Kam směřuje design Daewrooletů ?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Kam směřuje design Daewrooletů ?

Příspěvek od Krtek »

Nedavno jsem konečně na vlastní oči viděl i Cruze HB což mně přimělo ke shruntí názorů na vývoj vzhledu našich miláčků. Mam z toho totiž dost rozpačitý dojem. Takže začneme od Lanose, ten byl myslim první Daewoo dostuoný běžně u nás jako funglovka. Vynechávam Osly Nexia a Racer. Nesrovnávam kvalitu, užitnou hodnotu, nic jenom diesign. Toš...

Lanos - sice na první pohled korejec ale bylo vidět že už se snažili aby se líbil i jinde ve světě. HB paráda, sedan kapku neuměle naroubovanej ale pořád hezčí než třeba Fobia sedan nebo Thalia.

Leganza - na první pohled zvláštní auto ale v průběhu času na ní člověk objeví eleganci takže se na ní dá zvyknout a kdo překousne palubku, může se mu i líbit.

Evanda - celkem krasavec. Škoda že se nepokračovalo třeba ve faceliftu. Potenciál by tam byl a vypadala by dokonale

Epica - na první pohled zaujme ale zase je to vzhledově návrat do koreje :-( trochu uhladit a vypadala by líp. Ale ošklivá neni

Nubira 1 a 2 generace - asi jako Lanos. Korejec na kterýho se dá celkem dívat.

Nubira 3 generace - konečně odkorejštěný auto. Až na tu přední masku.

Lacetti sedan a SW - dotáhli k dokonalosti potenciál Nubiry 3. zase škoda kapku změny v interiéru ale i ten ujde.

Lacetti HB - celkem ucházející ale žádný zázrak. Ani vyloženě hezký ani ošklivý auto. Připadá mi nevýrazný.

Tacuma - obrhnus kde všehno obětovali praktičnosti. Bohužel dívat se na to nedá :-(

Matiz 1 a 2 generace- roztomilý autíčko kterýmu z pohledu estetiky neni co vytknout. Malej, roztomilej brouček

Spark 1 generace - důstojný nástupce matýzka, modernější a zachoval si svojí roztomilou tvář

Spark 2. generace (ten aktuální) - prostě hnus. Poskládali Fiestu a Optimuse Prime dohromady aby to vypadalo moderně a vzniklo obrhnusný auto. Trochu jako větší Chevrolety po crash testu, ta velká tlama mu nesluší. Palubku radši nekomentuju vůbec

Kalos a Aveo HB - celkem dost ošklivý auta. Vývojáři asi neměli dost nápadů nebo inspirace, prostě něco udělali.

Kalos (a první generace Avea) sedan - platí viz předchozí + dooost neuměle naroubovaná záď

Aveo sedan (to snad ještě doprodávané) - opět povedený autíčko. Krasavec jak zvenku tak uvnitř. Nebýt malých koleček ale to je detail. Podle mně nejhezčí malý sedan vůbec

Aktuální nové Aveo - předek super, zadek ujde. U sedana zadek děs. Zato uvnitř zase podělali co mohli :-(

Captiva - hekzý offrout asi ale nemohli nic moc dělat podle sebe když je to prakticky Osel Antara. Vzhledově určitě nikoho neurazí.

Cruze sedan - nevim jak to dokázali ale podle mně má Chevrolet v tohmhle autě asi nejhezčí aktuálně prodávaný auto. Vypadá víc americky a sluší mu snad každá barva

Cruze HB - to by bylo aby něco nezmrvili. Tohle auto mělo vzniknout buďto před sedanem nebo radši vůbec :-( Zadek vysloveně korea

Orlando - zase jeden krasavec, řek bych Cruze pro 7 lidí :-) hezčí 7místný auto neznam.

Na závěr bych uved jaký auta bych bral hned - Matiz 1,2, Spark 1, Cruze, Orlando, Evanda, Lacetti sedan, Předchozí Aveo sedan

Nevadilo by mi vlastnit ale srdcovka by to nebyla - Nubira 1,2,3, Leganza, Epica, Lanos, Captiva, Lacetti HB

A auta co bych nechtěl vůbec - aktuální Spark a Aveo, Kalos, Tacuma


Nějak mi z toho všeho vyplývá že jak Daewoo tak Chevrolet nikdy neměl svojí cestu nebo směr v designu. Každý auto bylo jiný, nesedělo nějak do série s ostatníma a buďto se povedlo nebo ne. Klidně mně kamenujte, tohle je muj pohled na vzhled daewrooletů s nimiž jsem měl možnost se setkat a většinou i svézt.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Reklama
 

hladik2
Příspěvky: 112
Registrován: úte črc 20, 2010 17:31
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Kam směřuje design Daewrooletů ?

Příspěvek od hladik2 »

Design automobilů je problém,prakticky vše zde již bylo a udělat model aby Vás jako designera nikdo nenapadl z kopírování je průser.
Captiva 2.0 crdi/2007/automat
Malaguti Phantom 100
První vozítko Škoda 1100 MB de Luxe,r.v.1969
Vojta

Re: Kam směřuje design Daewrooletů ?

Příspěvek od Vojta »

Naprostý souhlas -i .
Snad největší prasárna, kterou udělali, je přebudování Matíze na Sparka. Ta první verze Sparka se dala ještě překousnout (až na ty tuctový špidlatý přední světla). Ale to co udělali s druhou verzí, to je hnus. Maska se na takový malý auto vůbec nehodí - taková žraločí tlama. A o přístrojovce raději ani nemluvit. Z celého Sparka se mi líbí pouze zadek.
File12
Příspěvky: 112
Registrován: pát úno 05, 2010 12:22

Re: Kam směřuje design Daewrooletů ?

Příspěvek od File12 »

Tak u mě nejhezčí v pořadí Cruze Sedan, Evanda,
Dobrý ale na výše uvedené nemá. Orel, Capta, aveo sedan doprodávanýa za svejch časů Lega, Mates
Zbytek se mi bud nelíbí nebo neosloví. Na ty vysloveně hnusný (pro mě, majitelé nechť se neuráží) jako novej sparkouš si prostě časem člověk zvykne.
Cruze VCDi LT 6MT 120kw black, cihlově-červená kůže, 235/45/R18
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam směřuje design Daewrooletů ?

Příspěvek od alvin »

Ja som rád,že daewrolet nepodľahol celosvetovej ohavno-uchylnosti, tzv Hnusoookná,tá zadná hrana bočného 3-uholníkoveho okna smerujúca protibežne k zadnému stlpiku,už,koooooooonečne s tým návrhari končia -i -i -i ,najnovší HUNYADI i30 už má zas normálne to okno,aj posledná IBIZA ST ,najnovší Šunkovec teda Spark má zas pre mňa trocho dibný kukuč pri pohľade zboku na predný blatník,ale ako vraví Vojta,ja tvrdím tiež že pri pohľade zozadu je to osobnosť,pri pohľade spredu sa mi viac páči "malrybák" teda HUNYADI i10,ale zas žial obsahuje druhú kolektívnu designérsku nechutnosť ,rovná čiara nie oblúk,na zadnej hrane zadných,bočných dverí,vraj je to výhodnejšie z hľadiska antikoróznej ochrany,ale môjmu oku to nelahodí,ale tieto rozpačité trendy designu sú aj u bratských,korejských automobiliek,keď som porovnával "Veľrybáka" teda Getz - i20,mne osobne sa najviac páčil 2.kový,podobne ako u matizov (ja mám ešte jednotku :) ) tá má úsmev,môj vyzerá spredu fakt,ako urazený :lol: :lol: :lol: :lol: ,3-kový,teda i20 má ten predok priam športový,je nádherny,ale zozadu sa mi zas najviac páči moja Jednotka, I20 má len jeden zaujímavy prvok,čo stojí za zmienku,že ostrekovač zadného skla je integrovaný do 3.brzdového svetla,ale rovnakú bolesť ako Šunkovec 4,teda spark 2,inak MATIZ M300 vo firemnom označení,zmenšené bočné okná a teda zhoršaný výhľad cez ne pri cúvaní,hol my,čo sme sa učili jazdiť na Š120 sa asi nikdy neodnaučíme otáčať sa pri cúvani a nespoliehať sa len na zrkadlá :P ,ale súhlasím že najkrajšie auto na pohľad so všetkých súčasných je CRUZE -i
porovnanie Šunkovcov 2. a 4. generácie
IMG_0233.JPG
IMG_0233.JPG (118.57 KiB) Zobrazeno 2866 x
IMG_0234.JPG
IMG_0234.JPG (124.67 KiB) Zobrazeno 2866 x
IMG_0235.JPG
IMG_0235.JPG (111.9 KiB) Zobrazeno 2866 x
veľrybákov 1. a 3. generácie
Obrázek
Obrázek
Obrázek
veľrybák + novinnky od Daewroletu pokope :lol:
Obrázek
Obrázek
spomínaný HUNYADI i 10
http://www.hyundai.cz/konfigurator/mode ... dModel=i10
a napokon môjmu oku najviac lahodiaci Cruzík HB
Obrázek
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kam směřuje design Daewrooletů ?

Příspěvek od Slam »

@Krtek: Jak to vidím já (telegraficky):
Vynechal si Tico, to bylo ve své době bestseller - aneb nejlevnější auto na trhu.

Palubka byla to, proč jsem si Leganzu vybral a doteď jsem lepší neviděl. Hold 100 lidí = 100 chutí. :P Na předek Leganzy se chvilku musí zvykat, ale nic hrozného to není (a rozhodně je nejpovedenější z trojice Lanos, Nubira, Leganza). Nechápu ale, proč vyzdvihuješ zrovna Lanose, který je vlastně jenom zmenšeninou Leganzy, tj. Leganza, Lanos a Nubira II jsou (aspoň zepředu) velice podobná auta, takže úvaha o nejednotnosti designu je minimálně u téhle řady lichá, i když já jsem spíš zastáncem individualismu. To, že něčí auto vypadá skoro stejně jako o 2 třídy větší auto, může potěšit majitele malého Lanosu (seděl jsem v Lanosu poprvé před 14 dny a překvapilo mě, jak je to uvnitř malinké), ale majitel Leganzy nemá důvod se radovat, že zaplatil o xxx víc peněz a jeho auto na cca 200 m není (zepředu) ani pořádně poznat, co to je. Dneska je to samá bezpohlavnost, skoro každá automobilka vlastně dělá jenom jedno auto, jen ho seká v několika různých měřítkách a to se mi prostě nelíbí a považují to za nedostatek invence a šetření na nepravém místě...

Captiva vznikla mnohem dřív jak Antara, Opel s tím nemá co do činění, všude jinde na světě (v America, Asii nebo Austrálii) ty modely existují bok po boku jako Captiva a Captiva MAXX (případně dříve Winstorm), jedno je větší a druhé menší. Mně se Captiva líbí... Antara je Opel asi tak, jako Ampera... -P

Cruze nebyla žádná rána z čistého nebe, prostě vypadá tak, jako většina amerických modelů před ním i po něm, ale byl první, co se objevil i v Evropě...

Cruze HB nevznikl kvůli soutěžím krásy, ale kvůli HB posedlé Evropě.

Na závěr bych uvedl, jaký auta bych bral já hned (kdy je někdo rozdával ;)): Statesman, Veritas či Alpheon a z toho, co bude k mání i v Evropě, tak to pak Malibu. 8)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Kam směřuje design Daewrooletů ?

Příspěvek od Iacobus »

K designu z minulosti sa asi nebudem vyjadrovať, určite si Daewoo vo svojej dobe našlo svojich obdivovateľov, najviac ma ale zaujala Evanda. Ja som nikdy žiadne Daewoo nemal a tak nechcem nikoho uraziť, ale jedno viem iste, do Matizka by som si sadol iba v prípade vojny alebo iného krízového stavu. Najprv z Tica a potom z tohoto auta ide vyslovene strach. Kamarátka na ňom mala totálku pri rýchlosti šneka v rannej kolóne. -P
Noooo, mne sa napriek vyššie napísaným nesúhlasným názorom design nového Sparka páči. Je to podľa mňa pekné, moderné,malé auto. :lol: Akurát z Alvinovej fotky som si uvedomil aký minimálny rozdiel designový, ale aj rozmerový je medzi new Sparkym a new Aveom. :shock: :shock: :shock:
Čo mi ale zo súčasného designu Chevroletu najviac padlo do oka je čelná maska od new Aveo. To je myslím absolútna pecka. S tým najsilnejším motorom to bude dravec predurčený na úpravy a tuning.
Captiva sa mi páči až po facelifte, inak bola trochu sterilná (tu je mojim neprekonateľným favoritom nová KIA Sportage)
Orlando sa mi veľmi páči, navyše je za super cenu. Keby bolo vtedy v predaji, asi by som sa dnes vozil na Orlande 1.8 :(

a Cruze.......no čo dodať, ten som si kúpil iba kvôli designu -i -i -i
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6266
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Kam směřuje design Daewrooletů ?

Příspěvek od Scorpion.11 »

Aveo sedan (to snad ještě doprodávané) - opět povedený autíčko. Krasavec jak zvenku tak uvnitř. Nebýt malých koleček ale to je detail. Podle mně nejhezčí malý sedan vůbec
:idea: Nechápu proč "malý" sedan :?:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
sandruš
Příspěvky: 1436
Registrován: čtv led 15, 2009 20:53
Bydliště: Konice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam směřuje design Daewrooletů ?

Příspěvek od sandruš »

Tacuma je pěkné autičko nechápu..Proč byse naní nedalo dívat.

Lanos semi nikdy nelíbil raději bych zase šla do Nexii je pěknější a ná sportovní kukuč :-))) Ale každému se líbí něco jiného :)
Škoda 135 GL
Daewoo Nexia 1,5 r.v 97.3 dv
Daewoo Tacuma SX 1,6 16 V 77kw r.v 2001
Fiat Croma 1,9 Jtdm 16v.2010. 6tikvalt
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam směřuje design Daewrooletů ?

Příspěvek od Krtek »

Scorpion.11 píše:
Aveo sedan (to snad ještě doprodávané) - opět povedený autíčko. Krasavec jak zvenku tak uvnitř. Nebýt malých koleček ale to je detail. Podle mně nejhezčí malý sedan vůbec
:idea: Nechápu proč "malý" sedan :?:
Protože to JE malý auto jako třeba Fobie. Nižší střední třída je Cruze.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Odpovědět

Zpět na „POKEC“