Kolesá,disky,pneu

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
Troy
Příspěvky: 159
Registrován: čtv srp 11, 2011 20:22
Bydliště: Praha/Kopřivnice

Re: Kolesá,disky,pneu

Příspěvek od Troy »

Jožan píše:Na alu kola v zimě jsou prostě dva názory,buďto v pohodě nebo ůplně špatný.Ale když je hodně sněhu tak mám námrazky i na plecháčích.To je dilema...
Jezdil jsem na liťákách 4 zimy a nikdy jsem neměl problém. Plecháče reznou a vypadají hrozně. Ono spíš záleží kolik chceš do toho dát peněz.
Chevrolet Orlando LTZ 1.8 16V
Reklama
 

Uživatelský avatar
Obelix
Příspěvky: 105
Registrován: pát kvě 06, 2011 13:28
Bydliště: Lanškroun

Re: Kolesá,disky,pneu

Příspěvek od Obelix »

Má někdo zkušenost s pneumatikami Kleber Krisalp HP 2 215/60 R16 XL? Tedy jestli někdo ví z vlastní zkušenosti jak rychle se sjíždějí, jak jsou na tom s hlučností a jak se chovají na sněhu a ledu. Cena od 2350Kč/ks mi připadá dobrá a je to v podstatě za stejnou cenu jako Barum Polaris 3 nebo Semperit. V testech, které jsem na webu našel dopadla většinou dobře tj. jako doporučená, ale přeci jenom osobní zkušenost může mluvit jinak. Oproti Michelin Alpin A4 nebo Dunlop SP Wintersport 3D je rozdíl cca o 600Kč/ks a to zase tak zanedbatelné není...
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ Béžová Daydream
předtím: Citroen Xantia Break 1.8i r.v.1995
Škoda Favorit 136L r.v.1993
Škoda 120 r.v. neznámý

Obrázek Spotřeba CHEVROLET Orlando 1.8 104 kW / 141 HP
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolesá,disky,pneu

Příspěvek od johnlord »

Obelix píše:Má někdo zkušenost s pneumatikami Kleber Krisalp HP 2 215/60 R16 XL? Tedy jestli někdo ví z vlastní zkušenosti jak rychle se sjíždějí, jak jsou na tom s hlučností a jak se chovají na sněhu a ledu. Cena od 2350Kč/ks mi připadá dobrá a je to v podstatě za stejnou cenu jako Barum Polaris 3 nebo Semperit. V testech, které jsem na webu našel dopadla většinou dobře tj. jako doporučená, ale přeci jenom osobní zkušenost může mluvit jinak. Oproti Michelin Alpin A4 nebo Dunlop SP Wintersport 3D je rozdíl cca o 600Kč/ks a to zase tak zanedbatelné není...
Já jsem do nich šel, teď je mám v servise na obutí. V pátek si jedu pro ně. Měl jsem Kleber na Fordu a naprosto bez problémů. Čtyři sezóny vydržely. Tyto mají nový design, tak že novinka, ale značka v poho. Pár kolegů v práci je taky mají a jen samá chvála - zatím -i
Pak nahodím fotky.
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: Kolesá,disky,pneu

Příspěvek od Sajner »

ja chcem tieto: NOKIAN 215/60 R16 WR D3 99H v cene 95,44 EUR s DPH
ale zatial vraj este nie su vyrobene, tak cakam na spravu, ze uz su :-)
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
Troy
Příspěvky: 159
Registrován: čtv srp 11, 2011 20:22
Bydliště: Praha/Kopřivnice

Re: Kolesá,disky,pneu

Příspěvek od Troy »

Sajner píše:ja chcem tieto: NOKIAN 215/60 R16 WR D3 99H v cene 95,44 EUR s DPH
ale zatial vraj este nie su vyrobene, tak cakam na spravu, ze uz su :-)
Já je měl taky objednané, ale po měsíci čekání a odpovědi, že sám dovozce ani neví, jestli do zimy budou, jsem objednávku zrušil :)
Chevrolet Orlando LTZ 1.8 16V
Uživatelský avatar
Obelix
Příspěvky: 105
Registrován: pát kvě 06, 2011 13:28
Bydliště: Lanškroun

Re: Kolesá,disky,pneu

Příspěvek od Obelix »

Co se týká zimních pneumatik všeobecně - jezdil jste už někdo na tomhle rozměru pneumatik v zimě na sněhu a ledu? Jímá mě hrůza jak se to bude chovat, protože všeobecná zásada pro jízdu na sněhu nebo ledu je co nejužší pneumatika, ale my jaksi díky výrobci nemáme na výběr protože nejužší rozměr pneumatik uvedený v TP pro naše auta je tahle "obří" 215/60 R16...

Na fóru Cruze jsem našel odkaz na nový test zimních pneumatik na sezónu 2011/2012 a překvapivě na druhém místě skončil Semperit. Bylo to tedy na rozměr 205/55 R16 ale to je pořád rozměrově blíže k našim vozům než většinou uváděné testy.

Dovoluji si zkopírovat odkaz na test (zatím pouze v polském jazyce): http://www.opony.com.pl/artykul/test-op ... e/?id=1188

více na fóru Cruze https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.p ... &start=330
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ Béžová Daydream
předtím: Citroen Xantia Break 1.8i r.v.1995
Škoda Favorit 136L r.v.1993
Škoda 120 r.v. neznámý

Obrázek Spotřeba CHEVROLET Orlando 1.8 104 kW / 141 HP
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Kolesá,disky,pneu

Příspěvek od honza72 »

By mě zajímalo, jak by jsi chtěl brzdit tu hmotu auta + obsazení na "galuskách". Pověry snad už dnes neplatí a záběrová / brzdící plocha se dnes cení, ne? Proč by se asi zimní guma deformovala na styčné ploše jako papuč, kdyby to nemělo fungovat. I lamely se jí rozevírají, aby rozšířili plochu....
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Kolesá,disky,pneu

Příspěvek od tomask »

Honzo, Tenší kolo se lépe prodíra sněhem, čímž má dřívější kontakt s vozovkou a má lepší záběr.
Platí to pro jízdu na sněhu !!! Na naše podmínky jsou lepší širší kola, mají lepší odvod vody a večší stičnou plochu s vozovkou.
Já osobně jezdím v zimě na 225/50 R17.
Carthell Prg
Uživatelský avatar
Obelix
Příspěvky: 105
Registrován: pát kvě 06, 2011 13:28
Bydliště: Lanškroun

Re: Kolesá,disky,pneu

Příspěvek od Obelix »

tomask píše:Honzo, Tenší kolo se lépe prodíra sněhem, čímž má dřívější kontakt s vozovkou a má lepší záběr.
Platí to pro jízdu na sněhu !!! Na naše podmínky jsou lepší širší kola, mají lepší odvod vody a večší stičnou plochu s vozovkou.
Já osobně jezdím v zimě na 225/50 R17.
Díky za informaci, doufal jsem v to. Podle některých diskuzí to vypadalo, že se s tím nebude dát v zimě na sněhu jezdit, protože takhle široké gumy údajně způsobí to, že na vyšší vrstvě sněhu se bude auto při brzdění nebo zatáčení chovat jako sáně. Argumentovali tím, že např. na zimních rally jezdí auta doslova na žiletkách, aby se co nejrychleji prořízla vrstvou sněhu a ledu a reagovala na řízení. Je mi jasné, že podmínky které musí zdolat auta při rally jsou extrémní a v nich se nikdy pohybovat nebudu, takže mě to nechávalo v klidu, ale červíček někde vzadu hlodal... přeci jenom občas potřebuji jet i po ujetém sněhu nebo přijde kalamita a nerad bych zůstal viset v prvním kopečku, zatímco ostatní s užšími gumami zvesela pojedou dál.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ Béžová Daydream
předtím: Citroen Xantia Break 1.8i r.v.1995
Škoda Favorit 136L r.v.1993
Škoda 120 r.v. neznámý

Obrázek Spotřeba CHEVROLET Orlando 1.8 104 kW / 141 HP
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Kolesá,disky,pneu

Příspěvek od tomask »

Dá se jezdit v naších zimních podmínkach i na širších pneu ale když napadne sníh na silnici, tak je zapotřebí stím počítat. Auto zvláda zatáčky na širších pneu v pohodě a to i díky elektronickým systémum na bežném ježdění nepoznáš rozdíl mezi širší a užší pneu. Rozdíli jsou až při velkých rychlostech a to pochybuji že budeš Orlíkem jezdit relly. :PP:
Carthell Prg
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Kolesá,disky,pneu

Příspěvek od honza72 »

Guma by se neměla někam prořezávat nebo "propalovat" na podloží, guma se hlavně nemá zalepovat sněhem a to má na starosti složení směsi + tvar a počet lamel....!!! Sem - tam někdo nechápe, že rozjezd s rychlým protočením a zalepením zimáků sněhem je na h...., bohužel, petržel.
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Rostex
Příspěvky: 8
Registrován: stř zář 21, 2011 04:44

Re: Kolesá,disky,pneu

Příspěvek od Rostex »

Po procitani ruznych rad, na tema obuti na zimu jsem po dlouhem hledani skoncil zde: http://www.prodejpneumatik.cz/obchod/ko ... F60&p-3=16

Disky jsem po googlovani pripadnych negativ nakonec s ohledem na pomer cena / kvalita zvolil tyto: Plechový disk Alcar 6,5x16 ET41 a na heureca.cz nebo zbozi.cz mi vypadl prodejpneumatik.cz Libi se mi, ze maji montaz a vyvazeni zdarma stejne jako dopravu na dobirku. Taky jako jeden z mala eshopu ma uz v rozbalovaci nabidce konfiguratoru zarazen "Orlando".

Hodil jsem na to v konfiguratoru Nokian WR G2 XL 215/60R16 99H a cena nakonec vypadla priznivych 15.758,- za komplet 4 kola, hotova k montazi, az domu. Jedine pochyby co mam, ze jeste nevim co znamena TYP u disku KL1Y a jestli je to urcite 5sroubu x 115 s dirou 70,3 na coz se radeji jeste zeptam prodejce.

Muzete se k tomu nekdo vyjadrit, jestli je muj vyber OK?

Zde jsem si dovolil zalozit vlakno na tema placene uskladneni kol v Praze: http://chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=107&t=18730
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Kolesá,disky,pneu

Příspěvek od smire666 »

Výber v poriadku, KL1Y predstavuje začiatok výrobných čísel áut pre Európu...
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolesá,disky,pneu

Příspěvek od johnlord »

Ahoj kolegové orlanďáci, tak mám nachystáno na zimu.

Nakonec jsem zvolil plechové disky za 995,- s DPH i dopravou za kus (http://www.pneumatiky-barum.cz)
a Kleber Krisalp HP2 s cenou 2479,- s DPH za kus - doprava zdarma (http://www.vsenaauto.cz)
poklice za 490,- z mototechny v Šumperku :-)
Přílohy
110925_172208.jpg
110925_172208.jpg (241.09 KiB) Zobrazeno 2480 x
110925_172344.jpg
110925_172344.jpg (169.24 KiB) Zobrazeno 2480 x
110925_172135.jpg
110925_172135.jpg (207.44 KiB) Zobrazeno 2480 x
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Kolesá,disky,pneu

Příspěvek od smire666 »

Bude to veľký fešák!!! -i
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Kola a pneu“