Poruchy orlanda

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od Sajner »

silikon som pouzil preto, lebo sa mi to zdalo ako trvacnejsie riesenie. tieto lepiace pasky mi nikdy dlho nevydrzali ani v suchom prostredi a na aute mam pocit, ze asi rychlo prestanu drzat. ale mozem sa aj mylit :-)
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od milosh »

Docela zajimavy tema na to ze tento model se vyrabi par mesicu a uz tady mate tema Poruchy :roll:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od inza »

A ne zrovna malé :)

I když tyto "poruchy" jsou spíš drobnosti - poruchou byla zlomená poloosa na Fabii po půl roce ježdění apod. :) to tady naštěstí není.
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od johnlord »

No po 5000km mi začíná něco divně škvrkat v prostoru u motoru. Dnes jsem ráno nastartoval a slyším nějakej divnej zvuk, dvakrát jsem protočil motor a pak to ustalo. Jako by nějaké ložisko. Uvidím, jak se to bude vyvíjet dále. :roll:
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
Uživatelský avatar
marwinn
Příspěvky: 42
Registrován: pát bře 18, 2011 21:06
Bydliště: Nosislav

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od marwinn »

Ahoj,

Mám najeto 11.000,- km a zatím víceméně jen "koncernové" záavady. Tedy jak už někdo psal, upadl čep na kterém drží pružinka zpětného zrcátka interierového.

Někdo tady už psal, že mu při cca 130km/hod začnou pískat , hučet, resonovat stěrače, či něco podobného. Dělá mi to taky, ale až od cca 180km/hod. Myslím, že je to někde resonance v trubkách/vedení vzduchotechniky.

Poznatek který jsem třeba u passata neznal, že po dešti zašnou rezavět kotouče brzd během hodiny. Jak by vypadaly po třech týdnech kdyby auto stálo na dešti venku, nevím, nevím.

Když auto stojí venku cca dva dny (stalo se mu to dvakrát) tak prvních cca 20km po vyjetí prohoukne spojkové ložisko při podřazení ze 4 na 3. To není úplně ideální, ale přičítám to zase "zareznutí", než si to sedne.

Jinak mě velmi příjemě překvapila spotřeba oleje, která je "0" - absolutně nula. Což zase v porovnání s Passatem něco nepředstavitelného.

Stále objevuji nové funkce audiosystému. Je takový hodně specifický. Ale obecně spokojenost. Není to Dynaudio audio jak v Passatovi, le taky se za něj nepřiplácí 55.000,-

Obecně max spokojenost, i když je vidět, že na některých komponentech se ušetřit muselo.

Marw
___________
Fiat Ritmo 85S
Lancia Delta
Renault 5 1,7 GTI
Ford Sierra 2,3D
Škoda Felicia 1,6 100PS
VW Passat Variant HighLine 2.0TDI PD
... to bylo

a nyní... Orlando LT+ 163PS a Škoda Felicia 1,6
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od inza »

Pěkné poznatky :)

Kolega má první poruchu - odřený nárazník :) Prý to nepípalo :)
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od smire666 »

Tak a s poruchou sa pripájam už aj ja... teraz čo boli tie horúčavy tak mi zvykol PP vypisovať poruchu pravej prednej smerovky (nielen to písal, ani nešla), čo ešte zdôrazňovalo aj relé rýchlym "cvakaním." Po kratšej jazde ( a tým prevetraním priestoru pod kapotou alebo dlhšom parkovaní na krytom parkovisku kým sme s polovičkou nakupovali), sa porucha stratila. To som zvedavý, na čo mi v servise prídu... :?:
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od Sajner »

idem do servisu. mam kod 84
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od Sajner »

tak uz som spat. v palivovom cerpadle bol nedostatocny tlak. resetli to a chybu uz viac nehlasilo, zrejme vraj islo o nejaky chvilkovy problem, ktory mohol byt sposobeny nekvalitnym palivom. keby sa to vyskytlo znovu, mam prist a daju nove cerpadlo.
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
Tsoenami
Příspěvky: 707
Registrován: pát srp 05, 2011 08:30
Bydliště: Prostějov

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od Tsoenami »

Ahoj jestli to nebude podobný problem jak u mě také to nejdříve resetli :o) protože jim pc nic neukazoval a až pak zjistili prasklou hadici k turbu -P
renault 11.renault19
škoda octavia 1.9 tdi
škoda superb 1.9 pdi
seat alhambra 1.9pdi
chevrolet Orlando 2 vdci 163ps bílá
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od Sajner »

Tsoenami píše:Ahoj jestli to nebude podobný problem jak u mě také to nejdříve resetli :o) protože jim pc nic neukazoval a až pak zjistili prasklou hadici k turbu -P
mozno ano, ale u mna pocitac jasne ukazal, ze bol nedostatocny tlak v palivovom cerpadle. takze dufam, ze hadica sa ma nebude nijako tykat :-). a este jedna vec - na rozdiel od tvojho problemu, ja som si nevsimol ziadny ubytok vykonu. auto tahalo ako predtym.
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
Tsoenami
Příspěvky: 707
Registrován: pát srp 05, 2011 08:30
Bydliště: Prostějov

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od Tsoenami »

Ja jsem si toho všiml až když mi skočil kod 84 před tim nebylo nic znát tak uvidíš hodně štěstí přeji
renault 11.renault19
škoda octavia 1.9 tdi
škoda superb 1.9 pdi
seat alhambra 1.9pdi
chevrolet Orlando 2 vdci 163ps bílá
Orlando9
Příspěvky: 5
Registrován: pon srp 29, 2011 11:38

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od Orlando9 »

Na jedničku při rozjezdu a při podřazení prohoukne spojkové ložisko. Je to dost nepříjemný a hlasitý zvuk. Někdo psal, že si to sedne, uvidíme.
Chevrolet Orlando LTZ 2.0 white + navi
Uživatelský avatar
marwinn
Příspěvky: 42
Registrován: pát bře 18, 2011 21:06
Bydliště: Nosislav

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od marwinn »

Psal jsem to já, že si to sedne po pár kilometrech.

Dělá mi to když auto nechám ve vlhku přes noc venku a zatím jen při přechodu ze 4 na 3.

Marw
___________
Fiat Ritmo 85S
Lancia Delta
Renault 5 1,7 GTI
Ford Sierra 2,3D
Škoda Felicia 1,6 100PS
VW Passat Variant HighLine 2.0TDI PD
... to bylo

a nyní... Orlando LT+ 163PS a Škoda Felicia 1,6
Hamin
Příspěvky: 57
Registrován: úte črc 12, 2011 00:29
Bydliště: Trutnov

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od Hamin »

Zdravím Orlanďáci
Už před cca měsícem jsem si všiml,že z Orla něco kape.Je to jen po tom,když jsem s autem někam jel a navíc jen někdy :roll: .Kape to někde z míst,kde je příčka mezi motorem a interiérem vozidla.Chladící kapalina neubívá.První jsem myslel,že to je klimatizace,ale kape to třeba i když někam jedu bez klimatizace :shock:.Takže asi budu muset navštívit servis a zepat se na to.nebo o tom někdo něco víte?Kape vám to taky?je to nějaká voda,mazlavé to není a ani to nijak nesmrdí
Škoda 105 3x
Ford Mondeo 1,8 r.v.1994
Renault Scenic
a teď funglovka Orlík
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“