Spotřeba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: spotřeba

Příspěvek od radgosk »

tak AT zerie sice kusok viac, ale myslim ze za tych par litrov to v meste stoji. Keby bol volny Cruze s AT beriem hned, skoda. A tu spotrebu co pises po dialnici, to je na Cruze a AT je dobra, neni o com.
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Reklama
 

Uživatelský avatar
canni
Příspěvky: 32
Registrován: stř kvě 18, 2011 08:11
Bydliště: Praha/Kamenice/Jesenice/Říčany

Re: spotřeba

Příspěvek od canni »

Praha - Plzeň
6,1L / 100km
Bez kolon, rychlost do 150km/h
Jel jsem sám, bez nákladu, občas tempomat.
(Aktuální vozový park)
Cruze 2.0 VCDi 163k LT, navi + red kůže. (Chystá se křídlo, zadní dvě koncovky, bezpečnostní folie tmavé)
Suzuki SV 650 S
Mitsubishi Colt CZ3
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: spotřeba

Příspěvek od radgosk »

canni, super spotreba moderneho turbo diesla s DPF
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: spotřeba

Příspěvek od milosh »

radgosk píše:tak AT zerie sice kusok viac, ale myslim ze za tych par litrov to v meste stoji. Keby bol volny Cruze s AT beriem hned, skoda. A tu spotrebu co pises po dialnici, to je na Cruze a AT je dobra, neni o com.

Amen -i
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Fabo
Příspěvky: 39
Registrován: sob kvě 28, 2011 15:26

Re: spotřeba

Příspěvek od Fabo »

dnes po natankovani plnej okruh cca 25 km takmer cely mimo mesto spotreba 7l

auto 1.8, najazd 990km, zataz cirka 300kg
Uživatelský avatar
vetr.roman
Příspěvky: 225
Registrován: pát lis 19, 2010 20:37

Re: spotřeba

Příspěvek od vetr.roman »

Cesta do chorvatska a zpět,1650km.Plně naloženo auto po dalnici 130km/h, 7,2L.
Lada 2101
Škoda Forman 1.3i
Nissan Almera 1.4i
Daewo Kalos 1.4i
Nissan Note 1.4i
----------------------------
Chevrolet Cruze 1.6 LS+ - Křídlo Octavie RS II,černé folie,sportovní výfuk,chip 91Kw-124 Ps-170 Nm.....

Ford Galaxy III 2.0 TDCI
Chevrolet captiva sport 2.0 cdti 110kw
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: spotřeba

Příspěvek od Iacobus »

Roman
7,2 je slušné. Teraz by to chcelo porovnanie. Nejaká plne naložená 1.6 bez chipu po obdobnej trase do Chorvátska a späť. Ja žiaľ volím inú destináciu, ale možno sa tu niekto taký nájde. Lebo by ma zaujímala definitívna odpoveď na otázku či ten tvoj chip má pozitívny vplyv na spotrebu alebo nie.
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od ladinek »

já mám pocit že ty auta čím mají menší obsah,tím víc žerou,musí se totiž víc točit :D Ale spousta lidí co poslouchám kolem sebe /ne tu na foru/ mají přesně jinej názor :| Velkej obsah stačí jen lehtat -i
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Gutomi
Příspěvky: 16
Registrován: ned čer 19, 2011 13:05
Bydliště: Žilina, SK

Re: spotřeba

Příspěvek od Gutomi »

Bohuslav Jedinak píše:
Gutomi píše:Nazdar páni. Ak má niekto skúsenosti s 1.8 AT tak by ma veľmi zaujímala priemerná spotreba plus aké trasy jazdíte (mesto, dialnica...) majte sa

Dole popisuji zkušenost z dlouhé cesty v podstatě po dálnici při plně naloženém autu. Průměr podle počítače 7,4 litru na 100 km. Doma jezdím skoro pořád po městě a sám, samý cuky max. 5 km jedna jízda. Spíš kolem 2 km jedna jízda - spotřeba 9,5 litru na 100 km. Auto má najeto 7500 km. Ale myslím, že není problém jezdiok kolem 11 litrů. Automat je ve městě super, ale oproti manuálu to zaplatíš na spotřebě. Tempomat na dálnici - k nezaplacení!

Ďakujem za odpoveď. Plne naložená 1.8 s automatom za 7,4 na 100 je úplná paráda. Pozerám, že 1.6 za tých istých podmienok, ale manuál žerie 7,2. To mi pripadá, ako by sa ten motorček s tým autom fakt trápil, ale tak to je len môj názor.
Každopádne ešte raz ďakujem, za veľmi pozitívnu odpoveď na môj dotaz, ktorá ma zasa viac presvedčila o kúpe Cruze 1.8 AT ako svoje ďalšie auto.

Prajem veľa štastných kilometrov :PP:
JaM
Příspěvky: 50
Registrován: pon kvě 16, 2011 16:05

Re: spotřeba

Příspěvek od JaM »

Ja sa chystam coskoro do Chorvatska tiez, momentalne mam nabehane 4400km, spotreba je 7.4l/100km (zvacsa kratke vzdialenosti,mesto, plus raz Kosice-Bratislava a spat),takze uvidime co to spravi so spotrebou.. (v aute budu traja ludia + batozina)
Cruze LT BLACK 2.0 163k MT
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

Udela to hodne. Ja to vidim u sebe - po Brne takove ty solichy na nakup atd - 9-10 l, kdyz jedeme na vylety 200 km, spotreba 7 :). A je docela jedno, jestli jedu sam anebo v 5 lidech s krosnama, rozdil je tak deci (nevozim ani lednicky ani plny kufr zemaku, takze v tomhle overloaded rezimu spotrebu neznam :). Ale taky jezdim v pohode, dalnice tempomatovych 120-130, mimo do 100, zadne nahaneni, stejne clovek zadny cas neusetri...takze dovolenky jsou s autem v pohode, spotreba je vyborna
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Fabo
Příspěvky: 39
Registrován: sob kvě 28, 2011 15:26

Re: spotřeba

Příspěvek od Fabo »

Trasa Košice - Slnečné pobrežie - Košice, plne naložená 1.8 (náklad aj s osádkou 500-600 kíl), cesta tam spotreba 6,8, vzhľadom na počasie takmer celý čas vypnutá klíma, potom po ceste späť spotreba na hodnote 7,3, s tým, že bola pustená 2/3 cesty klíma, a 2x 20 minút stálo auto v zápche.

Nie je to sice "papierova" 5,2 :D ale myslim, ze na velkost auta a styl jazdy je to obstojna spotreba.
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: spotřeba

Příspěvek od Corpus2009 »

Pozeram, ze davas autu poriadne do tela :lol: . btw aku ma Cruze nosnost? Vzdy som si myslel, ze okolo 400-450 kg ale vidim, ze uvezie aj 600 kg, co je celkom slusne. Aj spotreba je fajn na to, ze to ma 5 kvalt ala favorit z konca 80. rokov ;)
mamar
Příspěvky: 14
Registrován: pon čer 06, 2011 18:26

Re: spotřeba

Příspěvek od mamar »

Aj tak sa mi to zda strasne vela... Moj niekolko generacii starsi 2L benzin mi dal priemernu spotrebu na ceste do Talianska a spat 7,3 L. Od noveho by som cakal spotrebu aspon pod 7L
Fabo
Příspěvky: 39
Registrován: sob kvě 28, 2011 15:26

Re: spotřeba

Příspěvek od Fabo »

Corpus2009 píše:btw aku ma Cruze nosnost? Vzdy som si myslel, ze okolo 400-450 kg ale vidim, ze uvezie aj 600 kg, co je celkom slusne.
Ked musis, tak musis :D
Aj tak sa mi to zda strasne vela... Moj niekolko generacii starsi 2L benzin mi dal priemernu spotrebu na ceste do Talianska a spat 7,3 L. Od noveho by som cakal spotrebu aspon pod 7L
Tak to zalezi od viac veci, ze... do Talianska to bola predpokladam vacsinou dialnica. Na zaciatku Rumunska bola spotreba aj 6.3, lenze potom to zacalo - dediny, kopce, predbiehanie...
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“