Chevrolet Orlando

Na co vše si dát pozor při koupi nového, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Hamin
Příspěvky: 57
Registrován: úte črc 12, 2011 00:29
Bydliště: Trutnov

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Hamin »

666 píše:Nevím jak Orla. ale u Cruze jsem měl možnost zda chci opískovat nebo ne. Žádné musím se nekonalo. Na leasing nebo úvěr to stejně musíš hav. pojistit a tak jsem se na to vykašlat. Jedině, že by si dala leas. společnost nějakou podmínku :?: :?: Kupoval jsem Auto Dědek Rychnov

Jj,je to podmínka leasingovky.Chtěl jsem se právě zeptat jak to mají i ostatní ;)
Škoda 105 3x
Ford Mondeo 1,8 r.v.1994
Renault Scenic
a teď funglovka Orlík
Reklama
 

Uživatelský avatar
naky
Příspěvky: 307
Registrován: pát čer 17, 2011 14:28
Bydliště: Praha

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od naky »

Piskovani mi prijde jako dobra vec, stoji to kolem 1200,- a docela dobre to odhani pripadne zlodeje - tem se pak nechce menit komplet vsechny okna pro pripadny dalsi prodej (dost nakladna vec), tak si radeji najdou snadnejsi cil..
a taky to celkem privetive zvyhodnujou pro pojistku pojistovny - hned prvni rok se ta investice uz vrati. Ja do toho rozhodne pujdu i sam od sebe.
Je dost mozne, ze nektere leasingovky to maji uz v podmince - jako zakladni ochrana vozidla pred odcizenim. Slysim to ale prvne.. ale to slychavam i spousty jinych veci :mrgreen:
Chevrolet Orlando LTZ 2.0 VCDi 163k + navi MY2012 Europe + EkoChip 177k a 405Nm + VzduchFiltr K&N
Yamaha XVS 1300A MidnightStar
Uživatelský avatar
vasa.prokop
Příspěvky: 107
Registrován: úte čer 14, 2011 20:45
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od vasa.prokop »

co máte na mysli tím pískováním?
To je nějaká ochrana proti zlodějům?
Hamin
Příspěvky: 57
Registrován: úte črc 12, 2011 00:29
Bydliště: Trutnov

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Hamin »

naky píše:Piskovani mi prijde jako dobra vec, stoji to kolem 1200,- a docela dobre to odhani pripadne zlodeje - tem se pak nechce menit komplet vsechny okna pro pripadny dalsi prodej (dost nakladna vec), tak si radeji najdou snadnejsi cil..
a taky to celkem privetive zvyhodnujou pro pojistku pojistovny - hned prvni rok se ta investice uz vrati. Ja do toho rozhodne pujdu i sam od sebe.
Je dost mozne, ze nektere leasingovky to maji uz v podmince - jako zakladni ochrana vozidla pred odcizenim. Slysim to ale prvne.. ale to slychavam i spousty jinych veci :mrgreen:


Jj v podmínkách to mám.musím mít pískování a imobilizér.Auto Dědek Trutnov za 840,- včetně DPH a bude to prý trvat 45 minut.Též si myslím že je to dobrá věc.V pátek tam jedu,už jsem objednaný. :PP: -i
Škoda 105 3x
Ford Mondeo 1,8 r.v.1994
Renault Scenic
a teď funglovka Orlík
Hamin
Příspěvky: 57
Registrován: úte črc 12, 2011 00:29
Bydliště: Trutnov

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Hamin »

vasa.prokop píše:co máte na mysli tím pískováním?
To je nějaká ochrana proti zlodějům?

Ano,ochrana to je.Vypískujou ti do skla kódy,nejsem si ale jistý co ten kód bude obsahovat.asi VIN číslo.A pouhým okem to neuvidíš.Takové auto když ti pak ukradnou,tak je v podstatě neprodejné-výměna všech skel se asi zlodějům nevyplatí
Škoda 105 3x
Ford Mondeo 1,8 r.v.1994
Renault Scenic
a teď funglovka Orlík
Uživatelský avatar
vasa.prokop
Příspěvky: 107
Registrován: úte čer 14, 2011 20:45
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od vasa.prokop »

aha tak to jsem nevěděl...ani prodejce mě na tuhle možnost neupozornil...zítra za ním jedu tak se ho na to zeptám...snad to za těch 1200 stojí a navíc jeslti pojšťovna na tohle něco příspívá tak je to super.
666
Příspěvky: 492
Registrován: sob črc 24, 2010 11:38
Bydliště: okres Rychnov nad Kněžnou

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od 666 »

Hamin:"Jj v podmínkách to mám.musím mít pískování a imobilizér.Auto Dědek Trutnov za 840,- včetně DPH a bude to prý trvat 45 minut.Též si myslím že je to dobrá věc."

Ano ta cena odpovídá
Daewoo Nubira, Chevrolet Cruze 1.8LT, čtyřkolka SMC Jumbo R5
Uživatelský avatar
naky
Příspěvky: 307
Registrován: pát čer 17, 2011 14:28
Bydliště: Praha

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od naky »

Cena se odviji od poctu opiskovanych skel (12 skel = 1200,-). Prikladam nahled jak to vipada + link na video jak se to dela (je na odkazu pak uuuuplne dole) :idea:
http://carsecurity.cz/kodovani-vozidel/ ... -vin-kodu/

Pokud premysli nekdo s navigaci o piskovani - tak zvazte vpiskovani kodu "Ocis" od asociace Cebia, nebo cokoliv jineho nez je VIN - Navigace v Orlandu je funkcni prave jen s vlozenym kodem VIN vaseho vozu a pripadnemu zlodejovi ho davate pak piskovanim hned na oci. (stejnak si ale myslim, ze kdyz uz to nekdo ukradne, tak pak asi vi odkudsi si ma VIN opsat)
Přílohy
EV-Cebia.jpg
EV-Cebia.jpg (10.6 KiB) Zobrazeno 2494 x
Chevrolet Orlando LTZ 2.0 VCDi 163k + navi MY2012 Europe + EkoChip 177k a 405Nm + VzduchFiltr K&N
Yamaha XVS 1300A MidnightStar
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Sajner »

preco pieskovat? ja mam ZEDER a myslim si, ze je to velmi silna mechanicka prekazka pre zlodejov.
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od inza »

naky píše:
Pokud premysli nekdo s navigaci o piskovani - tak zvazte vpiskovani kodu "Ocis" od asociace Cebia, nebo cokoliv jineho nez je VIN - Navigace v Orlandu je funkcni prave jen s vlozenym kodem VIN vaseho vozu a pripadnemu zlodejovi ho davate pak piskovanim hned na oci. (stejnak si ale myslim, ze kdyz uz to nekdo ukradne, tak pak asi vi odkudsi si ma VIN opsat)
No vzhledem k tomu že krade auto, u kterého VIN zná tak je to fuk :) Navíc skla stejně bude muset měnit, pokud mění VIN (převařuje). Pokud tam vypísuješ "Franta" tak to na rychlý prodej až tak moc měnit nemusí. Tedy VIN je opravdu to nejlepší co tam má být...
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
naky
Příspěvky: 307
Registrován: pát čer 17, 2011 14:28
Bydliště: Praha

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od naky »

to teda naprosto souhlasim, mas pravdu, pokud piskovat, tak nejrozumnejsi je jedine VIN -i
Chevrolet Orlando LTZ 2.0 VCDi 163k + navi MY2012 Europe + EkoChip 177k a 405Nm + VzduchFiltr K&N
Yamaha XVS 1300A MidnightStar
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od inza »

A navíc nechci být prorokem, ale myslím, že Orlando zrovna nebude patřit mezi nějak kradená auta.

Kradou se většinou
- auta na ND, tedy taková kterých je všude spousta (Oktávky, Fabie, VW atd.) - u těch se i pozměňují identifikační znaky - někdo má rozbité a ojeté svoje, získá druhé, u těch starých aut jen "jednoduše" převaří čísla a má novější, míň ojeté a to jeho mu zbyde na ND.

- nová a zánovní drahá auta - ať už na vývoz na východ, nebo na uvedení do provozu (falšování dokladů atd.)

Na auta co jsou v záruce, tedy veškeré díly jsou dostupné v rámci záruky a přitom to není nijak luxusní auto atd. se asi nebudou hledat ani díly, ani že by ho někdo kradl aby ho znovu uváděl do provozu.

Takže bych skoro neřešil zabezpečení - nejlepší je stejně nějaké aktivní vyhledávání, takže do auta stejně nacpu nějakou GPS s možností sledování. Vyjde to vcelku levně a přijde mi že je to lepší než jakýkoliv mechanický systém.
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
naky
Příspěvky: 307
Registrován: pát čer 17, 2011 14:28
Bydliště: Praha

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od naky »

O aktivnim GPS strezeni sem uz taky premyslel, prvni investice ve cca kolem 10 000,- a pak mesicne cca 300,-
Nektere pojistovny na to pak davaji az 55% slevu z allrisku, ale ne vsechny, me nabidli slevu cca 1000 rocne za to ze to tam budu mit - to mi neprijde zas takovy terno..
Na sveho Orla si dalm urcite piskovani, tmave bezpecnostni folie a mozna tu GPS - po kradezi je vetsinou auto zpet do hodiny :-)
Prijde mi, ze to je celkem dobre pro klidne spani :D

Zamek spatecky a jim podobne mechanicke zabezpeceni pro me osobne moc neni - uz ted vim ze bych to stejnak nezamikal pravidelne :lol:
Chevrolet Orlando LTZ 2.0 VCDi 163k + navi MY2012 Europe + EkoChip 177k a 405Nm + VzduchFiltr K&N
Yamaha XVS 1300A MidnightStar
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od inza »

Teď zase naprosto souhlasím já, taky bych nic dalšího nezamykal (páku na volant) a GPS mi nepřijde tak drahá (200 měsíčně se to dá sehnat), když ušetřím byť 1000 za rok tak je to 1000 Kč za rok za zabezpečení a to se mi zdá naprosto v pohodě.

A ano, v případě krádeže je během 15 minut jasné kde se auto nachází a většinou se dá dohledat lépe než cokoliv dalšího. Navíc se dá dělat spousta věcí (byť částečně ne úplně právně v pořádku) jako vypnutí zapalování pomocí SMS apod.

Takže varianta - někdo mi ujíždí autem, zavolám mu, řeknu mu že buď zastaví nebo mu vypnu zapalování za minutu se mi líbí úplně nejvíc :)
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od vasek »

Já si myslím, že veškeré další zabezpečování vozu je na nic. Když bude mít o auto zájem "odborník" , tak auto naloží na odtahovku, zapne rušičku signálu a vin čísla na oknech v Gruzii nikoho nezajímají... :|
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Orlando“