CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Na co vše si dát pozor při koupi nového, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Pivson
Příspěvky: 177
Registrován: pon lis 23, 2009 13:03
Bydliště: Praha

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od Pivson »

Přátelé naftové motory nejsou, nejsou, nejsou a zatím opravdu nevíme kdy budou.
Dá se říct že co týden, tak dotaz na CHEVROLETA kdy budou a nikdo nic pořádně neví :-(

NAFTY SE NEVYRÁBÍ VŮBEC - tz. do ORLANDO, CRUZE, CAPTIVA

Pokud můžete kupte si benzin!

V německu auta celkem ještě jsou, protože je tam trochu jiná dražší cena.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Obelix
Příspěvky: 105
Registrován: pát kvě 06, 2011 13:28
Bydliště: Lanškroun

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od Obelix »

Obelix píše:A já si pro auto jedu na konci tohoto týdne v pátek nebo v sobotu, hurá...
Nakonec jsem to musel přeorganizovat a pro auto jsem byl už dnes odpoledne a už ho mám v garáži. Předání auta proběhlo bez problémů, auto bylo již připravené, prodejce p.Klopar byl maximálně ochotný, všechno vysvětlil a ukázal, takže velká spokojenost a pochvala. Podle dohody při objednání jsem dostal povinnou výbavu + gumové koberce zdarma, navíc jsem si nechal namontovat zástěrky a zatmavit okna (druhou řadu, okolo kufru a zadní okno). Cesta zpět cca 150km bez problémů jen u Prostějova jsem chytil extrémní průtrž mračen, ale i když byla silnice jedna velká řeka, tak auto sedělo jako přibité. Průměrná spotřeba byla 9l/100km, ale to půjde určitě ještě dolů. Tempomat pracuje spolehlivě a ačkoliv jsem nikdy auto s tempomatem neměl tak jsem si na něj zvykl skoro ihned. Takže spokojenost veliká, teď ještě dokoupím boční lišty a nejspíš plastovou vanu do kufru a bude to komplet.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ Béžová Daydream
předtím: Citroen Xantia Break 1.8i r.v.1995
Škoda Favorit 136L r.v.1993
Škoda 120 r.v. neznámý

Obrázek Spotřeba CHEVROLET Orlando 1.8 104 kW / 141 HP
Uživatelský avatar
peterv
Příspěvky: 220
Registrován: sob črc 02, 2011 13:33
Bydliště: Michalovce

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od peterv »

Gratulujem a veľa príjemných km

Peter
Škoda 130 Rapid
Škoda Fabia Combi 1.4 16V
Škoda Fabia Combi II 1.6 16V
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ biela
Obrázek
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od johnlord »

Obelix píše:
Obelix píše:A já si pro auto jedu na konci tohoto týdne v pátek nebo v sobotu, hurá...
Nakonec jsem to musel přeorganizovat a pro auto jsem byl už dnes odpoledne a už ho mám v garáži. Předání auta proběhlo bez problémů, auto bylo již připravené, prodejce p.Klopar byl maximálně ochotný, všechno vysvětlil a ukázal, takže velká spokojenost a pochvala. Podle dohody při objednání jsem dostal povinnou výbavu + gumové koberce zdarma, navíc jsem si nechal namontovat zástěrky a zatmavit okna (druhou řadu, okolo kufru a zadní okno). Cesta zpět cca 150km bez problémů jen u Prostějova jsem chytil extrémní průtrž mračen, ale i když byla silnice jedna velká řeka, tak auto sedělo jako přibité. Průměrná spotřeba byla 9l/100km, ale to půjde určitě ještě dolů. Tempomat pracuje spolehlivě a ačkoliv jsem nikdy auto s tempomatem neměl tak jsem si na něj zvykl skoro ihned. Takže spokojenost veliká, teď ještě dokoupím boční lišty a nejspíš plastovou vanu do kufru a bude to komplet.

Jo, jo, taky gratuluji a přeji hodně šťastných kilometrů :-) -i
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
dark425
Příspěvky: 25
Registrován: sob srp 06, 2011 12:32
Bydliště: Praha

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od dark425 »

Zdravím,
v květnu jsem objednal ORLA ve výbavě LTZ a v naftě a prodejce stále nemá žádné info, kdy se něco začne hýbat, není na tom zde někdo lépe aby podal by nějakou povzbudivější informaci? :?
Uživatelský avatar
naky
Příspěvky: 307
Registrován: pát čer 17, 2011 14:28
Bydliště: Praha

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od naky »

Aktualni info je, ze vyroba naftovych verzi stoji (Orlando, Cruze, Orlando) - ceka se na vstriky a ridici jednotky z tovarny Hitashi z Japonska - (tovarna byla ponicena tsunami)
Jsou to jedine dily na ktere se s vyrobou v korei ceka, jakmile zacnou tyto dily proudit do Koreje, tak se zacnou auta zadavat do vyroby (nektere jsou uz predvyrobene) - a tim se zacnou i zobrazovat pridelena cisla VIN v systemech jednotlivych prodejcu, kteri budou hned o teto novine majitele kontaktovat.
Takze momentalne parta lidi co si objednala naftu ceka na telefonat od prodejce, vcetne me i tebe 8)
Chevrolet Orlando LTZ 2.0 VCDi 163k + navi MY2012 Europe + EkoChip 177k a 405Nm + VzduchFiltr K&N
Yamaha XVS 1300A MidnightStar
dark425
Příspěvky: 25
Registrován: sob srp 06, 2011 12:32
Bydliště: Praha

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od dark425 »

Díky za info, alespoň je člověk trochu v obraze :)
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od Krtek »

Nechi bejt za kverulanta ale tady vidíte ten rozíl mezi automobilkama jako MB nebo VW a Daewrooletem, potažmo celym GM. Kam to táhnou jasně vidíme :-( Němci (ale i Frantíci) maj na všechny díly nejmíň 2 dodavatele. Je to lepší i pro dohadování o ceně dílů
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od dadif »

Ujišťuju tě, že 2 dodavatele na všechny díly rozhodně nemají ani němci, ani frantíci...
Tohle je sice pro Chevrolet (GM) hodně nepříjemná situace, ale věř tomu, že to může potkat skoro každou automobilku, VW od toho zrovna s řídícíma jednotkama nedávno nebyli daleko!
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od inza »

naky píše:Aktualni info je, ze vyroba naftovych verzi stoji (Orlando, Cruze, Orlando) - ceka se na vstriky a ridici jednotky z tovarny Hitashi z Japonska - (tovarna byla ponicena tsunami)
Jsou to jedine dily na ktere se s vyrobou v korei ceka, jakmile zacnou tyto dily proudit do Koreje, tak se zacnou auta zadavat do vyroby (nektere jsou uz predvyrobene) - a tim se zacnou i zobrazovat pridelena cisla VIN v systemech jednotlivych prodejcu, kteri budou hned o teto novine majitele kontaktovat.
Takze momentalne parta lidi co si objednala naftu ceka na telefonat od prodejce, vcetne me i tebe 8)
... jen bych se rád zeptal, jak si představujete ty některé předvyrobené vozy? Už mají motor? Nebo stojí jen podvozek bez kastle někde venku?

Už jsem tu psal, že to moc reálně nevidím - navíc by si žádný výrobce z hlediska plánování výroby nenechal někde stát tisíce nedodělaných aut...

Možná se mýlím.
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od dadif »

Nejsem jasnovidec, takže jenom odhad, ale v automobilovým průmyslu už nějakou dobu pracuju a tak o tom něco vím...
Rozhodně si myslím, že jim tam nestojí tisíce rozdělaných aut, možná pár desítek, než zjistili, že ty díly mít opravdu nebudou.
Určitě si nenachají žádný velký finance v rozpracovaný výrobě, ve skladech atd. Věřím tomu, že by to raděj rozebrali nebo předělali.
Takže podle mýho názoru (ale netvrdím, že se nemůžu mýlit) začnou diesly vyrábět, až budou mít všechny díly k dispozici.
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od inza »

dadif píše:Nejsem jasnovidec, takže jenom odhad, ale v automobilovým průmyslu už nějakou dobu pracuju a tak o tom něco vím...
Rozhodně si myslím, že jim tam nestojí tisíce rozdělaných aut, možná pár desítek, než zjistili, že ty díly mít opravdu nebudou.
Určitě si nenachají žádný velký finance v rozpracovaný výrobě, ve skladech atd. Věřím tomu, že by to raděj rozebrali nebo předělali.
Takže podle mýho názoru (ale netvrdím, že se nemůžu mýlit) začnou diesly vyrábět, až budou mít všechny díly k dispozici.
Sice v tomto odvětví nepracuji, ale pár továren na výrobu už jsem navštívil - takže naprosto souhlasím.

Navíc jsem nikde neviděl, že by se něco dodělávalo do motoru po kompletaci motoru a podvozku. Takže ani pár desítek rozdělaných aut nevidím reálně. Navíc motory dělá VM motori a dle mého je musí dodávat komplet, tedy ne s tím, že pak možná dodá vstřiky. Myslím, že ten motor aspoň pustí než ho prodají Chevroletu k montáži...
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od inza »

Pro zajímavost - sice to není Chevrolet, ale i tak
http://www.tpca.cz/www/virtual-cz/index.html
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od inza »

Jen pro zajímavost informace ze včerejška (úplně mimo Chevrolet).

Na pobřeží Japonska to opravdu spláchlo továrnu na výrobu nějakých chipů do řídících jednotek. Tedy ty "pohádky" od Chevroletu jsou bohužel pravdivé, Hitachi zatím nedodává to co je potřeba a určitě se někde usilovně řeší co s tím.
Nepostihlo to pouze Chevrolet, ale také např. Hondu, VW apod.

Továrna byla srovnána se zemí... takže kdo ví jak to vypadá teď.

Dodávky dieselů nikdo ani na zahraničních fórech nepotvrzuje, tedy nejsou (není to tak že by do ČR nešly). Takže zbývá jen čekat.
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
Roman T.
Příspěvky: 7
Registrován: sob zář 03, 2011 20:31

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od Roman T. »

ahoj všem majitelům orlíků, ve středu 31.srpna jsem se stal šťastným majitelem orlíka. Barva vínová velvet metalíza, 1,8 LTZ. Úprava na plyn . Na auto jsem čekal necelý měsíc. :D Zatím velká spokojenost -i . Kdopak má orlíka stejné barvy v Pardubicích??? Já jsem od Přelouče :PP:
Přílohy
013.JPG
013.JPG (74.11 KiB) Zobrazeno 2293 x
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
volkswagen sharan 1,9 TDI
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Orlando“