Nexia skapína

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Nexia skapína

Příspěvek od LordMMX »

Páni neviem či sa to tu rozoberalo a momentálne nervy mi bránia v kľudnom prehrabávaní fóra tak sa rovno spýtam... Moja nessie sa dnes predviedla štýlom, že naštartovala, spravila asi 400 metrov, potom začala trhať jak na 3, 2 a 1 prevodovom stupni a potom zdochla... stále chytá do 2 sekúnd, ale vydrží byť naštartovaná tak 10 sekúnd a zdochne... Rozvodom to nebude, to by už nezapálila vôbec. Takže sa obraciam na vás s prosbou o radu. Olej menený pred cca mesiacom, vody dosť, akurát predvčerom som nahodil športový filter tak ten skúsim zajtra opäť vyhodiť a dať tam pôvodný. ešte ma napadá palivový filter, ale vzhľadom nato, že šťavu si v pohode naťahá a chytá, nemyslím že by to bolo tým... ja sem pridám zajtra video, že čo konkrétne robí.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Nexia skapína

Příspěvek od Serpico »

...nejspíš problém s palivovým čerpadlem nedává dostatečný tlak a jen tak mimochodem " vrčí " při otočením klíčku v zapalování
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexia skapína

Příspěvek od LordMMX »

Zvuk palivového čerpadla sa nezmenil absolútne. vrčí, natiahne šťavu...

motor zavrčí a zhasne, keď zošlapím pedál tak robí čo môže aby sa udržala v otáčkach, ale je to také trhavé snaženie... keď 2x zdochne, palivové čerpadlo začne ťahať šťavu znova (opäť ten istý zvuk ako pri prvom štarte)

// edit:http://www.youtube.com/watch?v=Fa-v8PcoH3A video
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Nexia skapína

Příspěvek od Serpico »

...hm to je o celém palivovém systému = čerpadlo ( má dávat okolo 3bar tlak ) - filtr ( může být ucpaný ) - vstřikovací trysky, pokud je závada v palivovém systému, nejezdíš náhodou na LPG to zasírá trysky, nevšimnul jsem si na ukázce
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexia skapína

Příspěvek od LordMMX »

nie, LPG by som si do auta v živote nedal :)

btw, palivové čerpadlo a filter kde nájdem? :)
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Nexia skapína

Příspěvek od Serpico »

....palivový filtr najdeš před pravým zadním kole, potrubí je většinou s převlečnou matkou zarezlé, zalistuj tady a najdeš špesl klíč zakousne se a uvolní, čerpadlo pod pravou zadní sedačkou pod víkem, pokud bude špatné kupovat zásadně nové a to i s gumovým těsněním ale především to chce nejprv změřit jaký dává tlak má být něco okolo 3 bar v systému vlastně víc von to reguluje zpětný ventil.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexia skapína

Příspěvek od LordMMX »

tak nessie je opäť v plnom nasadení na ceste. problem bol v rozpadnutom rozdeľovači. kamarat robi v poslednom daewoo servise co tu je v okolí a špecializuje sa len na daewoo tak ten sa na to pozrel a do 15 minut auto vrčalo ako keby sa nič nestalo
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“