se NGK BPR6ES nebo DENSO W16PR-U pro 8V ), stavem motoru - komprese nejde tak o její hodnotu ale má být přibližně stejná ve všech válcích, neméně důležité je kolik dali u pumpy víc bioetanolu do benzínu ( není u něj spotřební daň a tak se pajcuje benzín ), má se dávat tuším maximálně do objemu 5%

vítám Tě na našich stránkách, mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“