Strácanie vody a voda z výfuku.

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Kajo 79
Příspěvky: 106
Registrován: ned pro 27, 2009 19:09

Strácanie vody a voda z výfuku.

Příspěvek od Kajo 79 »

Pred časom som si všimol, že sa mi stráca voda. Včera som stál na parkovisku a pod výfukom bola voda.....Čo to znamená. Je to tesnenie pod hlavou? Olej mám čistý, tam asi voda nieje....Neexistuje nejaká chémia na oživenie tesnenia, alebo je lepšie ho vymeniť?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Strácanie vody a voda z výfuku.

Příspěvek od Petr S. »

Těsnění pod halavou. Zkus popojet nějakých 100 metrů a otevři expansku,pokud ufoukne,je to ttěsněním. Ještě malý dotaz,ztrácí se ti voda?
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Strácanie vody a voda z výfuku.

Příspěvek od ppp »

Voda vo vyfuku je celkom normalna, ale nie ak je z chladiacej sustavy. Ak mizne cez tesnenie pod hlavou do niektoreho valca, tak by to malo byt vidno na sviecke a asi aj na valci, namiesto karbonu by mal byt cisty. Ale to by sa prejavilo aj na chode motora, jeden valec by proste nepalil tak casto ako ostatne, mozno vobec.
Chemia na "ozivenie" prerazeneho a prepaleneho tesnenia a mozno aj vyzrateho hliniku z hlavy motora neexistuje. Aspon nie na planete Zem :).
ALe najprv treba zdiagnostikovat kam sa voda z chladiacej sustavy straca, ak som teda spravne pochopil ze sa straca.
Kajo 79
Příspěvky: 106
Registrován: ned pro 27, 2009 19:09

Re: Strácanie vody a voda z výfuku.

Příspěvek od Kajo 79 »

ano stráca sa, ale na chode auta to nebadať, ale ak je viac-menej voda vo fífuku normálna, tak tá voda môže tiecť aj niekde cez chladič. Ak som dobre pochopil, tak ak je tlak v expanzke, tak je to tesnením....Dík
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Strácanie vody a voda z výfuku.

Příspěvek od JRD McLAREN »

ja by som to 15rocne tesnenie hned utekal vymenit...
a nespekuloval... lebo dopadnesh jak REBRO
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Peterek
Příspěvky: 112
Registrován: čtv led 15, 2009 10:30
Bydliště: Ostrava Poruba

Re: Strácanie vody a voda z výfuku.

Příspěvek od Peterek »

JRD McLAREN píše:ja by som to 15rocne tesnenie hned utekal vymenit...
a nespekuloval... lebo dopadnesh jak REBRO
Těsnění pod hlavou neodejde za 15 let stářím, když se mu "nepomůže". Ale mi se na MB taky ztrácela voda a v oleji nic nebylo, tlak v chladiči byl (záhada). Nakonec jsme zjistili vadu hlavy. Ředinu v sacím kanále. Machři zavařili a bylo vše OK.
stará Škoda OCTAVIE, 2xMB W123, manželka Š100, Olcit (děs a hrůza), Opel Kadet combi, Toyota Yaris (automat), nyní náhodně Leganza přezdívaná "Legolanza" tmavá modrozelená metalíza
Kajo 79
Příspěvky: 106
Registrován: ned pro 27, 2009 19:09

Re: Strácanie vody a voda z výfuku.

Příspěvek od Kajo 79 »

Dnes som skúsil ten tlak v nádobke, a je tam znatelný, mám aj flak pod autom, taakže to bude asi to tesnenie.......
Kajo 79
Příspěvky: 106
Registrován: ned pro 27, 2009 19:09

Re: Strácanie vody a voda z výfuku.

Příspěvek od Kajo 79 »

Dnes som umyl motor, a nechal ho dokonale vyschnúť. Naštartoval som a nechal som ho zohriať na prevádzkovú teplotu. Voda mi začala tiecť pod tesnením výfuku. Je to možné, aby bolo tesnenie výfuku, ktoré je spojené s motorom príčinou straty vody?
Kajo 79
Příspěvky: 106
Registrován: ned pro 27, 2009 19:09

Re: Strácanie vody a voda z výfuku.

Příspěvek od Kajo 79 »

čo ste všetci na dovolenke?
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Strácanie vody a voda z výfuku.

Příspěvek od kesko »

Tesnenie výfuku to určite nebude. Podľa toho čo píšeš je to najskôr tesnenie pod hlavou, prepúšťa vodu do výfukového kanála. Keď ho budeš meniť bolo by dobré dať hlavu otlakovať a zrovnať. Ale to už by mal mechanik čo to bude robiť vedieť.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: Strácanie vody a voda z výfuku.

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D
Někdy myslím v sedumdesátým,mě unikala tenkrát na Škodě 1202 voda.Existoval i přípravek myslím,že se jmenoval velfobin ale nejsem si už jistý je to přeci jenom už čtyřicet let :( Ale i ten se dával jen na dojetí a potom nutný průplach aby to nezaneslo drobnější kanálky.Ale já tenkrát zkusil normální mletý zrnkový kafe a ono to pomohlo a jezdil jsem s tím snsd rok :lol: Tak nevím aby sis takovým nějakým sajrajtem neucpal třeba chladič a nenadělal ještě víc problémů.Ono dřív se používaly různý náhrady.Když odešel kondík tak na chvíli pomohla sirová brambora nebo když prasknul klíňák tak na cestě známý slíknul ženě punčocháče a taky dojel :lol: Nebo když hodně hučela převodovka nebo diferák tak se daly jemný bukový piliny :lol: To jsou ale všechno rady ze šerýho dávnověku to ještě chodili po zemi brontosauři ;)
Tak ať nám jezdí a nezlobí -i
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Strácanie vody a voda z výfuku.

Příspěvek od JRD McLAREN »

JRD McLAREN píše:ja by som to 15rocne tesnenie hned utekal vymenit...
a nespekuloval... lebo dopadnesh jak REBRO
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“