Aveo Sedan - slaba automaticka klimatizacia?

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Aveo Sedan - slaba automaticka klimatizacia?

Příspěvek od Slam »

Mysho09 píše:
Slam píše:Já teď koukám do tištěného návodu k autu a o krajních polohách LO/HI tam není ani slovo...
Logicky som si myslel, ze LO by mala byt maximalna hodnota chladenia. Ale bohuzial mi to robi to iste aj pri teplotach 18, 19 atd. Bude treba ten servis, ozvem sa potom ako to skoncilo. Momentalne sa planuje cesta do Irska takze po navrate uvidime ako natom budem s financiami. :mrgreen: Ale asi nie moc dobre... Uvidime. :) Dakujem za vsetky postrehy a rady. Bodaj by to bola len daka banalita...
Pokud Ti jde akorát vlažný vzduch při jakémkoliv nastavení klimatizace, tak u mě to bylo chybějící chladivo v oběhu z důvodu díry (prorezavění v místě upevňovacího šroubu) v kondenzátoru (chladiči) klimatizace... Pokud budeš kupovat nový, doporučuji SVAŘOVANÝ a nikoliv pospojovaný šrouby jako byl ten originální v Leganze.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mysho09
Příspěvky: 36
Registrován: stř kvě 11, 2011 13:34

Re: Aveo Sedan - slaba automaticka klimatizacia?

Příspěvek od Mysho09 »

Tak som to dneska nechal skontrolovat v servise. Naliali do klimy olej a farbivo co ma vyslo na 38 eur. Ako vysledok mi povedali, ze od odlietavajucich kamienkov, spiny a vsetkeho dokopy odisiel cely chladic klimatizacie a za novy by si pytali 460 eur. Tak som sa nato rovno vykaslal, zobral auto a odisiel, lebo bez tak mam pocit ze vsetky moje problemy zacali odkedy som tam bol s autom na tretej garancke minuly mesiac... Momentalne nato proste nemam peniaze...
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Aveo Sedan - slaba automaticka klimatizacia?

Příspěvek od ladinek »

no to je teda pěknej ranec,já mám vpředu mřížku dodělávanou od lomngiho -i to je lepší si to koupit na internetu a spravit si to sám,naplnit to můžeš i na parkovišti /mobilní plnění/ u nás to dělají u Tesca.myslím že cena v běžným servisu je určitě taky někde jinde :|
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Mysho09
Příspěvky: 36
Registrován: stř kvě 11, 2011 13:34

Re: Aveo Sedan - slaba automaticka klimatizacia?

Příspěvek od Mysho09 »

ladinek píše:no to je teda pěknej ranec,já mám vpředu mřížku dodělávanou od lomngiho -i to je lepší si to koupit na internetu a spravit si to sám,naplnit to můžeš i na parkovišti /mobilní plnění/ u nás to dělají u Tesca.myslím že cena v běžným servisu je určitě taky někde jinde :|
Jo, mas pravdu. Budem to riesit ked sa vratim z Irska, dovtedy budem na dvojzonovke so stiahnutymi oknami. :)
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Aveo Sedan - slaba automaticka klimatizacia?

Příspěvek od xwing »

Ahojte.
Ja sa len tak nezavisle chcem opytat, ako zisitim, ze uz mam malo naplne v klime ?
Ja viem ze asi tak, ze ked zapnem klimu tak to nechaldi, ale predsa len ci neni aj iny sposob.
Ide mi o to, ze sa mi zda, ze malo mi to chladi, ale tak po troch rokoch asi sa uz minula napln. Ale moze to byt aj iny problem ako napln.
Ked zapnem klimu, citim ako cukne auto, znizi sa vykon, takze vsetko asi bezi ako ma.
Kde mi to naplnia a kolko to stoji ? V zivote som to nerobil.
:PP:
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Aveo Sedan - slaba automaticka klimatizacia?

Příspěvek od lomngi »

Môj známi lepše povedany skoro sused to robí za 10eur. Naplní klimu
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6266
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Aveo Sedan - slaba automaticka klimatizacia?

Příspěvek od Scorpion.11 »

Jožko tam u vás jsou neskutečné ceny :PP: V Brně jsem kdesi četl, že za naplnění+filtr+desinfekce myslím 800,-kč :lol:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Aveo Sedan - slaba automaticka klimatizacia?

Příspěvek od lomngi »

Ale tých 10eur je len za novú naplň a skúška tesnosti. Filter a dezinfekcia tam neni
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
miroslav79
Příspěvky: 28
Registrován: úte čer 01, 2010 13:51

Re: Aveo Sedan - slaba automaticka klimatizacia?

Příspěvek od miroslav79 »

nazdárek ja mám manuálnu klímu a auto mám tretí rok a už nefunguje smiešne :lol: :(
klima uberá z výkonu takže ľahko na to prídeš
Uživatelský avatar
Mysho09
Příspěvky: 36
Registrován: stř kvě 11, 2011 13:34

Re: Aveo Sedan - slaba automaticka klimatizacia?

Příspěvek od Mysho09 »

Po roku problem vyrieseny, prerazeny chladic klimatizacie od kamienkov vymeneny za novy. Konecne sa letne cesty po dialnici nezmenia na utrpenie. :PP: Buduci mesiac ked bude cas poriesim nejaku mriezku naspodok co najskor, aby sa tie po***** kamienky zastavili este pred chladicom.
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6266
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Aveo Sedan - slaba automaticka klimatizacia?

Příspěvek od Scorpion.11 »

Tady se to už dávno řešilo chladič a mřížka :PP: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic. ... ka#p283549
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
rastom1556
Příspěvky: 425
Registrován: sob zář 17, 2011 20:06
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Aveo Sedan - slaba automaticka klimatizacia?

Příspěvek od rastom1556 »

Tiež som mal deravi chladič (moja vina). V servise chceli za opravu 800,-€. To sa mi zdalo moc. Cez internet som kupil chladič za 150,-€. Výmena u kamaráta pred garážov do hodiny.
V Dubnici mi to otestovali na tesnosť a naplnili za 30,-€. Klima chladi za chvilku ide chlad, už to bude 3 rok.
Biele Aveo Sedan komfort 1.4 16V 69kW r.v.2009 , kúpené 5/2009
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Aveo Sedan - slaba automaticka klimatizacia?

Příspěvek od Boeing737 »

Kúpil som nové Aveo v NR. Po pár dňoch začali teploty stúpať na +32-35 C. Klíma sa mi zdala nejaká vlažná. Nedalo mi to a išiel som do predajne. Tam mi náplň vytiahli a dali novú. Zistilo sa, že tam miesto 500g bolo 440 a preto to bolo slabé. Teraz to už ide ok,samozrejme všetko gratis,lebo mám záruku. Auto má veeeeeľmi slabo tónované sklá a tak klíma jednoducho nestíha vychladiť interiér, lebo vonkajšie teplo je silnejšie. Najlepšie je si dať fólie a tým interiér rýchlejšie vychladne a dlhšie sa udrží chlad.
Inak mám 1.2 68kW a ak zapnem klimatizáciu, tak to na výkone vôbec necítim. Na 1.9 TDI 81kW-som zapol klímu a citeľne som to zbadal na výkone....

Ak vám budú plniť náplň, tak pozor,aby tam bol aj olej! Je to súčasť náplne a ak je auto staršie,treba vymeniť aj vysúšač klimatizácie! V NZ mi to na starom aute spravili za 200.-EUR. Nový chladič klimatizácie,vysúšač,náplň,robota...
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Technická sekce“