Spotřeba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: spotřeba

Příspěvek od Iacobus »

A zasa tu vidím tú starú známu vetu "len dufam, ze ta spotreba po zabehnuti klesne". je to už taký Cruze evergreen. Pravda je taká........ že moc neklesne.
Reklama
 

radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: spotřeba

Příspěvek od radgosk »

jj, u benzinovych mi neklesla spotreba po zabehnuti na nijakom aute, dieslaky neviem ako, kedze je to moj prvy ale tiez asi nie. Kazdopadne filter pevnych castic vie spotrebu pekne zvysit.
Cesta Poprad - Martin prevazne po dialnici nejakych 120km/h - 4,4l/100km. potom zacal ten filter startovat a hned tam bolo 5.4. Ale aj tak dobre.
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Uživatelský avatar
shindys
Příspěvky: 91
Registrován: úte čer 01, 2010 14:58

Re: spotřeba

Příspěvek od shindys »

ta spotřeba může klesnout u dieslu podle zkušenosti s mým cruzem o jeden litr, ale nevím, jakou část z toho poklesu má třeba u mě na svědomí "zaběhnutí" motoru a jakou sám řidič tím, že se s tím autem naučí jezdit, hlavně řadit :-) řekl bych tak půl na půl, no a pak je už jen otázkou, zda to vůbec má smysl kvůli půllitru jezdit nějakou ekoteroristickou rallye :-) asi ne...
Jinak je fakt, že jsem už na několik nádrží ujel něco přes 1000 km za průměrnou spotřebu lehce pod 6 litrů, ono vždy záleží na tom, jestli se zrovna trefím mezi dvě čištění filtru DPF, to u mého cruze nastává pravidelně po cca 1260 km, no a s tím čištěním filtru je to třeba za 6,1. Dálnice jsou trošku horší, spotřeba roste s rychlostí, protože s ní roste i aerodynamický odpor, tam to vychází na nějakých 6,3 - 6,5 l, ale furt pohoda...
Cruze 2.0 VCDi 110 kW, tažné zařízení A50-X, zástěrky, boční lišty, svítící prahy
Obrázek
legolas
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 28, 2011 12:45
Bydliště: Nitra

Re: spotřeba

Příspěvek od legolas »

Ahojte, mam diesla 2.0 120kw. Zo spotrebou som maximalne spokojny. Jazdim castejsie v dedine v meste, sem tam idem mimo mesto spotrebu mam 6.5 a to este mam auto v zabehu, mam najazdenych 2500 km, otacky si drzim okolo 2000 a jazdim rychlejsie. Som maximalne spokojny.
Biely Chevrolet Cruze 2,0 VCDi LS PLUS
Uživatelský avatar
Jožan
Příspěvky: 259
Registrován: sob čer 18, 2011 10:00
Bydliště: Broumov

Re: spotřeba

Příspěvek od Jožan »

Dělal jsem roky u pumpy tak o tom něco vím.Ráno přijede do centrály čepro cisterna Shell,OMW a jiné,všichni točí stejný benzín,akorát Shell do toho vrzne kbelík aditiv pro zvýšení oktanového čísla.Takže doma si to můžete udělat taky,ty aditiva prodávají všude.
Yamaha XJ6 Diversion,Yamaha WR 250R,Chevrolet Orlando 1,8LTZ černá metalíza
Uživatelský avatar
redstar
Příspěvky: 71
Registrován: stř bře 09, 2011 19:59
Bydliště: Humenné

Re: spotřeba

Příspěvek od redstar »

Tak nieco o mojej spotrebe, prave som sa vratil z cesty HE-BA a spat, 3 dospeli ludia, plny kufor, 1000km, spotreba 6 litrov, cesta tam v noci bez klimy, na dialnici stale 140 km/hod., a mimo okolo 100 km/hod, kedze to boli v noci skoro ziadne rychlost. obmedzenia a cesta spat vcera cez den, teda v nedelu, celu cestu klima...spotreba mi sedi na chlp podla palubaku, kedze som dotankoval do plnej a to iste spat, ta ista pumpa aj stojan a podla prepocitanie 5,98L, si myslim, ze max. spokojnost... :PP:
_________________
Cruze 2.0 120kW LT Čierna Carbon
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od tomask »

Tak to je dobrý, já už jednou psal (začátek srpna). Jel jsem Praha-HE/ML 750 km za 7,5 l.
Takže rozdíl mezi benzínem a naftou mi při klidné jízdě nepříde velký.
Carthell Prg
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: spotřeba

Příspěvek od Kjub »

Tak to vyzera ze tie nove diesle maju lepsiu spotrebu. Ten 6-ty prevod. stupen urobi asi svoju robotu...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Polgari
Příspěvky: 276
Registrován: stř črc 13, 2011 18:34
Bydliště: Dobšiná
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od Polgari »

jj ta 6tka je mega dobra hlavne na dialnici :PP:
Nový lama majiteľ Cruze 2.0 VCDI 163k BLACK
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: spotřeba

Příspěvek od radgosk »

Poprad - Luxembourg a spat cez rakusko, cca 2800km, 4dospeli + dieta, plny kufor, spotreba 5.8km, dialnica 130km/h podla GPS a predpisov, trocha po meste v Luxe. Najazdenych celkovo cca 6tis km. V celku spokojny, az na tu cenu nafty v SR, som cakal ze pojde dole. Naspat som natankoval v Luxe za 1,146eur/liter, mozme snivat o takej cene ...
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Uživatelský avatar
fatrc
Příspěvky: 196
Registrován: sob pro 11, 2010 11:38
Bydliště: Nitra

Re: spotřeba

Příspěvek od fatrc »

Tak cesta z domu na letisko a späť 340km z toho 180km po dilanici priemerná spotreba na 1.6 83kw zo stále zapnutou klímou 7.8 l/100km mestá a okresky predpisovo ale dialnica priemer 140km/h a maximálka 195km/h keby mi nezavadzajú pomalý jedinci možno aj 200 :o) -i
Biely Cruze 1.6 LS PLUS
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: spotřeba

Příspěvek od honza72 »

"maximálka 195km/h keby mi nezavadzajú pomalý jedinci možno aj 200 "

Tak toto nikdy nezachápu.... Bohužel, někteří patří zavřít dřív, než vyjedou.... -P
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 455
Registrován: ned bře 20, 2011 21:12
Bydliště: Třinec

Re: spotřeba

Příspěvek od denny »

Divné, Cruze 1.6 má maximální rychlost 190km/h a ty jsi chtěl jet 200km/h. Smrt v očích co :D
Moje: Chevrolet Cruze 1.6 LS+ Misty Lake, 17" origo chevy, K&N filtr

Tátovo: Chevrolet Orlando 1.8 LTZ, Smoke Grey
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: spotřeba

Příspěvek od Iacobus »

Dá 200. Vyskúšané. Otázne je čo by na reálnu rýchlosť povedalo GPS.
Uživatelský avatar
Bohuslav Jedinak
Příspěvky: 40
Registrován: sob pro 04, 2010 00:54

Re: spotřeba

Příspěvek od Bohuslav Jedinak »

Buaya píše:Tak uz sa konecne po styroch mesiacoch cakania mozem pochvalit novym tatosom :) vyrazal som z BA do KE minule vecer, najazdenych 200km, cez Zvolen spodnou cestou, plny kufor, manzelka s malym dietatom, spotreba 8.0L/100 km. Neboli ziadne zapchy, dialnica tachometrovych 130 mimo mesto 110, dediny som dodrziaval. Prisli sme za 4:10. Sem tam som ho trosku vytocil, hlavne pri predbiehani, ako mi poradili vo Fancare, nech sa prevodovka dobre zabehne a nenauci byt leniva

Kratke trasy po BA som mal 10,4 tak len dufam, ze ta spotreba po zabehnuti klesne, lebo na firemnom Megane 1.5 dci jazdim pod 6L, tak trosku nezvyk, ako sa ta rucicka hybe :D
Ahoj, nechci ti kazit náladu, ale obávám se ti spotřeba neklesne. Já jezdím město podle počítače za 10,5 i 11 litrů. Teď mám najeto 11000 km a od začatku je spotřeba v podstatě podobná. Někde jsem četl, že kolem 10000 km si to o litr klesne...ale u mě se teda nic nekonalo. Holt to je atmosféra, nějaký kila navíc, automat a klima...Mě jse :D
Chevrolet Cruze 1,8 LT AT, automat
Bob
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“