Mám nebo nemám

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
K.ubajs
Příspěvky: 49
Registrován: úte čer 05, 2007 21:36
Bydliště: Teplice respektive Krupka u Teplic

Mám nebo nemám

Příspěvek od K.ubajs »

Co tomu říkate?? Vlastním Nexii a potřebuji neco většího tak prohlížím inzeráty a našel sem tohle http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... ra/8869578 potřebuju jenom poradit jestli Mám nebo nemám. De mě o to co od toho auta čekat.


Díky K.ubajs :D :D
NEXIA 1.5 GTX 16V 65kw žlutá-metal trošku hudby,sportovní podvozek V-MAXX snižení cca 40mm

Do budoucna modrej O2 lak co maj ve předu(na těch octavkách(moooc hezkej))světle modrá
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Mám nebo nemám

Příspěvek od ppp »

Preco nie, nubira kombik ma slusny kufor, akurat miesta pre posadku je mierne menej ako v espere, s nexiou neviem porovnat.
Len sa priprav na nejake vstupne opravy. A nubira ma podstatne lepsi (aj drahsi) podvozok. Jednak na nom nastavis vsetko z geometrie okrem prednej suososti (na nexii akurat zbiehavost vpredu), ale aj neskutocne lepsie sedi na ceste, citelne najma v zakrutach. A 1.6 je este celkom fajn, len jedna lambda a katalyzator, akurat mu pridali cidlo klepania a zobrali rozdelovac. inak je to 1.5 16v z nexii a espera ako vysita. Aj rozvody su az na cerpadlo (lepsie vyriesene) rovnake a remen alretnatora (spolocny s klimovym) ma automaticky napinak tak ako to bolo este v povodnych oplackych 8ventiloch. Prave vcera som nadaval na korejcov, ze ten 16v v espere pekne domrvili, aby sa dalo napnut cerpadlo bez specialneho naradia, treba zlozit este aj drziak alternatoru, na 1.6 nubire uz netreba.
paul08
Příspěvky: 120
Registrován: čtv pro 23, 2010 03:04
Bydliště: okr.NZ

Re: Mám nebo nemám

Příspěvek od paul08 »

Ja nam Nexiu aj Nubiru a je to pravda,ze Nubira sedi na ceste 100 x lepsie ako Nexia,je v nej miesta neurekom vpredu aj vzadu.A co sa tyka batozinoveho priestoru,tak tam sa nie je o com bavit.Ked sklopis sedacky,tak mas malu dodavku a nalozis tam veelmi vela.Ja mam dvojliter takze spotreba oproti Nexii je vacsia,ale ide ako strela a spotreba sa kompenzuje u mna mnozstvom odvezeneho nakladu+privesny vozik a to stale ide ako strela!!!Ked je v dobrom stave tak nie je co riesit!!!
Uživatelský avatar
Arendal
Příspěvky: 1083
Registrován: stř led 23, 2008 23:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám nebo nemám

Příspěvek od Arendal »

Pokud chces neco s velkym kufrem - kombi, tak od Daewoo jedine Nubiru. ;)
Pac nic jineho neni :cry:

A da se v ni aj prespat, vyzkouseno tedka o vikendu (s myma 173 cm v poho :o) )

Prozatim po par mesicich a par set kilometrech spokojenost.
Tedka sme byli s pritulkou na pididovolene - 340 km a sezralo to cca 1/3 nadrze (prevazne okrsky a tankodrom).
Daewoo Nubira 1.6 16V kombi SX, tmavozelena
Škoda Octavia II FL kombi, 1.9 TDI bílá
+ Letajici Cihla - Opel Ascona 1.8 KAT, "modra-metal", hatchback
+ Daewoo Racer 1.5 sedan `94, stříbrná; nyní v autinebi.
Uživatelský avatar
silencercze
Příspěvky: 34
Registrován: pát kvě 08, 2009 12:52
Bydliště: Východní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám nebo nemám

Příspěvek od silencercze »

Nubiru máme v rodině cca 50tkm, kupovaná jako ojetá 1x bouraná zleva na zadek se 130 tkm (pak dostala další ránu když měla najeto 140tkm, na to samý místo :-) ), slouží dobře. Závady: oba přední brzdiče byly na repasi, 2500 za jeden. Pravé přední ložisko - asi 2500, už nevím, 1x potřebovala silentbloky na ramena, pak lůžka pružin, lanovody, teď půjde na rozvody, je slyšet rachot (nejspíš) ze spojky, takže brzo asi dojde i na tu.
Nechala mě stát jen jednou, zkratovala se zásuvka zapalovače a vyhazovalo to pojistku vepředu na který bylo i čerpadlo, hledání zkratu asi na 3 hodiny a jelo se dál :-)
Jezdí za 8 na 100 dlouhodobě, ale dostává docela zabrat. Jo a ještě papá olej, asi litr na 3tkm, na to pozor, po koupi měl auto jiný člen rodiny, nekontroloval, jezdil bez něj a od tý doby jsou slyšet hydroštely. Celkem spolehlivý a jednoduchý auto. Až půjde z domu, bude mi chybět, o to víc že je to v podstatě moje první auto :-)
Daewoo Nubira II 2002 1,6 76kW
K.ubajs
Příspěvky: 49
Registrován: úte čer 05, 2007 21:36
Bydliště: Teplice respektive Krupka u Teplic

Re: Mám nebo nemám

Příspěvek od K.ubajs »

A jak to svítí není to jak u nexie že se jí nechce moc svítit??
NEXIA 1.5 GTX 16V 65kw žlutá-metal trošku hudby,sportovní podvozek V-MAXX snižení cca 40mm

Do budoucna modrej O2 lak co maj ve předu(na těch octavkách(moooc hezkej))světle modrá
Uživatelský avatar
silencercze
Příspěvky: 34
Registrován: pát kvě 08, 2009 12:52
Bydliště: Východní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám nebo nemám

Příspěvek od silencercze »

Osram NightBreaker H4 a svítí dobře :-) ale s obyč žárovkama to taky moc nesvítí
Daewoo Nubira II 2002 1,6 76kW
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Mám nebo nemám

Příspěvek od ppp »

ma to H4 takze to svieti celkom obstojne, na rozdiel od tych nasich H1 mrzacikov (nexia, espero)
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“