kovový zvuk s priestoru motora

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Marco
Příspěvky: 3
Registrován: sob zář 25, 2004 13:24
Bydliště: Rybany, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

kovový zvuk s priestoru motora

Příspěvek od Marco »

Zdravím Vás všetkých

V poslednej dobe som zaregistroval v oblasti motora kovový zvuk ako keby sa vybráciami trel kov o kov. Je to počuť stále hned po naštartovaní motora i počas chodu. Najvačšia zahada je v tom že ked spustím klimatizáciu okamžite to prestane a ked ju zastavim zvuk sa znova objavi.
Som s toho dosť zmäteny je to taky nie moc príjemny zvuk.

Prosím!!! Neviete mi niekto poradiť v čom to je a ako by som to mohol odstrániť. Som s toho zufali!!!
Reklama
 

Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Ked to prestane pri spusteni klimatizacie ci to neni v sponovani remena co zene kompresor. Alebo ze by hrkotala spojka na kompresore...a ked zopne tak stichne.
Marco
Příspěvky: 3
Registrován: sob zář 25, 2004 13:24
Bydliště: Rybany, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marco »

Pravdepodobne to asi veru bude ta spojka.
Neviete mi poradiť ako ju vymeniť a čo by to asi stalo a kto mi to vymeni.
Alebo nejaku radu aby som sa zbavil toho neprijemneho zvuku.
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Spojka kompresoru sa da vymenit samostatne. Len neviem ci to bude dost pohodlne bez toho aby sa dal von kompresor. Keby isiel von, tak vyfuci klimatizacia a vytece olej. To opravu dost predrazi. Mozno to pojde vymenit aj bez demontaze kompresoru. Pravdepodobne teoreticky by to nemal byt problem. Nad jamou je tam dobry pristup. Treba zavolat do Topbitu ci tu spojku maju, ale to by nemal byt problem. Ak to nevies urobit sam, tak kupit by si to aj tak mal (ak je to v tom) lebo v servise to urcite mat nebudu a museli by to objednat.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jo tohle dělává ta elektromagnetická spojka dojede tam ke zkřivení toho plechu a s tím jde udělat jediné a to vyměnit nejdřív to zkus sám jestli se ti podaří povolit středovou matici a jestli půjde ta spojka stáhnout dolu bez nějakého násilí tak to uděláš sám jinak to musí udělat profík přes klimy ten totiž může odsát tvou náplň a pak ji tam zase vrátit takže by to nemuselo stát tolik ;)
ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Re: kovový zvuk s priestoru motora

Příspěvek od ozzman »

Zdar daewáci, obnovím toto téma. Mám problém s esperom, z motora sa ozýva príšerný kovový zvuk ako keď ide niečo nasucho kov na kov. Zhoršilo sa to paradoxne po návšteve servisu (výmena sviečok, čistenie škrtiacej klapky...)a následnej asi 100 km jazde a čím ďalej tým viac je to hlasnejšie posledných 10-20 km to už robilo slušný rámus. Nemá to súvis so zapnutím/vypnutím klimatizácie ani s vyšliapnutím spojky. Vychádza to nejak od bloku motora/hlavy ale presný zdroj je ťažko určiť lebo to robí strašný rámus. Keď sa naštartuje hneď sa ten zvuk objaví a je závislý od otáčok motora. Check engine kontrolka nesvieti, mazanie vyzerá byť OK, oleja je dosť (menený pred 1500 km). Už sa to bojím aj naštartovať. Nevie niekto na čo sa zamerať?
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: kovový zvuk s priestoru motora

Příspěvek od JRD McLAREN »

a aky olej tam bol naliaty ..??
prip. jak bol asi tak stary ..??
filter oleja ..?? (stary utrety handrov aby vyzeral novo)

EDITED:
na kontrolku oleja u tychto motorv moc nespoliehaj
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Re: kovový zvuk s priestoru motora

Příspěvek od ozzman »

Vravím, olej je skoro nový, menený pred 2 mesiacmi (má cca 1500-1600km), je tam syntetika Paramo Racing 5W-4O, filter FRAM. Menil som si to sám tak som sa snažil to spraviť poctivo. Pravda je že predtým čo tam bol olej tak nemám ani šajnu čo tam bolo. Tak som tam nalial čo som mal poruke a spĺňalo to špecifikáciu. Je tam nejaký problém s meraním hladiny oleja? Neviem ten zvuk je príšerný, ale oleja je dosť a ani kontrolka mazania nepreblikáva. :?
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: kovový zvuk s priestoru motora

Příspěvek od JRD McLAREN »

sa mohlo stat, ze ten novy olej rozpuztil karbon..
co potom nasledne ucpal hydrodvuhatka..

CISTO-CISTA TEORIA /SPEKULACIA....

kym to nebudem pocut.. nebudem vediet povedat ..."ze co"..

kuk nejaky pripravok na preplach motora, co sa leje "do oleja" pre vymenou oleja (Engine Flush)
a potom naliat novy olej..

ak to ale rachoti moc.. neviem ci ma vyznam stym moc experimentovat..aby sa neco nezadrelo..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: kovový zvuk s priestoru motora

Příspěvek od ppp »

mame tu interfernet a voletube, takze sup sup, nahrat na mobil a potom na voletube nech si mozeme vypocut harmoniu skripaveho motoru :lol:
ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Re: kovový zvuk s priestoru motora

Příspěvek od ozzman »

Tak nakoniec som to dal do servisu a nebolo to chvalabohu nič fatálne. Bolo to čerpadlo klímy, komplet rozsypané.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“