prosím o radu

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
zelvicek
Příspěvky: 30
Registrován: stř čer 29, 2011 07:44

prosím o radu

Příspěvek od zelvicek »

Dobrý den, jsem tu nový a zdědil jsem Nexii. Mám na vás prosbu, mohl by mi někdo poradit značku náhradních dílů pro nesii? A jestli tu je někdo z brněnska tak kvalitní autoservis kde by mi ji zpravili?
sháním tlumiče, brzdové obložení a destičky, zapalovací cívku, kabely ke svíčkám, svíčky atp., nebylo o fešandu pořadně pečováno tak jí chci trošku dopřát.

mam nesi GL r.v. 97 sedan, 1,5l 8v 55kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
Arendal
Příspěvky: 1083
Registrován: stř led 23, 2008 23:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o radu

Příspěvek od Arendal »

Cau,
dily se nejcasteji daji sehnat na http://www.autodilykrc.cz/eshop/daewoo/nexia nebo http://www.czdrafel.cz/nexia-c8 (teda dost lidi tady na to odkazuje a nakupuje :o) ).
Jediny co si asi nevymenis sam jsou brzdy a tlumice + geometrie.

A servis na brnensku? Nevim, ja opravuju u kamosa v Kurimi (i kdyz tam je to nekdy na dlouho :roll: ).
Daewoo Nubira 1.6 16V kombi SX, tmavozelena
Škoda Octavia II FL kombi, 1.9 TDI bílá
+ Letajici Cihla - Opel Ascona 1.8 KAT, "modra-metal", hatchback
+ Daewoo Racer 1.5 sedan `94, stříbrná; nyní v autinebi.
zelvicek
Příspěvky: 30
Registrován: stř čer 29, 2011 07:44

Re: prosím o radu

Příspěvek od zelvicek »

Děkuji za info.
jinak ještě sháním elektrickou anténu, nemá náhodou někdo doma valející se kousek? ja tam mam jen tu manuální a furt na ni zapomínám :D Nová není nejdražší ale ani nejlevnější.
Uživatelský avatar
Arendal
Příspěvky: 1083
Registrován: stř led 23, 2008 23:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o radu

Příspěvek od Arendal »

Na dily zkus pripadne vrakoviste Drasov: http://www.auto-drasov.cz/n_dily.php
Daewoo Nubira 1.6 16V kombi SX, tmavozelena
Škoda Octavia II FL kombi, 1.9 TDI bílá
+ Letajici Cihla - Opel Ascona 1.8 KAT, "modra-metal", hatchback
+ Daewoo Racer 1.5 sedan `94, stříbrná; nyní v autinebi.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: prosím o radu

Příspěvek od ppp »

Arendal píše: Jediny co si asi nevymenis sam jsou brzdy a tlumice + geometrie.
Tak prave brzdy by som si radsej menil sam. Servisak sa na tom vozit nebude a to ze mozno raz pojdes z kopca oproti nemu ho nenapadne. Sice mi to trva omnoho dlhsie ako servisakovi ale na rozdiel od ich "prace" viem ze sa na brzdy potom mozem spolahnut. Po servisakoch takmer naisto viem, ze sa na ne spolahnut nemozem. Ked bez vahania vymenia bubny, pakne, bizuteriu aj ked sa zahrdzavene piestiky v prasati nehybu. O mazani piestikov pod prachovkami vacsina nepocula a povazuje to za nieco nepredstavitelne.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: prosím o radu

Příspěvek od Serpico »

...jo ppp co sem se namazal pístků pod prachovkama u " dodo " celé řada od 100 - 120 tam se to muselo ( já to mazal červenou brzdovkou s grafitem injekční stříkačkou ) jinak zarezly ale u nesie je prachovka dokonalá vnitřní a důkladná a už to není třeba

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: prosím o radu

Příspěvek od ppp »

Na esperackych ate bola prachovka v poriadku aj plocha piestiku za prachovkou v poriadku, len po prachovku bol piestik obzraty hrdzou.
Ale na nubire 1.6 boli predne piestiky hrdzave aj za neporusenou prachovkou. Teda jeden piestik. Druhy bol v poriadku. Na novych som samozrejme neriskoval a po prachovku (az pod nu) nasniest ochranny nater, bohuzial nekvalitnej farby na brzdice, ale to som este nevedel ze je nekvalitna a na brzdy nevhodna, kedze brzdovka ju rozpusta ako voda cukor. A pod prachovkou namazat silikonovou pastou lukosan m14.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“