Problemy s volnobehom bez Erroru s novym krokovym motorcekom

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

pepepeter
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 09, 2011 21:24

Re: Problemy s volnobehom bez Erroru s novym krokovym motorc

Příspěvek od pepepeter »

xichto akosina to prisiel co si isiel posetkych kabloch??? tak ze si si tie kable dodrbal kedsi menil krokac
Reklama
 

xichto
Příspěvky: 12
Registrován: čtv úno 24, 2011 22:32

Re: Problemy s volnobehom bez Erroru s novym krokovym motorc

Příspěvek od xichto »

S kablami som hybal, to je fakt. Normalne, ziadne nasilie. A bolo to v tom rohu ako sa napajaju drotiky od motorceka na cely zvazok, ktory je k ECU na jednej strane a k trom "prehadzovackam" v lavom rohu hore smerom od motora. Cize uplne trivialne miesto, ktore som neroztiahol pri prezerani. "Pazucha" (podpazdi) napojenia k hlavnemu zvazku. Toto som mal pozriet.... taka blbost.

Zacali sme ist po vedeni podrobne, az ked bolo jasne, ze droty by mali ist priamo k ECU - teda podla el. schemy to tak vyzera. Cize sa to dalo jednoducho nahradit. Bolo to "nevyvratitelne" ( :roll: ) až ked motor po zapchati vstupu do klapky nechcel dobre "zdochnut" (iba po zapchati dierky pred klapkou ku krok. motorku).
Po zapnuti zapalovania sa krokac teraz vobec nepohol. Pritom som predtym nasilne NEmykal tymi konektormi, v rohu to uz muselo byt unavene.
______________________________
no a male plus je v nadobudnutom asertivnejsom pristupe k mozno buducej diagnostike. Odteraz, ak diagnostika, tak najprv preukazanie zakladnych hodnot podla servisneho manualu. Tam by motorcek volnobehu mal byt. Na diagnostiku teda aspon tento lajster.
(krokovy je: Idle Air Control)
Přílohy
daewooLanos-serviceManual_en_scanData.jpg
(219.75 KiB) Staženo 170 x
lanos 2002 1.5
pepepeter
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 09, 2011 21:24

Re: Problemy s volnobehom bez Erroru s novym krokovym motorc

Příspěvek od pepepeter »

chlapy som z okolia nove zamky neviete nejaky servis kde by mi mohli pomoct s mojim daewom mam problem s otackami a uz som zufali
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy s volnobehom bez Erroru s novym krokovym motorc

Příspěvek od palikx »

ty hodnoty jsou bohuzel na nic.
ty dulezite tam nejsou presne.tedyx krokac 1-50 je naprosto nic nerikajici hodnota pokud ma krokac 1 je neco spatne a pokud ma 50 je to divne,stejne tak map 28-49 je taky spatne jelikoz prumerna hodnota je kolem 33 a jak je tam 49 uz je neco spatne.
vzdy kdyz jsem mel problem a hledal jsem hodnoty tak mi tohle k nicemu nepomohlo.jen 1 a to jsem vedel ze je to spatne kdyz byl map 89 a motor v podstate chcipal.
no ale treba to nekomu pomuze
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
xichto
Příspěvky: 12
Registrován: čtv úno 24, 2011 22:32

Re: Problemy s volnobehom bez Erroru s novym krokovym motorc

Příspěvek od xichto »

Ten papierik som myslel ako zakladny k diagnostike - nieco v zmysle: "preukazte mi, prosim, najprv cinnost tychto zariadeni, snezorov..." . V tom pripade by sa asi nestalo, aby mi preukazali cinnost IACV(-krokacu), ked nemal stavu. Az po overeni, ze vsetky tieto zakladne senzory vie diagnostik overit, ma mozu zacat zaujimat hodnoty, ktore davaju. A potom si urcite spomeniem na to, ze hranicne hodnoty su problem. Ale s neriadenymi diagnostikami cez kabel (3x za kratke obdobie) som sa nikde nedostal (iba s tymi mechanickymi).

(aj v tej servisnej knizke su napokon nejake rozdiely: na tomto zozname sa napr. udavaju hodnoty z klapky 0,3-1V, na inych stranach pri kontrole TPS (senzora klapky) ma mat v zatvorenej polohe hodnoty 0,4-0,8V. Nejak to do rozpatia nepasuje.)

Palikx, ty uz si v niektorej teme udaval tieto idealne hodnoty, bolo to:
"...no od toho je diagnostika aby se podivalo jake hodnoty tam jsou.
map ma mit kolem 32.
krokac kolem 18-idealne
tps ma kazdy motor jine ale bylo kolem 60.
doba vstriku u tepleho motoru byva kolem 1,8ms
lambda by mela chodit od 0 do 1000.jake koliv odchylky znamenaji vetsi ci mensi problem. zbytek neni tak dulezity..."

Keby som to spravne pochopil, mohol som si 2 diagnostiky usetrit. Uz s tymito som mohol ist na nu. Nezaskocila by ma ta nadradenost majstradiagnostika, ze ved on vie, co ma robit.

__________________________________________
PEPEPETER, som priamo z NZ, s mojim lanosom sa hrali mladi (mladsi ako ja) tu dole na Povazskej 18, hned za vstupom do arealu. Nejake daewoo aspon uz robili (niektori sa fakt divia, co je tam za motor, byvaly opravar to dokonca urobil viackrat :? za sebou), aj ked pri svojej oprave neviem, ci neslo o nahodu.
lanos 2002 1.5
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy s volnobehom bez Erroru s novym krokovym motorc

Příspěvek od palikx »

no jasne jako zaklad dobry
pokud ale motor bezi alespon trochu normalne tak jsi vzdycky v rozmezi techto hodnot.
a to ze se nehybe lambda nebo map to vidis hned tam neni co resit
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy s volnobehom bez Erroru s novym krokovym motorc

Příspěvek od vado »

Tak dnes rano to postihlo uz aj mna. Po nastartovani a za studena volnobeh OK, mierne nad 1000. Po zahriati volnobeh 1300-1400 a svieti check. Zaujimavo sa to sprava. Ked vyradim rychlost na dobeh, motor ma spravne otacky, 1000. Po zastaveni auta normalne motor klesne na 800, v mojom pripade stupne na asi 1300. Deje sa to len pri teplom motore, pri studenom sa sprava normalne. Pri zaradenej rychlosti a bez plynu pri vybehu sa motoru nejako nechce klesat z otaciek. Z vyfuku nic nenormalne, ziadny zapach ani dym, zvuk motora sa zda normalny.
Moj odhad - asi lambda, predsa uz ma 136 tkm. Blizsie uvidim, ked vyblikam kod chyby.
Ked uz sme pri tom, aky typ lambdy je pre lanos 1.6 16V rocnik 1998 vhodny (samozrejme, ze za co najmenej penazi) ?
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy s volnobehom bez Erroru s novym krokovym motorc

Příspěvek od vado »

Tak nic zavazne som nezistil. Kod chyby - 35, t.j. RJ zistila na volnobeh zvysene otacky. Po odpojeni lambdy sa otacky zvysili az na 1500.
Zaujimavo sa to sprava po odpojeni hadicky z MAP. Po upchani otvoru v nasavani najprv otacky klesli na normalnych 800 a asi po 4 sekundach zase vybehli na 1300. Po pripojeni hadicky MAP sa otacky zase znormalizovali, ale zase iba asi na 4 sekundy a potom sli hore.
Ohybanie kablovych zvazkov a rozpojenie/pripojenie konektorov sa nijako neprejavilo. Tak zatial neviem ...
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy s volnobehom bez Erroru s novym krokovym motorc

Příspěvek od palikx »

odpoj a pripoj baterku
pokud nic chtelo by to videt skutecne hodnoty driv nez vyhodis 1000 kc za lambdu
jinak jedina ktera ma smysl je NGK
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy s volnobehom bez Erroru s novym krokovym motorc

Příspěvek od vado »

Reset odpojenim baterky pomohol.
Zatial som najazdil asi 60km po meste, motor sa sprava normalne. Volnobezne otacky 750 (podla SERG pocitaca). Hadam to vydrzi.
Vdaka za radu
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
žofre
Příspěvky: 73
Registrován: ned bře 21, 2010 21:21
Bydliště: Dolné Srnie S.R. okr.NMn/V

Re: Problemy s volnobehom bez Erroru s novym krokovym motorc

Příspěvek od žofre »

Na mojom Lanose mám problemy s krokovým motorčekom a chcel by som kupíť nový .Na internete som našiel par predajcov od Matejíčka orginál Korejsky za 1588 kč a od firmy Getz za 22 eur ,môže mi niekto poradiť ,ake má skusenosti s výrobkami od fimy Getz ,alebo nemám šetriť a kupiť si orginál?, alebo ešte je nejaký iny výrobca prípadne predajca ? ak áno tak mi sem dajte link. Ďakujem :PP:
Lanos 1,5 ,8v 63 kw r.v. 2000 modrozelená metalíza, predné okná v elektrike, fólie,deflektory , nové pneu. barum brilantis 2.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy s volnobehom bez Erroru s novym krokovym motorc

Příspěvek od palikx »

nemam zkusenosti s nicim jinym nez s originaly.casem odejde vsecko.problem je ze ty neoriginaly nefungujou casto uz ani nove.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
žofre
Příspěvky: 73
Registrován: ned bře 21, 2010 21:21
Bydliště: Dolné Srnie S.R. okr.NMn/V

Re: Problemy s volnobehom bez Erroru s novym krokovym motorc

Příspěvek od žofre »

díky Palikxi moc za radu , tak radšej kupím orginal :PP: :PP:
Lanos 1,5 ,8v 63 kw r.v. 2000 modrozelená metalíza, predné okná v elektrike, fólie,deflektory , nové pneu. barum brilantis 2.
Odpovědět

Zpět na „LANOS“