motor 2,4 DOHC

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
mozek_x
Příspěvky: 26
Registrován: ned čer 19, 2011 22:30
Bydliště: Jílové u Prahy

motor 2,4 DOHC

Příspěvek od mozek_x »

Ahoj,
prosím o radu a pomoc při rozhodování co si vybrat? Mám objednané Orlando 2,0 VCDi LTZ , ale je jaksi v nedohlednu :( . Teď mám možnost koupit Captivu 2,4 DOHC LS FWD a to o něco málo levněji než to Orlando. Hlavně s ohledem na motor nejsem schopný se rozhodnout. A tady bych potřeboval nějaké info. Četl jsem v technických údajích, že má kombinovanou spotřebu 8,9. Je to reálné? Asi bych měl počítat tak s 10-ti litry. Další věc je jestli má dostatečný výkon, abych se s tím necoural. No a potom co je lepší, benzín, nebo nafta, najezdím tak 20÷25tis km/rok po okolních vesnicích, občas Praha (50km), tu a tam výlet s rodinkou ( 200km ) a jednou za rok Chorvatsko (2500km) . Podle toho se přikloním zda počkat na naftu, nebo vzít Orlando v benzínu a nebo Captivu v benzínu. Takhle to vypadá, když se není člověk schopen rozhodnout :D :D
Díky moc za pomoc, jinak budu asi pořád jezdit v peugeotu :o
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ s navi, bílá olympic
Peugeot 307 1.6 16V (109k) Break
Volkswagen Vento 1.9D
Škoda Felicia 1.3 50kW
Škoda Forman 1.3L
Reklama
 

Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: motor 2,4 DOHC

Příspěvek od mzprx »

Ber tu Captivu, ten motor je v pohode. Spotreba je realna, ja mam na mojej Captive s "trochu" vecsim motorcekom priemernu spotrebu 10,7 litra po najazdeni 45tis.km.
Taku istu som mal s naftou 2.0, ked som ju testoval ...
A usetris si problemy s DPF, servisom, trasenim a klepanim, nekvalitnou naftou a smradom z vyfuku.
A rozdiel v cene ti zaplati benzin na par tisic km.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
mozek_x
Příspěvky: 26
Registrován: ned čer 19, 2011 22:30
Bydliště: Jílové u Prahy

Re: motor 2,4 DOHC

Příspěvek od mozek_x »

mzprx píše:Ber tu Captivu, ten motor je v pohode. Spotreba je realna, ja mam na mojej Captive s "trochu" vecsim motorcekom priemernu spotrebu 10,7 litra po najazdeni 45tis.km.
Taku istu som mal s naftou 2.0, ked som ju testoval ...
A usetris si problemy s DPF, servisom, trasenim a klepanim, nekvalitnou naftou a smradom z vyfuku.
A rozdiel v cene ti zaplati benzin na par tisic km.

Díky za info, jsou to pro mě cenné informace, přece jenom si to auto nepořizuji na chvilku ala na pár let. A myslíš , že není slabý ten 2,4 benzín?
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ s navi, bílá olympic
Peugeot 307 1.6 16V (109k) Break
Volkswagen Vento 1.9D
Škoda Felicia 1.3 50kW
Škoda Forman 1.3L
Uživatelský avatar
mozek_x
Příspěvky: 26
Registrován: ned čer 19, 2011 22:30
Bydliště: Jílové u Prahy

Re: motor 2,4 DOHC

Příspěvek od mozek_x »

Ahoj,
tak jsem ten duševní souboj konečně uzavřel, dnes v 16:00 si vyzvedám Orlíka a je hotovo :o)
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ s navi, bílá olympic
Peugeot 307 1.6 16V (109k) Break
Volkswagen Vento 1.9D
Škoda Felicia 1.3 50kW
Škoda Forman 1.3L
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: motor 2,4 DOHC

Příspěvek od mzprx »

No, urcite je silnejsi ako ta 1.8ka v Orlande. A porovnaj si hmotnost Captivy (samotnej, nie maximalnej) s Orlandom...
A potom uvidis, kde je lepsi pomer kW/kg.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
mozek_x
Příspěvky: 26
Registrován: ned čer 19, 2011 22:30
Bydliště: Jílové u Prahy

Re: motor 2,4 DOHC

Příspěvek od mozek_x »

mzprx píše:No, urcite je silnejsi ako ta 1.8ka v Orlande. A porovnaj si hmotnost Captivy (samotnej, nie maximalnej) s Orlandom...
A potom uvidis, kde je lepsi pomer kW/kg.
To máš pravdu, že poměr vychází lépe ve prospěch Captivy, ale zase jak jsem se dozvěděl tak má také podstatně vyšší spotřebu :( . Není to má zkušenost, ale info od dealera Chevroletu po zkušenostech majitelů 2,4 verzí.)
No a teď mám Orlando v maximální výbavě za lepší finance, takhle bych měl Captivu v základu ( která je solidně vybavená :) ). Kdyby byla k dispizici ta tvoje verze s třílitrem tak to je něco jiného. To bych to rozhodování bylo složitějsí :)

No teď už s tím nic neudělám. Musím říct že jsem z Orlíka nadšený, je to moc hezký autíčko :PP:
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ s navi, bílá olympic
Peugeot 307 1.6 16V (109k) Break
Volkswagen Vento 1.9D
Škoda Felicia 1.3 50kW
Škoda Forman 1.3L
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“