Spotřeba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
emil
Příspěvky: 66
Registrován: pon kvě 16, 2011 20:41

Re: spotřeba

Příspěvek od emil »

Podľa mňa taliani robia celkom slušné motory do cruze atd. sa to robilo v Ita nema to nič spoločne s vw ani renaultom to sú len fámy.Všetko vo svete je dnes unifikované a subdodávané takže keď má je den motor podobné piesty ako renault ešte to neznamená že vychádzali z renaultu .Základná skica sa urobí v motorárni xy a potom sa hladajú dodávatelia a keď niekto zistí že to má niečo spoločné s iným motorom hneď to dáva ako plagiát.Volá sa to Globalizácia a bohužiaľ aj funguje.Nehladajte za tým nič je to to isté ako keď kupujeme brzdové platničky výrobcov haba kuk :lol:
Reklama
 

Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: spotřeba

Příspěvek od Kjub »

:D -i
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
emil
Příspěvky: 66
Registrován: pon kvě 16, 2011 20:41

Re: spotřeba

Příspěvek od emil »

Ešte sa rozpíšem na tému motorov GM nemalo dlho nejaký normánny klepočmoud pomaly sa učím :lol: prvé čo dávali do Vectier a Fronter boli priamo vstrekové podobný systém ako VW potom dávali Renaulty až teraz si dali urobiť u talianov do Cruzov a Captiv čo sú síce motory dúfam že ok ale nieje to ich vývoj lebo na to nemajú lowe :( Neviem na čo jazdia nové Astry ale aj stare 1.7cdti boli iba prevrtané motory Isuzu a vybavené Common Railom.
Fabo
Příspěvky: 39
Registrován: sob kvě 28, 2011 15:26

Re: spotřeba

Příspěvek od Fabo »

Kjub píše:Jasne Fabo, lebo ti co su pri moci robia vsetko pre ludi a vobec to nerobia preto aby sa nabalili ze? Sa zobud, z ktorej si planety?
Sak to som nikde netvrdil, prave naopak... ved aj nabalit sa musia na dacom a prave tomu ja oponujem, ze by sme nedostavali od statu nic.
Sice by sme mohli (cisto teoreticky) dostavat dvakrat viac, ale ajtak - dialnice sa hoci slimacim tempom ale stavaju, mame vcelku dobre skolstvo zadarmo, zdravotnictvo tiez, pritom danove zatazenie je hlboko pod priemerom Eurozony aj celej EU.
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: spotřeba

Příspěvek od radgosk »

neviem preco neokopiruju BMW motory, vsak tie su na spici, a ked uz mechanicku cast okukali, tak sa treba pohrat s elektronikou. 2l/ na 100km je dost velky rozdiel pri tom istom vykone a objeme motora. Aj ked nestazujem sa, ale potesilo by
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Uživatelský avatar
Gutomi
Příspěvky: 16
Registrován: ned čer 19, 2011 13:05
Bydliště: Žilina, SK

Re: spotřeba

Příspěvek od Gutomi »

Nazdar páni. Ak má niekto skúsenosti s 1.8 AT tak by ma veľmi zaujímala priemerná spotreba plus aké trasy jazdíte (mesto, dialnica...) majte sa
Uživatelský avatar
honzik
Příspěvky: 215
Registrován: ned lis 28, 2010 20:04
Bydliště: Bystřice

Re: spotřeba

Příspěvek od honzik »

Tak se mi konečně podařilo se dostat na udávanou kombinovanou spotřebu 6,8 l/100 km - v neděli 300 kilometrů a počítač ukazoval 6,8 ( i když realita je jinde ), potěší to.
Jel jsem na letiště do Katovic a pořád 90 - 120, více se nedalo, samá policejní kontrola.
Ale auto jede super.
A nechápu ty snahy některých srovnávat naše Cruze s BMW, to prostě nejde...
Chevrolet Trax 1.4T LT Rock Orange
ChevroletCruze 1.8 16V LT 141 HP Moroccan Blue ex
Fiat Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 455
Registrován: ned bře 20, 2011 21:12
Bydliště: Třinec

Re: spotřeba

Příspěvek od denny »

Já mám najeto 1300km a spotřebu mám 7,9l :-) Ale to bylo asi tou delší trasou co jsem jel a teď čekám, kdy se to zase zvedne :D
Moje: Chevrolet Cruze 1.6 LS+ Misty Lake, 17" origo chevy, K&N filtr

Tátovo: Chevrolet Orlando 1.8 LTZ, Smoke Grey
Uživatelský avatar
Renji
Příspěvky: 40
Registrován: pon kvě 16, 2011 09:41
Bydliště: Olomouc

Re: spotřeba

Příspěvek od Renji »

Hoj ahoj,
takže zkušenosti po ujetých 5000km s Cruzem 1.8 jsou jednoznačné...papírová spotřeba je opravdu nereálná -P . Při relativně kultivované jízdě, kombinované 60/40% dálnice/město je na pal.počítači 8.4L. Vím že je motor v záběhu a podle toho i jezdím, nevytáčím za studena, po zahřádí občas protáhnu do vyšších otáček, nepodtáčím, kombinuji svižnější jízdu s volnější. Snažím se motor zajet co nejlépe, abych pak neměl výčitky.
Doufám tedy, že se spotřeba trochu stáhne, alespoň 0.5L dolů by potěšilo.
Jinak jízdní dojmy zatím velice pozitivní, osobně jsem s vozem nadmíru spokojen.
Ahoj všem
Chevrolet Cruze 1.8LTZ WTCC RedVelvet + Navi + Kožené čalounění v cihlové barvě, K&N filtr
Uživatelský avatar
homer
Příspěvky: 1
Registrován: stř čer 29, 2011 00:48

Re: spotřeba

Příspěvek od homer »

Tak spotreba je zatiaľ slušná v priemere 7,5l/100km najazdených 2400km, motor 1,8LT manuál. Trasa BA(po meste)-Praha(po meste) a späť a bežne mesto mimo mesto. Zistil som, že musím využívať tempomat tak často ako sa dá. V meste pri 50-ke na 4st. alebo 5st., na diaľnici pri 140-ke na tacho je podľa GPS niečo cez 130km/h v reále. Keď sa s tým divočí tak to vybehne. Pri 90km/h s tempomatom to jazdí pod 6l-samozrejme nie do kopca. Frajerka tiež tak nejako jazdí, takže to nie je len mnou.
Čo mám reálne skúsenosti s Octavia 1,4TSI, tak tá spotreba je dosť podobná s Cruzom.
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

Tak to je dobra spotreba, ale jestli je to hodne mimo mesto a delsi trasy, tak to sedi. No a na tempomatu zere auto vice nez na noze, protoze tempomat neuvazuje, snazi se drzet rychlost stuj co stuj, kdezto ty sam bys do kopce auto treba trosku zpomalil, on tam da plny. Ale taky jezdim hodne na tempomat a myslim, ze az tak velky vliv nema, no hlavne i kdyby to bylo o 0,5 l vice, tak za tu pohodlnost to stoji :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
legolas
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 28, 2011 12:45
Bydliště: Nitra

Re: spotřeba

Příspěvek od legolas »

Vcera som si spravil na cruzovy bratislavu nitru, vynuloval som si priemernu spotrebu, na dialnici som mal spotrebu 5,5 l na 100 km/h pri rychlosti 130 km/h.

Takze spokojnost po prvych 1000 km/h.

Vcera som bol blizko smrti, vracal som sa po r1 z Trnavy do Nitry a na moste nad vahom som isiel obiehat auto vyhodilo mi vystrazne, ale uz som bol zaradeny v lavom pruhu zrazu si vsimnem poleno dvojmetrove pozdlzne po celom lavom pruhu, stihol som sa zaradit za neho este, za mnou audinka len tak tak tak sa prudko vyhla.
Hned volam na 112, ty ma prepojili na 158, ze sme mali velke stastie, ze sme nenaburali, ze kazdu chvilu moze byt vazna nehoda.
Ale nastastie som sa pred tym pomodlil, aby som sa dostal na omsu vcas, takze som mal ochranu, tak isto som sa modlil, za to aby sa nestala vazna nehoda :)
Biely Chevrolet Cruze 2,0 VCDi LS PLUS
legolas
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 28, 2011 12:45
Bydliště: Nitra

Re: spotřeba

Příspěvek od legolas »

dobre, ze?
Biely Chevrolet Cruze 2,0 VCDi LS PLUS
Uživatelský avatar
Bohuslav Jedinak
Příspěvky: 40
Registrován: sob pro 04, 2010 00:54

Re: spotřeba

Příspěvek od Bohuslav Jedinak »

Cesta do Chorvatska Z Blanska na Pag. Pokud to šlo používal jsem tempomat. V podstatě jsem dodržoval povolené rychlosti. Semtam nějaké omezení, snižování a zvyšování rychlosti. Po 830 km spotřeba dle palubního počítače 7,4 litru/ na 100km - mám automatickou převodovku. Auto plně naložený kufr, dva dospělí a dvě děti. Myslím, že to je solidní.
Chevrolet Cruze 1,8 LT AT, automat
Bob
Uživatelský avatar
Bohuslav Jedinak
Příspěvky: 40
Registrován: sob pro 04, 2010 00:54

Re: spotřeba

Příspěvek od Bohuslav Jedinak »

Gutomi píše:Nazdar páni. Ak má niekto skúsenosti s 1.8 AT tak by ma veľmi zaujímala priemerná spotreba plus aké trasy jazdíte (mesto, dialnica...) majte sa

Dole popisuji zkušenost z dlouhé cesty v podstatě po dálnici při plně naloženém autu. Průměr podle počítače 7,4 litru na 100 km. Doma jezdím skoro pořád po městě a sám, samý cuky max. 5 km jedna jízda. Spíš kolem 2 km jedna jízda - spotřeba 9,5 litru na 100 km. Auto má najeto 7500 km. Ale myslím, že není problém jezdiok kolem 11 litrů. Automat je ve městě super, ale oproti manuálu to zaplatíš na spotřebě. Tempomat na dálnici - k nezaplacení!
Chevrolet Cruze 1,8 LT AT, automat
Bob
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“