Spotřeba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
JaM
Příspěvky: 50
Registrován: pon kvě 16, 2011 16:05

Re: spotřeba

Příspěvek od JaM »

takze nakoniec to bolo znova cez Srbsko, kedze som dostal varovanie ze v Rumunsku je koli oprave mosta 10km kolona a 7 hodinove cakanie... no nakoniec sme stvrdli na 4 hodiny na Srbsko-Madarskej hranici... spat soferoval brat, tentokrat ale uz to nebolo len cez tempomat predpisovych 130 po dialnici... namiesto toho sa zavesil na nejake nemecke Audi,ci BMW a siel za nimi... na madarskej dialnici (v noci,uplne prazdny rovny usek dialnice) dokonca siel maximalkou (netusim realnu rychlost, no rucicka ukazovala 220km/h). Celkova spotreba nakoniec bola 6.8l/100km pri plne nalozenom aute (5 ludi (priemernej postavy - cca 170cm a 60-80kg) a plny kufor batoziny). Auto ma k dnesnemu dnu nabehanych 8000km.
Cruze LT BLACK 2.0 163k MT
Reklama
 

Uživatelský avatar
odrifuk
Příspěvky: 302
Registrován: stř pro 01, 2010 20:32
Bydliště: Ilava Slovensko

Re: spotřeba

Příspěvek od odrifuk »

Ilava -Seline pri Zadare asi 890 km priemer 5.8 l/100km.80% klima.
CRUZE 120 kW BIELY LTZ 6 manuál+FÓLIE
Uživatelský avatar
Polgari
Příspěvky: 276
Registrován: stř črc 13, 2011 18:34
Bydliště: Dobšiná
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od Polgari »

chlapi, aky mate nazor na Shell V-Power diesel ? Ja osm to tankol a myslim, ze mam nizsiu spotrebu :PP:
Nový lama majiteľ Cruze 2.0 VCDI 163k BLACK
Uživatelský avatar
ruso65
Příspěvky: 69
Registrován: úte dub 26, 2011 11:08
Bydliště: Topoľčany

Re: spotřeba

Příspěvek od ruso65 »

Ja ho tankujem tiež a môžem potvrdiť , že spotreba išla o niečo dole.
Cruze 2.0 120kW LT Čierna Carbon
Obrázek
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

A o čo? :) Ja na tohle z vysoka kaslu, tyhle benziny jsou drazsi tak o 10 procent a pochybuju, ze by tech 10 procent dokazali usporit, u me by to bylo 0,8 litru, to je docela nemozne :) Vzdyt i ten jejich suprdupr Fuelsave dokaze usetrit litr na nadrzi, tzn uspora 5 %, to za tu cenu fakt nestoji...

Jestli ma jine vyhody jako aditiva, to uz je druha vec
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: spotřeba

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Ja som ho dlho tankoval asi tak 2 roky ap otom sme začali skúšať aj iné nafty, OMW obyč diesel aj ten čo bolo (neviem ako sa volal dneska je to maxmotion) spolu s w-power dieselom spotreba navlas rovnaká dojazdy +-20 km boli rovnaké. Skúšané na niekoľko nádrží. Jediné čo ma sklamalo bola nafta od Slovnaftu, klasická nafta stratila na dojazde nejakých 60-80 km v priemere oproti vyššie menovaným a tá drahá nafta EVO Diesel od Sovnaftu, tak na tej som spravil o 140 km menej ako normálne. Takže takéto mám ja súsenosti. A bolo to skúšané vo veľkom čiže na viacero nádrží.
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
Polgari
Příspěvky: 276
Registrován: stř črc 13, 2011 18:34
Bydliště: Dobšiná
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od Polgari »

zda sa mi, ze okolo 0,5 litra menej berie :D ale ci to ma nejake extra doplnky, to neviem :|
Nový lama majiteľ Cruze 2.0 VCDI 163k BLACK
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: spotřeba

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Všetko je to to isté :D nie, je pravda že to je cítiť hlavne na tichosti a kultivovanom chode kvalitu paliva, ale vo skutočnosti medzi OMW dieselom a Shell neni okrem ceny rozdiel žiaden poznateľný...možno jeby máš dve autá a do jedného dávaš len Shell a do druhého len OMW tak po 200 000 km by si niečo odhalil ale takto ťažko ;)
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: spotřeba

Příspěvek od Kjub »

Caute vsetci, vcera som sa vratil z dofci v chorvatsku, trosku som prevetral Cruzeho... :D
Isli sme z BA cez Rakusko, cez Slovinsko do Chorvatska na Murter. Na Murtery nejake jazdy na plaze, niekedy tam boli brutal mackacky na prasnej kamenistej a kermy obrastenej ceste, no proste burtal. Mal som niekedy dost nervase, hlavne ked v tej mackanici, alebo v tych ich mini ulickach sa oproti mne objavila blondina a vykukovala ponad volant jak keby jej to malo pomoct... :? Este sme tam aj boli na vylete v Zadare...
Takze celkovo sa najazdilo 1640 km, priem. spotreba na displeji po prichode spat do BA 6,4, cize real 6,7 L na 100 km. U nas som tankoval za 1,335 a v Slovinsku za 1,268 eury na liter.
Podla mna celkom slusna spotreba-auto nalozene 3 ludia a 3 psici, batozina plna, pocasie tam - prvych 200 km dazd, potom uz teplo jak hovado a cesta spat, teplo jak dve hovada a poslednych 300 km lejaky a trosku zapchy... Cruzeho som vobec nesetril, isli sme od 100 do 180 plus minus po dialnici (co bola skoro cela cesta, mimo dialnice sa islo do nejakych 100 km).
Auto bolo hrozne spinave, skoda ze som to neodfotil. Uz som mal cierne disky. :D Dnes som ale zakrocil a vysuroval, zase je ako nove, este musim dat vytepovat a hotovo. -i

Inak celkovo som stretol asi 6,7 Cruzov, na samotnom Murtery boli 3 LS a inych Chevroletov tam bolo este viac-Captivy, Epicy, Sparky aj zopar Lacetti.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Buaya
Příspěvky: 2
Registrován: stř dub 06, 2011 09:26

Re: spotřeba

Příspěvek od Buaya »

Tak uz sa konecne po styroch mesiacoch cakania mozem pochvalit novym tatosom :) vyrazal som z BA do KE minule vecer, najazdenych 200km, cez Zvolen spodnou cestou, plny kufor, manzelka s malym dietatom, spotreba 8.0L/100 km. Neboli ziadne zapchy, dialnica tachometrovych 130 mimo mesto 110, dediny som dodrziaval. Prisli sme za 4:10. Sem tam som ho trosku vytocil, hlavne pri predbiehani, ako mi poradili vo Fancare, nech sa prevodovka dobre zabehne a nenauci byt leniva

Kratke trasy po BA som mal 10,4 tak len dufam, ze ta spotreba po zabehnuti klesne, lebo na firemnom Megane 1.5 dci jazdim pod 6L, tak trosku nezvyk, ako sa ta rucicka hybe :D
Chevrolet Cruze 1.8 LT A/T, Seda Smoky + cierne folie
Fiat Grande Punto 1.2 Dynamic rv 2007 + Toyota Yaris 1.0 16V rv 2004
Alfa Romeo 156 SW,1.9 JTD rv 2003
Audi A3 1.8T A/Tuprava MS Design rv 1997
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: spotřeba

Příspěvek od milosh »

U tak velkyho benzinovyho auta budes rad kdyz pojedes mimo mesto za 8litru.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
File12
Příspěvky: 112
Registrován: pát úno 05, 2010 12:22

Re: spotřeba

Příspěvek od File12 »

Ještě k tomu velkýmu auto v benzínu dodám s automatem. Ten ti 1-1,5 litru klidně oproti manuálu přidá.
Cruze VCDi LT 6MT 120kw black, cihlově-červená kůže, 235/45/R18
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od tomask »

File, hoď prosím foto svého auta. Dík.
Carthell Prg
micho
Příspěvky: 74
Registrován: pon črc 18, 2011 13:52
Bydliště: Košice / Trebišov, SK

Re: spotřeba

Příspěvek od micho »

Caute,

Ja som sa vratil z Bulharska. Sli sme cez HU (vacsina po dialnici) a RO (trochu po dialnici). Spotreba cestou tam bola az po bulharsku hranicu 6.7L, potom to bulharske cesty vytiahli na 6.8L. Cestou spat to uz bolo horsie. Stali sme na BG- RO hranici, lebo opravovali most a pustali striedavo z jednej potom z druhej strany. Bolo horuco, takze motor bol nastartovany a klima pustena. Dalsie zapchy sme chytili v RO. Takze cestou spat bola spotreba uz 7.1L.
Len doplnim, auto obsadene dvoma dospelymi a dvoma detmi, plny kufor, vacsinou zapnuta klima.
Cruze 1.8 LS+, MY2011
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: spotřeba

Příspěvek od Corpus2009 »

File12 píše:Ještě k tomu velkýmu auto v benzínu dodám s automatem. Ten ti 1-1,5 litru klidně oproti manuálu přidá.
Az tak cerne by som to nevidel. Par stran naspat ma majitel 1.8 AT spotrebu na dlhej trase podla palubneho 7,4L. Hned nadomnou 1.8 MT spotreba cestou na dovolenku 7,1L. Netreba zabudat, ze Cruzacky automat je 6kvalt a manual len 5, co moze mat tiez vplyv na nizsiu spotrebu a to hlavne na dialnici.
Kusok vyssie pise Kjub s dizlom a MT tiez na dlhej trase spotrebu podla palubaku 6,4L. Takze skor by som namiesto generalizovania, ze automaty maju vyssiu spotrebu ako manualy povedal, ze spotrebu urcuje hlavne vodic. -i
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“