problém s volnobehem

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
zelvicek
Příspěvky: 30
Registrován: stř čer 29, 2011 07:44

problém s volnobehem

Příspěvek od zelvicek »

Pročítal sem docela hodně na tomto fórku, ale nenašel.
Problém je v tom že když nastartuji tak mi kolísaj otáčky. lépe řečeno spadávaj. při rozjiždení se asi dusí nebo tak něco, prostě netáhne. ale asi jen tak 200-300metrů pak začne šlapat v pohodě a drží i otáčky ve volnoběhu. Jak říkám je to jen ze začátku a pak prostě v pohodě. Mám nesii sedan 1,5 mpi 8v 55kW GL verze r.v.1997, nemám otáčkoměr.

a ještě dotaz na výkon zdá se mi že v momentě kdy zařadím 4 či 5ku tak auto přestane nějak táhnout. nechce se tomu a je lenošný. je to možný?

nepomohla ani výměna zapalovacích kabelů (starý kabely byly ještě snad original od výroby, zoxidovaný atp. svíčky mám v pohodě), zapalovací cívky, vzduchového filtru. čištění a promazání krokáče,
Reklama
 

Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Re: problém s volnobehem

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Skús sa pozrieť po otvorení kapoty na motore do priestoru presne v strede pri stieračoch. Odtiaľ sa občas zošmykne taká tenká hadička z tej čiernej kocky. Mne sa to stalo a mal som uvedené problémy. V servise mi po premeraní našiel mechanik túto chybu a od tej doby všetko ok. Stálo ma to len slovo ďakujem.
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: problém s volnobehem

Příspěvek od HusarJan »

ak to má ten agr ventil skus ho pozret či dobre tesní ;)
zelvicek
Příspěvky: 30
Registrován: stř čer 29, 2011 07:44

Re: problém s volnobehem

Příspěvek od zelvicek »

Díky zkusím, ten tlakovej ventil bo jak se vola ma hadičku pripojenou, egr ventil tesni, ale nevim jestli spravne funguje. jeste sem rpemyslel jestli by to nemohlo byt Lambdou, ale pred 4 mesicema byly delany emise a pri mereni spravne merila. tak nevim.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: problém s volnobehem

Příspěvek od Dark69 »

Co tak vymena cievky v rozdelovaci? :roll: zgeneralkuj rozdelovac...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
zelvicek
Příspěvky: 30
Registrován: stř čer 29, 2011 07:44

Re: problém s volnobehem

Příspěvek od zelvicek »

tak vycistil jsem vahu vzduchu vymenil m. olej, svicky sem koupil novy a zlepsilo se to. ale porad to nebylo ono a tak sem to hodil nezaujatemu mechanikovi pod oko a ten mi oznamil ze mam bud vadnej jeden vstrik nebo mi tam nejde elektrika, ze to mam hodit na diagnostiku.

a ted prichazi otazka, nevi nekdo o nekom s diagnostikou na nexiu v brne ci okoli brna?
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“