Závady

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
getrewt
Příspěvky: 25
Registrován: ned srp 08, 2010 15:57
Bydliště: Bratislava, Slovensko

Re: Závady

Příspěvek od getrewt »

pre JOHNY*5.

stredovu konzolu som riesil tiez.
mal som ten starsi - nizsi plast. problem sa prejavoval pri vypnutej klime.

skusil som to vyriesit klasicky, cez servis, ako reklamaciu. na prvy pokus som bol odmietnuty, ze sa nejedna o oficialne uznanu seriovu chybu, napriek tomu, ze v novsich cruzoch sa uz dodaval iny - vyssi plast.
nakoniec som na zaklade rady problem riesil zaslanim pisomnej staznosti priamo na zastupenie chevrolet Cz/Sk.
problem uznany - nakoniec doslo k vymene plastu za novy-vyssi a do vnutra bol este vsunuty tepelno-izolacny material.

plast je sice stale teply, ale nemam dojem, ze by bol vylozene extremne horuci a taktiez sa odstranil problem s nafukavanim tepleho vzduchu do priestoru pedalov, ako to bolo predtym.
CHEVROLET CRUZE 1.8 LT Pewter Grey
najazdenych : 14.500 km
Reklama
 

Uživatelský avatar
vetr.roman
Příspěvky: 225
Registrován: pát lis 19, 2010 20:37

Re: Závady

Příspěvek od vetr.roman »

Tak mi začal drnčet reprak u řidiče.
Tak jsem jel kolem BS v Brně a stavil se stim že se nato podivaji a spravy.
Ale byl jsem tak zaskočen odpovědi a ochotou že jsem rači odjel.Mam se objednat,pak znovu dojet-rozdělaji,a pokud to bude vadne repro tak objednaji druhe a znovu dojet.Takže to co projedu tak si zato mohu koupit sadu repra.
Tak nevim jestli mechanik nema 20min aby sundal tapeciruk a zjistil problem.
NENI NA TO SI VAŽIT ZAKAZNIKA.
Naposledy upravil(a) vetr.roman dne čtv srp 11, 2011 20:49, celkem upraveno 1 x.
Lada 2101
Škoda Forman 1.3i
Nissan Almera 1.4i
Daewo Kalos 1.4i
Nissan Note 1.4i
----------------------------
Chevrolet Cruze 1.6 LS+ - Křídlo Octavie RS II,černé folie,sportovní výfuk,chip 91Kw-124 Ps-170 Nm.....

Ford Galaxy III 2.0 TDCI
Chevrolet captiva sport 2.0 cdti 110kw
666
Příspěvky: 492
Registrován: sob črc 24, 2010 11:38
Bydliště: okres Rychnov nad Kněžnou

Re: Závady

Příspěvek od 666 »

Teda v tom Brně je teda mazec :o Hergot, co to je za majitele servisu?
Daewoo Nubira, Chevrolet Cruze 1.8LT, čtyřkolka SMC Jumbo R5
kolargol
Příspěvky: 39
Registrován: ned srp 02, 2009 17:09
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Závady

Příspěvek od kolargol »

No, myslím že nastal čas sepsat, jak moc mě můj cruze sere.

Že jsem na něj čekal půl roku, dobře, co se dá dělat.

Ale za ten rok a půl, co ho mám, se teda sere nad poměry:
a) spínač kufru - prkotina, bohužel s sebou vzala (to jsem tu popisoval) i fakt, že absolutně náhodně spínal alarm (asi si auto myslelo, že do něj někdo leze)
b) montáž zámku řadicí páky - ačkoliv ji montoval autorizovaný servis (prodejce auta), po roce se z ničehonic sama, bez klíče, za jízdy zamkla - velmi příjemné, jak si asi dovedete představit
c) klimatizace - v červenci přestala fungovat klimatizace; dojeli jsme ji naplnit, druhý den byla zase prázdná; nakonec zjistili prasklou trubičku na místě, kam se dostanou jen tím, že vyndají celou palubní desku; tahle sranda jim trvala DVA pracovní dny (a bez klimatizace jsme předtím jezdili měsíc; velmi příjemné takhle v červenci),
d) a teď novinka - rozsvítily se kontroly ABS, TCS a stabilizace; po zhasnutí motoru a novém nastartování za pár vteřin znova; odjeli jsem tedy v sobotu do servisu (to to nezasvítilo ani jednou), technik prohlásil, že v počítači je záznam o chybném čtení otáček zadního kola, že to zresetoval a uvidíme. No, vskutku jsme viděli, za hodinu už to zase svítilo jak lampion.Vypozorovali jsme, že dokud jede auto po nastartování jen dopředu, je to v pořádku; jak couvneme (nebo popojedeme dozadu, zpátečka není podmínkou), PINK a svítíme.

Průser je, že KAŽDÁ tahle závada znamená následující postup:
a) přítelkyně (která s tím autem denně jezdí do práce a většinou se to stane jí a dokáže to proto popsat) volá do servisu; tam jsou na ni příjemní jak prdel (blbá ženská, přece), ale milostivě se uvolí, že tedy ať přijedeme;
b) když přijedeme (máme to 50 kilometrů, čili je to zábava minimálně na půl dne), provedou odbornou diagnostiku typu "no jo paní, máte pravdu, ten spínač je špatnej, jak jste říkala - ale my ho tu nemáme na skladě, to my nedržíme, tak si vás objednáme až to přijde, jo?"
c) na druhý pokus (u té klimatizace na třetí) to konečně nějak zflikují.

Vím naprosto jistě, že úplně stejně to proběhne i teď s tím zkurveným čidlem; v týdnu si někdo z nás vezme v práci dovolenou a udělá si výlet do Jihlavy; pan technik opět zresetuje počítač a čidlo "vyčistí". Ještě než se vrátíme do Jindřichova Hradce, bude to svítit znovu. Zase si cinkneme do Jihlavy, necháme ze sebe udělat debily, oni čidlo objednají, my si někdo vezmeme dovolenou a na měsíc zas bude (SNAD!) klid, než se vysere cokoliv dalšího.

Nebaví mě to; nekupoval jsem si nové auto kvůli tomu, abych byl ob měsíc v servisu. Já si nedělám iluze, že jsou na tom jiné značky moc jinak, ale jako druhé auto do rodiny, o kterém teď aktuálně uvažuju (něco malého na ježdění po Hradci), si ROZHODNĚ Chevroleta nekoupím, ani kdyby si přede mě kleklo celé jejich generální zastoupení.

A krapet se netěším, až skončí záruka - protože každá tahle popisovaná sračka bude stát hezkých pár peněz.
Chevrolet Cruze 1.6 LS PLUS Moroccan Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
vetr.roman
Příspěvky: 225
Registrován: pát lis 19, 2010 20:37

Re: Závady

Příspěvek od vetr.roman »

Stim přistupem servisu souhlasim.Měliby jezdit oni k nam když jeto reklamace a dat zdarma nahradni vůz.
Lada 2101
Škoda Forman 1.3i
Nissan Almera 1.4i
Daewo Kalos 1.4i
Nissan Note 1.4i
----------------------------
Chevrolet Cruze 1.6 LS+ - Křídlo Octavie RS II,černé folie,sportovní výfuk,chip 91Kw-124 Ps-170 Nm.....

Ford Galaxy III 2.0 TDCI
Chevrolet captiva sport 2.0 cdti 110kw
File12
Příspěvky: 112
Registrován: pát úno 05, 2010 12:22

Re: Závady

Příspěvek od File12 »

Holt mas smulu. Asi kusovka. Ale znamej to mel takhle i s bmw.
Cruze VCDi LT 6MT 120kw black, cihlově-červená kůže, 235/45/R18
Uživatelský avatar
Polgari
Příspěvky: 276
Registrován: stř črc 13, 2011 18:34
Bydliště: Dobšiná
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady

Příspěvek od Polgari »

piatkove, alebo pondelokove auto :D klop,klop ... mne sa zatial nic nekazi -i
Nový lama majiteľ Cruze 2.0 VCDI 163k BLACK
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady

Příspěvek od VIP »

To je osud, taky by mě to pěkně sralo. A já se navíc můžu těšit na podobné jednání v servisu, neboť pojedu do toho samého. Jsem z Jihlavy :lol: .
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: Závady

Příspěvek od Corpus2009 »

Polgari píše:piatkove, alebo pondelokove auto :D klop,klop ... mne sa zatial nic nekazi -i
To si fakt myslis, ze vyroba auta trva jeden den :lol: Napriklad taka vyroba Ceed-u v Ziline trva od zvarovne az po bodycko 3-5 dni podla okolnosti. :idea:

Cely problem sa da vyriesit jednoduchou zmenou servisu. Predsa ked som neni v jednom servise spokojny, tak nerobim zo seba debila a nevypisujem na fora, ze stale chodim do rovnakeho servisu, ktory je uplne na ho*no, ale proste idem niekam inam. Beriem, ze pristup spominaneho servisu nie je korektny, ale cele je to o ludoch. Treba si uvedomit, ze za kazdou znackou su ludia, ktori tu znacku reprezentuju. A teda nie znacka je zla, nie Chevrolet je zly, ale konkretni ludia su nekompetentni a zhorsuju image znacky. Teraz si viem zivo predstavit, ako bude pan majitel vsade vytrubovat po hospodach, ze Chevy je uplne naprd a uz si ho v zivote nekupi a pritom to nie je v Chevy ako takom ale v tom primitivnom pristupe servisu, do ktoreho pan majitel este stale jazdi.
A este aby som nezabudol...pokial viem, tak par ludi pisalo, ze na spinac kufru bola zvolavacka, co sa mi zda ako dost ustretovy krok zo strany Chevy.....a z poruchy zamku radiacej paky by som vynil aj jej vyrobcu (nepredpokladam, ze aj to je Chevy), alebo ked tak konkretneho mechanika, ktory to robil, ale urcite nie cele Chevy ako znacku. ;)
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Závady

Příspěvek od tomask »

Souhlasím s tebou Corpus, dávno mněl Koralgol zmenit servis a ne tady vypisovat jak je Chevi na prd. Já co mám auto (2 roky) tak funguje až na ten vypínač kufru bezchybně.
To že ti nefunguje pořádně zámek řadicí páky není předse chyba Chevroletu. Kdyby ti to montovali do Ferrari a ten samí človek a ten samí zámek, tak nebudeš psat jak je Ferrari na hovno a že si vícekrát nekoupíš. A to jak se ktobě chová servis v Jihlavě, je tvůj problém. Když neumíš zajet někam jinam, tak se neštěžuj. Když nejsem 2x-3x spokojený s přístupem, tak přeci nepolezu po 4-té. Jinak koupit si můžeš cokoli jiného, hlavně to servisuj tam kde nejsi spokojený.
Carthell Prg
kolargol
Příspěvky: 39
Registrován: ned srp 02, 2009 17:09
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Závady

Příspěvek od kolargol »

Corpus2009 píše:...Cely problem sa da vyriesit jednoduchou zmenou servisu
Jasně. Při frekvenci vysírání se kdejaké kraviny na tom křápu můžu jezdit třeba do Prahy. To mi v problému (=auto se kontinuálně sere a IMHO po skončení záruky půjde rovnou do šmelcu, protože bych se vztekl) MOC pomůže. Děkuju za radu!

PS: Jestli byla svolávačka netuším. Mně rozhodně nikdo na žádnou svolávačku nezval. A označit jako "vstřícný krok" to, že opraví kurvítko, který akorát špatně poddimenzovali, takže se (bohužel pro ně) vysere už po roce, a ne po skončení záruky, tak to nevím, nevím.

PPS: Jo a ještě jedna věc k tomu "Chevrolet za to nemůže" - u jiných značek je normální, že firma (NE PRODEJCE!) majitele svých nových aut oslovuje s "dotazníkem spokojenosti"; vy jste někdo něco takového zažil? Leda hovno, zlatá rybko, podepsáním kupní smlouvy pro ně končíte.

PPPS: Donedávna jsem Chevrolet a zvlášť Cruze chválil; jenže už to fakt nejde. Být na tom existenciálně/finančně závislý a denně čekat, co se zase na rok a půl starém autě vysere, tak nevím; takhle to beru jako zkušenost, která sice trošku finančně zabolí, ale rozhodně mě nezruinuje.
Chevrolet Cruze 1.6 LS PLUS Moroccan Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6265
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Závady

Příspěvek od Scorpion.11 »

Nové auto si kupuji proto, abych s ním neměl žádné starosti a žádnou práci, takže maximálně jednou za rok na tu jejich slavnou servisku :PP: Takové starosti s novým autem žádna sranda a těch starostí haba kuk a k tomu dohadování ze servisem a příjmacím technikem -P ;) Jojo pánové zlaté AVEO :lol: :lol:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Závady

Příspěvek od tomask »

Nechápu jak můžeš napsat že něco špatně dimenzovali.
Vyrobit nový model a naplánovat aby se po 5 letech začal kazit ???
Jasné vyrábý nové modeli aby nasrali zakazníky, v plánu mají stavět auta na 3-5 let.
Předse je bude živit prodej nahradních dílu !!!!
A taky nechápu proč se opíraš o Prahu ? Asi nějaký komplex, viď ?
Carthell Prg
kolargol
Příspěvky: 39
Registrován: ned srp 02, 2009 17:09
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Závady

Příspěvek od kolargol »

Páni, ty ale dokážeš z textu vyhmátnout podstatu, gratuluju!

(Nebojte, už končím. Plácejte se tu po zádech, jakej je Chevrolet zázrak, nic nehleďte na otravné škarohlídy a mějte se tu sluníčkově!)
Chevrolet Cruze 1.6 LS PLUS Moroccan Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6265
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Závady

Příspěvek od Scorpion.11 »

Jsi dneska vstal asi levou nohou, že? Nevím proč se tak čertíš a ty "otravné škarohlídy" asi myslel mě, že? :PP:
Je jasné, že pokud budu mít takové problémy jako ty a ještě k tomu se dohadovat v těch servisech a ten jejich přístup tak nasraný budu též, ale na ten servis a né na auto či na nás co za to nemůžem. Jinak servisů je spousta, ale stejně si asi moc nevybereš, protože v podstatě je to skoro všude stejný, zavoláš co máš a sutem tak ti řeknou dojeďte, tak přijedeš počkáš až na tebe budou mít čas a pak se začneš dožadovat co ti patří a nakonec to skončí s tým, že to musí schválit Praha a dají ti časem vědět co a jak. Poté nežli zas objednanjí nějaký díl a zas tam jedeš a počkáš si nežli to spraví a toho času co s tým strávíš a pak zas, aby jsi se strachoval co se ti zas vysere. Není co by ti člověk záviděl, ale bohužel kápneš na auto co s ním problémy nemáš a zas na druhou stranu jako ty, že těch poruch je více. Ohledně značek chevrolet či jiných je to v dnešní době asi stejné, takže si myslím, že si moc nevybereš, vždy záleží na jaký kousek zrovna kápneš :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“