hadicka

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Sparky07
Příspěvky: 31
Registrován: pát čer 25, 2010 06:38

hadicka

Příspěvek od Sparky07 »

caute chlapci otazka asi skor prave pre tych co maju legu s plynom,...chcem sa sa spytat ako mate spravenu hadicku na obrazku?ja ju mam odrezanu a z vika je vyvedena dlha hadica ktora nikam nevedie az dole za motor...na druhom konci od sania je zaslepena...domnievam sa ze je to tak spravene prave kvoli plynu .mate to tak aj vy ci to mozem spravit original?
a druha otazka asi skor pre pehu....nvm preco ale ked je auto v kopci a ide na plyn tak zacne zdechynat a zdechne.neudrzi volnobeh ako keby sa tam dostavalo malo plynu ...ale po rovinke ide normal....neviete niekto co to moze byt?dik:)
1656978_10.jpg
1656978_10.jpg (116.31 KiB) Zobrazeno 3959 x
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: hadicka

Příspěvek od -peha- »

No ta hadica je odvetrávanie ventilového vieka a to že je vyvedená dole tak neviem či to má dáký vplyv na motor ale zatial ju máme všetci nasadenú ako má byť tedy skové kolienko a treba to udržovať v čistote aby nebola zaneseá to robí problémy,čiže pre LPG to odpojené nie je :idea:

No a LPG takže neviem čo tam máš tak mi popíš aký systém je tam :D A taky kolko tankuješ do nádrže.Všeobecne to môže robiť filter a to už vzduchový alebo LPGčkový čo je na ventilu,múže to robiť nastavenie alebo zlá lambda no lenže to sa dá len keby som vedel čo tam máš :D
Sparky07
Příspěvky: 31
Registrován: pát čer 25, 2010 06:38

Re: hadicka

Příspěvek od Sparky07 »

ok takze dňtu hadicu dam normalne ako ma byt..
no a mam tam nejake brc elegant52 alebo nieco take....a tenkujem vzdy do plna asi 41l tam vojde..jazdim kolko krat aj nadoraz tak ze uz musim prepnut na benzin aby som dosiel:Dmoze to robit aj vzduchovy filter?
lebo par krat sa mi stalo ze to strelilo do sania a pozeral som ten filter a ten je uz dobre deravy a prepaleny asi od tych vystrelov takze to hned vymenim teda:)
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: hadicka

Příspěvek od -peha- »

Takže okamžite vymen sviečka a vzduchový filter , v BRCčku sa nevyznám ale jedná sa o elektronic a tak aj ten by asi už potreboval nastavenie ale na to musíš do servisu kde majú softvér na to lebo asi už atuátor Ti velmi škrtí lalivo no a v tvojom prípade tento systém je závislí na lambde tak aj tu premeraj :D No je toho dosť ale je potrebné začať vylučovací metódou takže tak ako som Ti napísal od začiatku :idea:
Sparky07
Příspěvky: 31
Registrován: pát čer 25, 2010 06:38

Re: hadicka

Příspěvek od Sparky07 »

ook hned od zajtra sa pustim do toho teda zatial dik:)budem priebezne informovat
Sparky07
Příspěvky: 31
Registrován: pát čer 25, 2010 06:38

Re: hadicka

Příspěvek od Sparky07 »

parada peha zatial dakujem:)) auto spravene filter vymeneny vymenene aj svieckove kable spravena geometria....akoze to auto je jak z inej planety.....avsak mam podozrenie este asi na zapalovaciu cievku...ked idem co ja viem napr na stvorke len tak ze mam pusteny plyn a zacnem jemne pridavat tak ho najpr asi ako keby dusi a zacne tahat az tak v patine plynu...ked rychlejsie pridam tak tak trhne autom....moze to byt ta cievka?inac ake su normalne volnobezne otacky??ja mam cosi malo pod 1000. no ked vyradim napr pri 60kmh tak su asi 1200-1300 a ked zastavim.....tak pomaly padnu tam tak pod 1000.je to normalne?
mal som pred tym bravo hgt a tam to veru nerobilo:D
zatial moc dakujem:)
PeLi
Příspěvky: 70
Registrován: úte srp 09, 2005 09:23
Bydliště: Palárikovo, SK

Re: hadicka

Příspěvek od PeLi »

Mne auto ide ako hodinky aj na plyn, no s tými otáčkami mám ten istý problém. Ale akonáhle s autom zastavím klesnú na normál volnobeh - zhruba 800ot/min. Ale nerobí to stále. Ale už som si na to zvykol
Daewoo Leganza 2.0 CDX, r.v.98 , LPG
Sparky07
Příspěvky: 31
Registrován: pát čer 25, 2010 06:38

Re: hadicka

Příspěvek od Sparky07 »

PeLi píše:Mne auto ide ako hodinky aj na plyn, no s tými otáčkami mám ten istý problém. Ale akonáhle s autom zastavím klesnú na normál volnobeh - zhruba 800ot/min. Ale nerobí to stále. Ale už som si na to zvykol

no uz som to upravil lepsie startuje aj volnobeh je v pohodke.....uz len to cukanie ...
PeLi
Příspěvky: 70
Registrován: úte srp 09, 2005 09:23
Bydliště: Palárikovo, SK

Re: hadicka

Příspěvek od PeLi »

Ja som prave zistil, že má tu hadicu odspodu uplne vyžratú a prederavenú. Som sa čudoval, že prečo mi idu do kapíny splodiny... čím sa to mohlo stať? Mohol to spraviť olej??? Nechápem. Hadica sa zvnutra uplne rosypáva a vypadávajú s nej malé kúsky gumy -P
Daewoo Leganza 2.0 CDX, r.v.98 , LPG
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: hadicka

Příspěvek od kesko »

Je už stará, časom stvrdne a treba vymeniť. Výpary z oleja a teplota ju postupne zničia.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: hadicka

Příspěvek od HusarJan »

Ahojte ta to cukanie na zvetšina leganz robý snímač škrtiacej klapky :D skúste ho vymenit nestojí vela a stojí to zato :D čaute a hodne chuti do roboty a nech Vám jazdí -i :PP:
PeLi
Příspěvky: 70
Registrován: úte srp 09, 2005 09:23
Bydliště: Palárikovo, SK

Re: hadicka

Příspěvek od PeLi »

kesko píše:Je už stará, časom stvrdne a treba vymeniť. Výpary z oleja a teplota ju postupne zničia.
No ja len dufam, že ten sajrajt z hadice sa nedostával do motora a nenarobil tam nejakú paseku
Daewoo Leganza 2.0 CDX, r.v.98 , LPG
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“