kolisanie otacok

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
odrifuk
Příspěvky: 302
Registrován: stř pro 01, 2010 20:32
Bydliště: Ilava Slovensko

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od odrifuk »

Aj moja žena mi o tom probléme hovorila -P ale už prestala tak sa to asi naučila :lol: :lol:
Ja som nič nepozoroval :PP: :PP:
Podľa mňa je to všetko o správnom preradení v potrebných otačkach :PP: :PP: :PP:
CRUZE 120 kW BIELY LTZ 6 manuál+FÓLIE
Reklama
 

legolas
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 28, 2011 12:45
Bydliště: Nitra

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od legolas »

Neviem, dufam, ze sa mi to uz nestane, ale nie je prijmne, ked sa auto trasie, urcite to na novom aute nemalo robit. Keby sa mi to znovu stalo tak napisem.
Biely Chevrolet Cruze 2,0 VCDi LS PLUS
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Kjub »

Moj brat minule prvy krat jazdil s mojim Cruzom (inak jazdi na A6 2.0 tdi) a hovoril ze je dost velky rozdiel ako je sprevodovane. Ze najprv nechapal ze jak to jazdi, musel si dost zvykat... Takze asi je pravda ze sa proste treba na nom "naucit" jazdit. :PP:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od inza »

Ahoj, nemám sice Cruze (čekám na Orlando), ale obdobný problém řeším u svého současného Mondea TDCi.
Může to být:

- zacpaný nebo špatně fungující EGR
- chyba řízení turba (v těchto otáčkách se začíná projevovat)
- chyba čidla klepání (nevím zda Cruze to má řešené stejně) - špatně vyhodnocuje kvalitu paliva
- chyba vstřiků

.... a doufám že výměnou za Orlando se tohoto problému navždy zbavím

Mimochodem řídící jednotka také nehlásí vůbec nic, všechno je v pořádku...
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
redstar
Příspěvky: 71
Registrován: stř bře 09, 2011 19:59
Bydliště: Humenné

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od redstar »

..nestalo sa vam, ze ked podradite napr. zo 4 do 3 tak je pocut taky cudny zvuk pri zosliapnuti spojky, ako nejake pipnutie, robi mi to teraz ked je take dazdive pocasie, ale je to vacsinou len zo 4 do 3 a ked je studeny motor....skuste to sledovat, ze c to robi aj vam alebo len mne ...
_________________
Cruze 2.0 120kW LT Čierna Carbon
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od radgosk »

Vcera som zistil, ze to cukanie predchadza vypaleniu filtra. Cely den ked som jazdil po meste mi to cukalo, pri roznych rychlostiach, prevodovych stupnoch... vecer som isiel po dialnici cca 100km, zo zaciatku este vzdy cukalo, potom sa zdvihla spotreba - vypalovanie a potom islo auto tak ako ma, bez cukania v pohode, takze teoreticky by to mohol byt problem s dodavkou paliva do motora pocas vypalovania.
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Corpus2009 »

hm...Pozeram, ze s dizlovym Cruzom sa clovek teda nenudi ;)
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Kjub »

No jo, neze by som ja mal nejaky problem, ale ako tak citam tak ten filter nie je zrovna dokonaly...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od chrudoš »

Covece a obenzinech nic... :twisted:
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
JaM
Příspěvky: 50
Registrován: pon kvě 16, 2011 16:05

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od JaM »

takze bavil som sa s technikom a on mi potvrdil ze je to sposobene filtrom pevnych castic, teda presnejsie predchadza to zaciatku vypalovania a po vypaleni sa to vrati do normalu.
Cruze LT BLACK 2.0 163k MT
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od radgosk »

OK, takze to potvrdzuje moju skusenost.
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
dido64
Příspěvky: 29
Registrován: úte kvě 10, 2011 17:39

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od dido64 »

Vypalovanie filtra u mna funguje normalne a je to poznat na spotrebea a na chode motora. Ale cukanie (trhanie) sa prejavuje aj po vypalovani aj pred vypalovanim. Zaujimave zistenie pre mna je to, ze ked uz motor bezi na optimalnej teplote tak sa to neprejavuje. Robi to vzdy ked sa motor zohrieva na optimalnu teplotu. Testoval som to nedavno pri jazde cca 500 km a presne ako to opisujem sa to spravalo. Motor som zohrial, presiel som cca 200 km bolo to v pohode. Zastavil som, dal som si pauzu (45 min.) a pokracoval v jazde. Pokial sa motor nezohrial opat na optimalnu teplotu tak to cukalo. Po zohriati bolo opat vsetko O.K.

Posledné moje zistenie ktoré sa týka spomínaného cukania (trhania) je to, že to robí iba pri vonkajšej teplote nad 20 st. Teraz keď bolo skoro dva týždne tak chladno a pršalo tak sa to neprejavilo ani raz. Dnes teplota vzduchu stúpla nad 20 stupňov a prejavuje sa to.
legolas
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 28, 2011 12:45
Bydliště: Nitra

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od legolas »

Ahoj, mas pravdu, je to presne tak ako si pisal.
Ked je to nove auto tak by to tak urcite nemalo byt. Bol som v servise mal som najazdenych vtedy 1000 km na PC nenasli nic. Povedali mi, ze mam prist ked budem mat aspon 3000 km najazdenych. Teraz mam najazdenych 2500 km, robi to to iste.

S autom som ale inak maximalne spokojny spotrebu mam priblizne 6.5 a to nejazdim na spotrebu, jazdim tiez casto v meste dedine. Uz som si zvykol a nemenil by som len dufam, ze sa tento problem vyriesi.
Biely Chevrolet Cruze 2,0 VCDi LS PLUS
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Kjub »

chrudoš píše:Covece a obenzinech nic... :twisted:

To vies ze tato hlaska vobec neplati.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
dido64
Příspěvky: 29
Registrován: úte kvě 10, 2011 17:39

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od dido64 »

Kjub plne s Tebou suhlasim. Citam tu ako sa na benzinoch zohrievaju plasty a "opaluju" nohy vodicov. Tiez o tom ako sa nevedia dostat do spotreby a vselico ine tak neviem preco niekto vobec take nieco napise (Covece a obenzinech nic... )
Ja sa snazim (a nie len ja) prist na to preco sa v urcitych situaciach 2,0 VCDi motor Cruza sprava inak ako by sa mal a niekto napise nieco co nie je pravda.
Toto je citat:kdyz se rozjizdim, musim se dost snazit, aby mi auto pri razeni dvojky a trojky neposkocilo, bez ohledu na otacky. kdyz tam bezohledne vrazim kvalt, pustim ledabyle spojku a pridam plyn, proste nekoukam na to, tak auto poskoci. Docela me to stve, chce si to pri razeni pohrat a to me neba. Tak me zajima, jestli to pozorujete taky a je to normalni, nebo to muze byt nejaka vada spojky. Uz mam najete 13000, takze na nejake sedani soucastek je pozde, tim to nebude
To budeme teraz vsetci s dieslovymi motormi pisat ze??: Clovece a s dieslem sa mi to nestava
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“