Chevrolet Orlando

Na co vše si dát pozor při koupi nového, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od johnlord »

inza píše:V tom případě počkám až najede 2500km :)

Ne - překvapilo mě, že je to opravdu kolem 2000ot docela pružné, tedy v mezích možností a subjektivně mi přijde, že když na to chci víc šlapat tak se tomu míň chce :)
To bych neřek, já když potřebuji opravdu prudce přidat, třeba na předjetí, stačí podřadit a vytočit motor na vyšší otáčky a jede !!!
Jen se nedá jet na spotřebu :shock:
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od inza »

Tak má to najeto 60km, chápu že se to zlepší ...
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
danny
Příspěvky: 11
Registrován: čtv srp 25, 2011 08:30

Euro NCAP

Příspěvek od danny »

Tak už máme první výsledky crash testů Euro NCAP - jak se dalo očekávat 5 hvězd

http://www.euroncap.com/results/chevrol ... 1/438.aspx
Chevrolet Orlando LT+, 2.0 VCDi 163
Uživatelský avatar
mozek_x
Příspěvky: 26
Registrován: ned čer 19, 2011 22:30
Bydliště: Jílové u Prahy

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od mozek_x »

inza píše:Tak má to najeto 60km, chápu že se to zlepší ...
Ahoj,
mám Orlíka od úterka a zatím jsem najel 240km a musím říct že je znát pomalu každý odjetý kilometr a jak se ten motor zajíždí. Nejdřívě mi taky nechtěl jít do otáček, ale už začíná poslouchat :D

Pravda je že když jsem jel na spotřebu tak po cca 170km jel za 8,3 l/km. Teď jsem ho začal trochu honit a už jsem na 8,7 l/km :lol:

Jinak taky jsem měl objednanýho diesla, ale zrušil jsem to a nelituji toho :)
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ s navi, bílá olympic
Peugeot 307 1.6 16V (109k) Break
Volkswagen Vento 1.9D
Škoda Felicia 1.3 50kW
Škoda Forman 1.3L
Uživatelský avatar
vasa.prokop
Příspěvky: 107
Registrován: úte čer 14, 2011 20:45
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od vasa.prokop »

Tak by mě zajímalo jestli jste si někdo ověřovali reálnou spotřebu a né jenom podle počítače. Zdá se mi že totiž pěkně kecá a to minimálně o litr.
zkoušel jsem jet na spotřebu a měl jsem průměrnou 6,7 a po přepočítání skutečných litů mi to vyšlo skoro 10.

zatím mám najeto cca 4600 km a pečelivě si zapisuju množství paliva a kdy jsem tankoval...jsem zvědavý kolik mi to ukáže až to hodím do tabulky
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od inza »

Na to je úplně nejlepší se registrovat na sprimonitor.de (sice to myslím není v češtině - obdoba existuje asi na spotreby.cz ale je tam málo aut) a tankování dopisovat tam. Počítá to průběžně všechno, řada lidí si tam píše i takový ty náklady na který by jinak zapomněli (stěrače, ostřikovače apod.) a má to vcelku hezkou statistiku.
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od dadif »

Já ano, já to ověřoval! A sedí to takřka na chlup!

Po 1040 km mi počítač ukazoval 8,2 l, po přepočítání skutečně natankovanýho benzínu na ujetý kilometry mi vyšlo 8,173 l.

Takže zatím tomu věřím! -i

Počítals dobře? Nebo jak často nuluješ počítač? Já ještě nenuloval. Třeba to je i tím...
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od johnlord »

vasa.prokop píše:Tak by mě zajímalo jestli jste si někdo ověřovali reálnou spotřebu a né jenom podle počítače. Zdá se mi že totiž pěkně kecá a to minimálně o litr.
zkoušel jsem jet na spotřebu a měl jsem průměrnou 6,7 a po přepočítání skutečných litů mi to vyšlo skoro 10.

zatím mám najeto cca 4600 km a pečelivě si zapisuju množství paliva a kdy jsem tankoval...jsem zvědavý kolik mi to ukáže až to hodím do tabulky
No něco si taky vezme klimatizace, to myslím není v průměru započítané.
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od dadif »

Minimálně 80% mám naježděno s klimatizací...
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od vasek »

vasa.prokop píše:Tak by mě zajímalo jestli jste si někdo ověřovali reálnou spotřebu a né jenom podle počítače. Zdá se mi že totiž pěkně kecá a to minimálně o litr.
zkoušel jsem jet na spotřebu a měl jsem průměrnou 6,7 a po přepočítání skutečných litů mi to vyšlo skoro 10.

zatím mám najeto cca 4600 km a pečelivě si zapisuju množství paliva a kdy jsem tankoval...jsem zvědavý kolik mi to ukáže až to hodím do tabulky

Já bych řekl, že můj Orel ukazuje spotřebu správně, mám najeto 3500km a od začátku mám průměr 8,3 a sedí to i s tankováním. Při tankování musí být vypnutý klíček, aby si to pak správně načetlo litry. Jestli třeba dolíváš z kaňaku ;), tak vypínej klíček!
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Uživatelský avatar
vasa.prokop
Příspěvky: 107
Registrován: úte čer 14, 2011 20:45
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od vasa.prokop »

dadif píše:Já ano, já to ověřoval! A sedí to takřka na chlup!

Po 1040 km mi počítač ukazoval 8,2 l, po přepočítání skutečně natankovanýho benzínu na ujetý kilometry mi vyšlo 8,173 l.

Takže zatím tomu věřím! -i

Počítals dobře? Nebo jak často nuluješ počítač? Já ještě nenuloval. Třeba to je i tím...
no vzhledem, že můj Orel jezdí jako taxík a s otcem se střídáme a předáváme si auto vždy s plnou nádrží, tak nuluju vždy na benzínce pří tankování (zhruba obden). možná je to taky tím, že na tak krátké zvdálenosti je to nepřesné.

škoda, že to nemá v palubním počítači dva nezávislé měřiče jako mám v Previi. (jeden nuluju po každém tankování (abych věděl kolik ještě ujedu na plyn) a druhým nuluju jen tehdy když si chci změřit nějakou trasu z bodu A do bodu B)
Uživatelský avatar
naky
Příspěvky: 307
Registrován: pát čer 17, 2011 14:28
Bydliště: Praha

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od naky »

johnlord píše:
vasa.prokop píše:Tak by mě zajímalo jestli jste si někdo ověřovali reálnou spotřebu a né jenom podle počítače. Zdá se mi že totiž pěkně kecá a to minimálně o litr.
zkoušel jsem jet na spotřebu a měl jsem průměrnou 6,7 a po přepočítání skutečných litů mi to vyšlo skoro 10.

zatím mám najeto cca 4600 km a pečelivě si zapisuju množství paliva a kdy jsem tankoval...jsem zvědavý kolik mi to ukáže až to hodím do tabulky
No něco si taky vezme klimatizace, to myslím není v průměru započítané.
do celkoveho prumeru je zapocitana i spotreba pokud za zapnuta klimatizace.
pocitac to pocita z objemu a poctu vstriku paliva do valce za kratky casovy okamzik vuci ujete vzdalenosti.
takze pokud je zapla klima, tak se dodava vice paliva a pocitac to eviduje a pak taky prezentuje na dispeji :-)
Chevrolet Orlando LTZ 2.0 VCDi 163k + navi MY2012 Europe + EkoChip 177k a 405Nm + VzduchFiltr K&N
Yamaha XVS 1300A MidnightStar
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Sajner »

nic v zlom, ale diskusia o spotrebe je tu https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=103&t=18206 :-)

poznamka k tichosti dieseloveho orla. viezol som kolegu a asi po pol minute hovori: "to mas diesel? ved ten motor skoro nepocujem..."
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
Jirka8472
Příspěvky: 39
Registrován: čtv bře 17, 2011 19:01
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Jirka8472 »

Když si to tady tak pročítám, tak se nestačím divit za kolik jezdíte.. Já měl spotřebu po 150 km 12,9.. Teď mám nějakých 400 km a jezdím za 8,9. Spotřeba sice klesá, ale nijak závratně.. Jezdím s rodinou + plny kufr, ale stejně mi to přijde dost podle toho co jsem tady četl u ostatních. A to jsem ještě kupoval zpátky 17" kola, protože jsem měl původně 18", který ale nemůžu doporučit..Jezdím normálně, ale auto nijak zvlášť nešetřím. Zbytečně za studena auto nevytáčím ale jezdím s tím normálně rychle 80-130. Tankuji jen kvalitní benzíny, teď zkouším Shell V-Power a jsem zvědav, co mi to ukáže.. Tankoval jsem plnou a dojezd mi ukázal asi 770 km, což není moc, ale dojezd se průběžně přepočítává. Je pravda, že 37Kč/litr je síla, ale uvidíme. Každopádně asi budu muset navštívit prodejce, protože se mi to moc nezdá a to ještě z kopce jezdím se zařazenou rychlostí bez plynu za 0,0. Jsem zvědav na další km. A ještě jeden zajímavý postřeh..Už dvakrát se mi stalo při tankování plný nádrže že mi nevyskočila pojistka na pistoli a benzin mi vystříknul ven z nádrže. Předem upozorňuji, že to bylo na dvou různých benzínkách různých značek. Máte taky někdo takovou zkušenost? Co je na tom nejzvláštnější je to, že mi pojistka na pistoli vyskočila až po tom, co mi asi litr benzinu vytekl z nádrže :o) Nechápu to, přece když mi po natankování vyskočí pojistka, tak musí byt pistole v pořádku, ne ? Pistole mi klapla až po vytečení benzínu ven z nádrže. Prostě zajímavý.. Ještě že v autě vozím papírový útěrky :lol: ..
Orlando Olympic white 1,8 LTZ + NAVI + 18" kola
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od johnlord »

Jirka8472 píše:Když si to tady tak pročítám, tak se nestačím divit za kolik jezdíte.. Já měl spotřebu po 150 km 12,9.. Teď mám nějakých 400 km a jezdím za 8,9. Spotřeba sice klesá, ale nijak závratně.. Jezdím s rodinou + plny kufr, ale stejně mi to přijde dost podle toho co jsem tady četl u ostatních. A to jsem ještě kupoval zpátky 17" kola, protože jsem měl původně 18", který ale nemůžu doporučit..Jezdím normálně, ale auto nijak zvlášť nešetřím. Zbytečně za studena auto nevytáčím ale jezdím s tím normálně rychle 80-130. Tankuji jen kvalitní benzíny, teď zkouším Shell V-Power a jsem zvědav, co mi to ukáže.. Tankoval jsem plnou a dojezd mi ukázal asi 770 km, což není moc, ale dojezd se průběžně přepočítává. Je pravda, že 37Kč/litr je síla, ale uvidíme. Každopádně asi budu muset navštívit prodejce, protože se mi to moc nezdá a to ještě z kopce jezdím se zařazenou rychlostí bez plynu za 0,0. Jsem zvědav na další km. A ještě jeden zajímavý postřeh..Už dvakrát se mi stalo při tankování plný nádrže že mi nevyskočila pojistka na pistoli a benzin mi vystříknul ven z nádrže. Předem upozorňuji, že to bylo na dvou různých benzínkách různých značek. Máte taky někdo takovou zkušenost? Co je na tom nejzvláštnější je to, že mi pojistka vyskočila až po tom, co mi asi litr benzinu vytekl z nádrže :o)
Co se týče spotřeby, tak to začne klesat po 2000 - 3000km. Záleží také na vzdálenostech co jezdíš. Dálková jízda všeobecně je za menší spotřebu, než přesuny na krátkou vzdálenost. !! :o)
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Orlando“