voda v oleji - těsnění hlavy vyměněno

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
jsenkyr
Příspěvky: 2
Registrován: stř zář 01, 2010 21:42

voda v oleji - těsnění hlavy vyměněno

Příspěvek od jsenkyr »

Zdravím Nubiráky
Před nedávnem se mi objevila voda v oleji. Řekl jsem si asi těsnění pod hlavou. Toto jsem nechal opravit (kompletní sada těsnění, přebroušení, natlakování, nový olej). Asi po 150 km se mi zase objevila emulze na víčku a měrce. Motor cuká (svíčky a káble byly měněny asi před 1000km). Voda nevaří, ale když po zastavení opatrně pootevřu víčko nádržky, tak se začne valit ven. Také je po zastavení slyšet od motroru bublání (jakoby přelévání, nebo vaření vody). Servisák který dělal opravu mi říkal, že byl rezavý třetí válec. Nevíte někdo v čem je problém? Děkuji.
Nubira 1,6 r.v. 2000 LPG 135000km
Reklama
 

Uživatelský avatar
Peterek
Příspěvky: 112
Registrován: čtv led 15, 2009 10:30
Bydliště: Ostrava Poruba

Re: voda v oleji - těsnění hlavy vyměněno

Příspěvek od Peterek »

Pohledej, nedávno se problém vody na fóru podrobně probíral. Ale když jsi měl rezavý válec, nech zkontrolovat hlavu - může být ředina v sacím kanále 3.válce.
stará Škoda OCTAVIE, 2xMB W123, manželka Š100, Olcit (děs a hrůza), Opel Kadet combi, Toyota Yaris (automat), nyní náhodně Leganza přezdívaná "Legolanza" tmavá modrozelená metalíza
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: voda v oleji - těsnění hlavy vyměněno

Příspěvek od Richard »

ještě tu Palikx upozorňoval na nejaký kanál ve vodním čerpadle, že tam chyběl šroub a byl jen zatmelený, Bylo tu u 2,0 Leganzy, tak jestli to nemá Nubi taky.... ale ty máš 1,6....... ale co kdyby ;-)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: voda v oleji - těsnění hlavy vyměněno

Příspěvek od ppp »

Neviem ako 2l ale 1.6 ma na vodnom cerpadle len odtokovy kanal na odtok chladiacej zmesi ak prestane tesnit keramicke tesnenie, ten musi byt priepustny aby servisaka varoval ze ked to tecie tadeto tak je pumpa zrela na vymenu inak moze nastat blizky stret ventilov z piestami. Inak ziaden kanal.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“