Hlučnost Matize

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pepino_99
Příspěvky: 168
Registrován: pon led 19, 2009 18:06
Kontaktovat uživatele:

Hlučnost Matize

Příspěvek od Pepino_99 »

Ahoj všem, jak vnímáte hlučnost Matize?
Jsem ještě majitelem Tica a vůči Ticu je
Matiz o dost hlučnější...

Motor Tica je o dost kultivovanějšší a tišší.
Také mě napadlo, že to může být způsobené
opotřebovanějším motorem.

Jaké jsou Vaše názory?

Díky.
Tico - it's fun!
Reklama
 

Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlučnost Matize

Příspěvek od alvin »

Mne sa to zas vôbec nezdalo,na môj vkus bol Matiz tichší ani sa až tak nechvel na voľnobeh,trošku viac ho bolo počuť oproti napr. GETZu pri akcelerácii,alebo vyšších rychlostiach nad 100 km/h,ale oprpti Š120,ktorá práve dnes slávi jubileum,35 rokov od jej oficialneho predstavenia verejnosti 8) ,to bol šepot kvetín :D.proste Matiz sa mi nezdal byť nijako nadmieru hlučným autom.
Čo sa týka opotrebenia motora,to by musel posúdiž odborník priamo pri aute,ale môže to spôsobovať aj čiste len poškodený,či neoriginálny komponent výfukovej sústavy,popr. uvoľnená niektorá jej časť :P
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Pepino_99
Příspěvky: 168
Registrován: pon led 19, 2009 18:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlučnost Matize

Příspěvek od Pepino_99 »

Taky jsem si myslel, že si polepšim. Zatím se mi to nezdá, motor je měněný, nový olej, svíčky, filtry, chladící kapalina, rozvoďák, řemeny. No holt se budu muset svézt v jiném Maťulovi, abych porovnal.
Tico - it's fun!
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Hlučnost Matize

Příspěvek od HusarJan »

Zapchaj výfuk a zbadáš či niekde fučí ;) niekedy sa stáva ,že su povolené alebo malo dotiahnuté výfukové zvody možu byt dokonca aj prasknuté pod tým krytom čo je na nich nevidno nič tak to človeka nenapadne ani kontrolovat :D na lege som ich mal zase povolené dotiahol riadne a auto vo vyších otačkach stíchlo :D
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlučnost Matize

Příspěvek od Mikeš »

Ventilové vůle máš v cajku?? :D
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
Uživatelský avatar
Pepino_99
Příspěvky: 168
Registrován: pon led 19, 2009 18:06
Kontaktovat uživatele:

ODP: Hlučnost Matize

Příspěvek od Pepino_99 »

To mě také napadlo zkontrolovat. Když jsem u kapoty a motor naprázdno protočím, tak se mi tak hlučný nezdá, ale jakmile sednu do auta a jedu, tak hlučný je docela dost, paradoxně, když je lépe odhlučněn než Tico. Tico je mnohem tišší. Mimochodem, máte někdo Maťulu II? Kdy Vám zhasne kontrolka check? Po nastarování anebo otočení klíčky po 2-3s jako airbag? Moc díky za pomoc.

P.S: Motor jsme měnili, takže u výf. svodu to není. (bohužel)
Tico - it's fun!
Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Re: Hlučnost Matize

Příspěvek od Robert08 »

Ahoj,
Mates je obecně hlučný. Zajímavé je, že u spolujezdce se zdá tišší (výfuk ok vlnovec nový )
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
Uživatelský avatar
st_Andy
Příspěvky: 87
Registrován: pon říj 25, 2010 11:26
Bydliště: Košice

Re: Hlučnost Matize

Příspěvek od st_Andy »

no ja mam za to, ze Spark I (Matiz) zni v nizsich rychlostech spis jak elektromobil, bzuci ale jetym altikem to neni :D ve vyssich pak vrci jak 1.4, urcite ale huci min nez kterejkoliv chrocht 8)
Chevy SPARK 0,8i '06 / 56 ps (manzelka) / Chevy SPARK 1.0i '10 (pani mama) / Matiz 0,8i '99 (ex)
Volvo V70 R AWD 2,4T 20V / 250 psss
Uživatelský avatar
Pepino_99
Příspěvky: 168
Registrován: pon led 19, 2009 18:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlučnost Matize

Příspěvek od Pepino_99 »

Kolik ti to baští? O Sparkovi jsem taky přemýšlel...Přešně takového jakého máš v avataru a v plné palbě, ale až by zas byly penízky. Teď Maťulu testuju, uvidim, za kolik mi to bude jezdit, ale zatim je to špatné. S Ticem jsem vzal benzin za 600Kč 17,6l a najel i 350km -i Každý den do práce a občas na chatu, po roce non-stop provozu ani jedna závada, je to nezmar.
Tico - it's fun!
Uživatelský avatar
st_Andy
Příspěvky: 87
Registrován: pon říj 25, 2010 11:26
Bydliště: Košice

Re: Hlučnost Matize

Příspěvek od st_Andy »

medzimesto 5L, dialnica 6L, mesto 6-7L podla roč.obdobia (odpichy mam len svizne a pod 3000 ot.nepadam.), je to plna vybava, el okna, el. zrkadla, central, metaliza celolak, okrem klimy vsetko.

Ten motor z kosačky :D nema pod kapotou az taku vyhrevnost a teplotnu stalost aby sa prcek nedal rychlo vyvetrat. Klimu som nevolil preto, lebo som sa obaval citelneho ubytku vykonu pri jej spusteni, pri tak malom aute a castych popojizkach po meste mi prisla zbytocna.

Mama mala Matiza, no pri Sparkovi napriek tej podobe mas pocit ze sedis v kompletne inom novom aute, nova zadna naprava, dobre odstupnovana prevodovka (aj ked radenie z 2-3 obcas cez zuby zostalo) s modifikovanym agregatom robia neskutocne divy, do 50km/h je auto slusne dynamicke, ale musis tam 1,2,3 nasúkať zaradom. Oproti tomu je novy Spark 2010 tazky lenivy slimacik (Mama presla na ten, takze opat vieme porovnat vsetky generacie)

takisto interier isiel o 10 rokov dopredu a smelo ho mozes porovnat s ostatnymi sucastnymi mestskymi chrobakmi. Ono sa aj tak kazdy zvezeny pyta ci to je fungl nove auto :D
Chevy SPARK 0,8i '06 / 56 ps (manzelka) / Chevy SPARK 1.0i '10 (pani mama) / Matiz 0,8i '99 (ex)
Volvo V70 R AWD 2,4T 20V / 250 psss
sepo
Příspěvky: 148
Registrován: stř črc 04, 2007 17:28
Bydliště: ruzomberok

Re: Hlučnost Matize

Příspěvek od sepo »

Matizek neni vobec hlucny pokial mas naraz vymenene loziska na vsetkych kolesach :lol: bohuzial pri dnesnej kvalite lozisk je tento stav ticha len docasny... :D
Uživatelský avatar
radek.me
Příspěvky: 17
Registrován: ned lis 27, 2011 07:28
Bydliště: Rakovník

Re: Hlučnost Matize

Příspěvek od radek.me »

Taky jsem měl problém že se hluk dost přenášel dovnitř, nakonec jsem zjistil že to dělá ten krycí plech pod převodovkou byl namáčklej až na převodovce a přenášelo se to, plech jsem sundal, stejně je tam na nic a je to dost lepší.
Matiz Ice Clim 0,8 11/2004 Klima, servo, ABS, 2x airbag, okna v el, centrál na DO, automat. světla, park. senzory,
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“