kontrolka rezervy

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
jewelz
Příspěvky: 2
Registrován: stř črc 06, 2011 17:28

kontrolka rezervy

Příspěvek od jewelz »

zdravím, mám nubiru r. 2001 1,6 16v a chcem sa spýtať, či pri prázdnej nádrži svieti kontrolka rezervy alebo nie...pár krát som tam mal málinko benzínu a nesvietilo nič...ďakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: kontrolka rezervy

Příspěvek od tomask »

Pokud vím, tak kontrolka je v každém autě.
Carthell Prg
666
Příspěvky: 492
Registrován: sob črc 24, 2010 11:38
Bydliště: okres Rychnov nad Kněžnou

Re: kontrolka rezervy

Příspěvek od 666 »

Kontrolka svítí a zbývají tak 4 litry benzínu /tedy pokud je vše funkční/. Jinak při prázdné nádrži už ti může být jedno jestli něco svítí nebo ne :lol:
Daewoo Nubira, Chevrolet Cruze 1.8LT, čtyřkolka SMC Jumbo R5
Uživatelský avatar
Peterek
Příspěvky: 112
Registrován: čtv led 15, 2009 10:30
Bydliště: Ostrava Poruba

Re: kontrolka rezervy

Příspěvek od Peterek »

tomask píše:Pokud vím, tak kontrolka je v každém autě.
Omyl, v každém není. Osobně z těch co jsem měl nemá kontrolku rezervy Ford Mondeo (rv 1997) a Opel Kadet E. Jak je to s Nubirou to nevím, ale v Leganze mám ručičku dlouho na "0" a kontrolka nesvítí. Až za dlouho.
stará Škoda OCTAVIE, 2xMB W123, manželka Š100, Olcit (děs a hrůza), Opel Kadet combi, Toyota Yaris (automat), nyní náhodně Leganza přezdívaná "Legolanza" tmavá modrozelená metalíza
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka rezervy

Příspěvek od Vlasta »

Taky jsem si myslel, že nefunguje. Jenže ona funguje, ale musíš mít odvahu to zkusit. Případně pár litrů v kanystru pro případ, že by byla špatná žárovka. Mě se rozsvítí až když ručička zaleze pod červenou na měřáku. A nejdří poblikává a svítí slabě, teprve až po 10-15 kilometrech se rozsvěcuje naplno. Tankuju podle ní a mám tak trochu přehled o spotřebě.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
666
Příspěvky: 492
Registrován: sob črc 24, 2010 11:38
Bydliště: okres Rychnov nad Kněžnou

Re: kontrolka rezervy

Příspěvek od 666 »

Přesně tak jak píše Vlasta. Jednou jsem to zkusit, už jsem si myslel, že jedu jen na benz. výpary, ale po doplnění měly být v nádrži ještě asi 4 litry
Daewoo Nubira, Chevrolet Cruze 1.8LT, čtyřkolka SMC Jumbo R5
Krookous
Příspěvky: 185
Registrován: stř dub 13, 2011 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka rezervy

Příspěvek od Krookous »

Taky mam takové zkušenosti... Když mam ručičku na červeném, tak mam za to, že dochází benzín, ale kontrolka nesvítí... Jenže ono když je ručička na červeném, tak je v nádrži ještě cca 12-15L. Takže nechat si rozsvítít kontrolku rezervy je opravdu o nervy a nebo o kanystr v kufru :D Mně se to ještě nepodařilo :roll:
Daewoo Nubira SX 1.6 16V, 80KW, 110HP, 12/1998, 150.000, dá se řící plná palba:) Po doladění bude dokonalá:)
http://krookous.rajce.idnes.cz/
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=18061
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka rezervy

Příspěvek od Vlasta »

Já už jsem vycvičenej. Jen se bojím chvíle, kdy budu mít prasklou žárovku. Jinak to opravdu vypadá, že auto už žere jen trávu podle silnice a listí ze stromů a benzín tam už být nemůže, ale opravdu tam trochu ještě je. :lol:
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
jewelz
Příspěvky: 2
Registrován: stř črc 06, 2011 17:28

Re: kontrolka rezervy

Příspěvek od jewelz »

ďakujem teda chlapi, vyskúšam svoje nervy a ručičku :twisted:
Uživatelský avatar
tatřík
Příspěvky: 80
Registrován: pon dub 11, 2011 07:48
Bydliště: Heřmanův Městec, okr. Chrudim

Re: kontrolka rezervy

Příspěvek od tatřík »

Chlapi, mám Nubiru 2.0 r.v. 1999, ale je to už NUbira II po faceliftu a taky jsem myslel, že to nemá kontrolku paliva, ještě jsem to nikdy tak nevyjel. Kolik litrů má vůbec nádrž v Nubiře? Tankuju většinou tak 44 - 47 litrů. A ta kontrolka je zhruba kde? Někde kolem palivoměru?

Dík
Uživatelský avatar
silencercze
Příspěvky: 34
Registrován: pát kvě 08, 2009 12:52
Bydliště: Východní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka rezervy

Příspěvek od silencercze »

Nádrž má myslím 62 litrů, v manuálu píšou, že kontrolka se rozsvítí když zbývá asi 7 litrů paliva. Jednou se jí podařilo někomu z rodiny vyjet úplně do prázdna, byli zvyklí, že felda jela s kontrolkou ještě klidně 100km :-) Jinak kontrolka je pod palivoměrem napravo od kontrolky otevřených dveří
Daewoo Nubira II 2002 1,6 76kW
Uživatelský avatar
tatřík
Příspěvky: 80
Registrován: pon dub 11, 2011 07:48
Bydliště: Heřmanův Městec, okr. Chrudim

Re: kontrolka rezervy

Příspěvek od tatřík »

Tak jsem dneska vyjezdil nádrž skoro do sucha a kontrolka se nerozsvítila. Jezdil jsem s úplně dole ležící ručičkou palivoměru a kanystrem v kufru skoro týden, než než to dnes - naštěstí asi 200m od benzinky :) - začalo škubat. Tak jsem natankoval plnou, vlezlo se 57,5 litrů. Takže myslím, že kontrolka nefunguje, asi už by měla svítit. Na jaře se na to podívám. Každopádně dko dělal ten palivoměr, to byl machr..... :)
Jujing
Příspěvky: 84
Registrován: pon pro 24, 2007 22:59
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka rezervy

Příspěvek od Jujing »

panove na ten ukazatel bacha v zimě se mi stalo že za silných mrazech (bylo kolem těch -15°C možná víc) mi přestal fungovat a prostě pořád ukazoval čtvrt nádrže já tomu něvěnoval pozornost a najednou sem byl na suchu ;) byl sem zvyklej tankovat když se rozsvítí kontrolka :)
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“