Spodky dverí - oprava

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Spodky dverí - oprava

Příspěvek od ozzman »

Zdravím, plánujem opraviť spodky dverí a uvítal by som nejakú radu. Je to hnilé a na niektorých miestach je to durch, hlavne zo spodnej strany v ohybe kde začína tapacírung. Zvon to je chytené na pár miestach cca do 10 cm výšky od spod. lemu. Ešte to nie je úplne beznádejné tak rozmýšľam že to vyrežem a vyvarím plechom prípadne v prípade núdze vyrežem, vybrúsim na kov a natiahnem tam git + laminát. Neviem či je nejaká druhovýrobná sada plechov na opravu tých dverí tak ak máte niekto skúsenosti a postupy ako sa s týmto notoricky známym esperáckym problémom vysporiadať budem len rád. Ďakujem za všetky prípadné rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: Spodky dverí - oprava

Příspěvek od blackjohn »

Tohle mají snad všechny Espera. Záleží, jak si to auto chceš dlouho nechat a kolik máš času. Pokud jde jen o to projít technickou, tak to přeplácnout kytem, to 2 roky vydrží a pak to vypadne celý :) O opravné sadě nic nevím.
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Spodky dverí - oprava

Příspěvek od ppp »

Je to marny boj, kym na spodku dveri bude technologicky nezmysel. Ziadna firma na vyrobu ochrannych naterov neda zaruku na takuto somarinu, a to zahnuty plech, za ktorym samoze zdrziavat voda. Je to taka ista somarina ako piate dvere na felicii. Jeidne orezat vnutorny falc na dverach, nechat len vonkajsi, zvarit ich nejako na par bodoch dokopy a to je vsetko. Proste tam musi odtekat vsetka voda a nic sa nesmie zadrziavat.
ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Re: Spodky dverí - oprava

Příspěvek od ozzman »

Viem že je to choroba týchto aút. O STK a EK nejde, ale chcem sa do toho pustiť lebo vyzerá to hrozne. Tak ma zaujímajú praktické skúsenosti ako sa s tým vysporiadať aby som napr. pri dverách nenarušil nejaký nosný prvok keď to budem rezať. Preto očakávam hlavne nejaké praktické skúsenosti a tipy niekoho kto už toto riešil. Aby v tom bolo jasno, natiahnutie gitu v 1 cm vrstve za riešenie nepovažujem. ;)
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Spodky dverí - oprava

Příspěvek od ppp »

Prakticka skusenost je u mna asi taka. Vonkajsia hrdza na spodnych lemoch dveri nema nic spolocne s vnutornou. Vdaka tomu, ze je vonkajsi kraj a prahy na espere tvarovane do vanicky, su prahy a spodky dveri zvonku obite od kamenov. Da sa to vybrusit a nastriekat napr. body950 alebo niecim podobnym a zalakovat a potom zvonku dlhe roky neuvidis ziadnu hrdzu na prahoch ani spodkoch dveri. Ale zvnutra jedine prerobit sposob spojenia vonkajsieho a vnutorneho plechu dveri tak aby nevznikal ziaden vodojem a nie este zamaskovany a utesneny proti odtekaniu vody plastizolom ako original od vyroby. Alebo si to nevsimat ako to uz robim par rokov ja :lol: a nerobi mi to ziaden problem. Nosna cast to nie je a v pripade buracky naraz podrzi vystuha, ak podrzi. To ze na spodku dveri uz vnutorny plech nedrzi vobec nikde na vonkajsom uz pri buracke zboku snad velku rolu nezohra. A zvarat to dokopy sa mi nechce, musel by som znovu opravovat vonkajsi nastrek body 950, ktory zatial drzi neporuseny.
ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Re: Spodky dverí - oprava

Příspěvek od ozzman »

Prahy sú v relatívne dobrom stave, na pár miestach to síce trochu kvitne, ale nič tragické. to mienim riešiť vybrúsením vygitovaním a nástrekom niečoho ako je spomínané Body950. Viac ma trápia tie dvere, snáď sa to nejak podarí vyvariť a čo sa nepodarí to poriešim laminovaním. Zaujímalo by ma ešte kde mám navrtať do prahov diery keď chcem streknúť dutiny (napr. rezistinom). Alebo sú tam na to nejaké špeci otvory o ktorých neviem a ktoré by sa dali použiť?
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Spodky dverí - oprava

Příspěvek od ppp »

V prahoch su odtokove otvory a nastriekat alebo naliat ml pripravok sa da napriklad otvormi pre dverne spinace alebo stredovym stlpikom alebo prednym stlpikom po odplastovani. A nieco aj cez kufor za lemami blatnikov. Ja ked si spomeniem raz za dva alebo tri roky vylejem prahy rezistinom ml co sa tam vojde, akurat to vzdy cez nejaky neupchaty odtokovy otvor vytecie, takze vzadu su vyliate dost, vpredu malo, ale ked do prahov nalejem vyse 2l tak to uz zacne prilis rychlo vytekat niekde v spoji predny blantik - prah. A potom mi dva tyzdne auto citit po karameli.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“