kolisanie otacok

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Luking
Příspěvky: 29
Registrován: ned čer 26, 2011 20:08

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Luking »

to je jedno že tam je rychlost, kdyz pustiš pedál tak ti auto pojede nechcipne bude si drzet otáčky i s rychlostí a kdyz je pedál v poloze kdy se to spina a hned rozepina tak občas do toho jednotka zasáhne a to může být to cukání ale taky to nemusí být ono
Reklama
 

dido64
Příspěvky: 29
Registrován: úte kvě 10, 2011 17:39

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od dido64 »

legolas píše:Je treba, aby ste s tymto problemom zavolali do servisu. Ja som sa dohodol s technikom, ze koncom tyzdna sa zastavim a skontroluju mi ci tam je nejaka chyba.

Potom Vam dam vediet, ale kazdemu co to spravi treba volat a ist do servisu, musi sa to vyriesit!!!!
Co som pisal predtym, ze si zvyknut je blbost.
Dakujem...

Ja si na to zvykat nehodlam. Je to neprijemne a musia to v servise vyriesit. Doteraz som sa s tym nestretol v ziadnom aute tak si nechcem zvykat. Prosim daj vediet ako si pochodil. A tiez v ktorom servise a kde pretoze mozno bude potom mozne "poradit" v ostatnych servisoch. Ja to tiez budem v servise riesit urcite v priebehu 2 tyzdnov.
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od chrudoš »

Luking píše:to je jedno že tam je rychlost, kdyz pustiš pedál tak ti auto pojede nechcipne bude si drzet otáčky i s rychlostí a kdyz je pedál v poloze kdy se to spina a hned rozepina tak občas do toho jednotka zasáhne a to může být to cukání ale taky to nemusí být ono
Jak jsi prisel na to, ze ti auto nechcipne? Chcipne ti jako jakekoliv jine auto. Elektronicky plyn neznamena, ze je hlidany, pouze sila seslapnuti se prenasi ne lankem ale impulsem, nic jineho. A jak by sis predstavoval brzdeni motorem? :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
shindys
Příspěvky: 91
Registrován: úte čer 01, 2010 14:58

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od shindys »

Můj cruze taky necuká, nikdy jsem nic takového nezpozoroval. Takové to lupnutí, když se rozjíždím, to ano, ale na dvojku při 1500 otáčkách ani na trojku při 1500 otáčkách to nic nedělá - jezdím teda hlavně min 1600 otáček (což je doporučováno u 110 kW dieslu r.v.2010, u nového 120 kW to je určitě jinak), ale jinak fakt nevím....
Cruze 2.0 VCDi 110 kW, tažné zařízení A50-X, zástěrky, boční lišty, svítící prahy
Obrázek
Luking
Příspěvky: 29
Registrován: ned čer 26, 2011 20:08

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Luking »

chrudoš píše:
Luking píše:to je jedno že tam je rychlost, kdyz pustiš pedál tak ti auto pojede nechcipne bude si drzet otáčky i s rychlostí a kdyz je pedál v poloze kdy se to spina a hned rozepina tak občas do toho jednotka zasáhne a to může být to cukání ale taky to nemusí být ono
Jak jsi prisel na to, ze ti auto nechcipne? Chcipne ti jako jakekoliv jine auto. Elektronicky plyn neznamena, ze je hlidany, pouze sila seslapnuti se prenasi ne lankem ale impulsem, nic jineho. A jak by sis predstavoval brzdeni motorem? :)
Brzděni motorem je něco jiného , to nejsou otáčky motoru v takových nízkých hodnotách. Tak zkus na jedničku se rozjet bez plynu , auto ti nechcipne maximalne kdyz rychle pustis spojku.
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od chrudoš »

Ano, auto se mi rozjede, kdyz budu pomalu poustet spojku, jakmile ji ale pustim uplne, auto zase chcipne, ne?
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Luking
Příspěvky: 29
Registrován: ned čer 26, 2011 20:08

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Luking »

nemělo by, pojede pořád a mužete tam zařadit i další rychlost,
legolas
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 28, 2011 12:45
Bydliště: Nitra

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od legolas »

Ahojte, tak dnes po obede idem do servisu do nitry firma remesloservis, som zvedavi co mi na to povedia.
Biely Chevrolet Cruze 2,0 VCDi LS PLUS
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od chrudoš »

Luking píše:nemělo by, pojede pořád a mužete tam zařadit i další rychlost,
A proc by nemel chcipnout? Co by ho drzelo pod plynem? Jak si teda mam vysvetlit, ze kdyz pustim plyn a necham kvalt, auto opravdu brzdi motorem? Podle tebe by se mel hned hodit neutral, jestli to dobre chapu. Princip plynu je porad stejny, ten elektronicky prenos pouze nahrazuje lanko, zadnou dalsi funkci nema.

Nerikal bych to jen tak, sam jsem si to nedobrovolne vyzkousel, kdyz jsem telefonoval a pred krizovatkou zapomnel vyradit a auto jednoduse chciplo jako stara stodvacka :) Oukej, byla tam trojka, jedine, ze by byl takovyhle sichrung u zarazene jednicky, ale to se mi taky nezda. A zkouset toto nebudu :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Chrudoši, to by si mohol vedeť :D jasné že keď necháš 6,5,4,3 prevodový stupeň tak ti zdochne a keď brzdíš tak zdochne tak či tak. Pri zaradenom prevodovom stupni má motor nejakých 1000ot/min a keď ideš rýchlo na daný prevodový stupeň, napríklad 70 a zaradíš 4 tak brzdíš motorom a brzdíš ním až do vtedy pokiaľ otáčky neklesnú na hodnotu volnobehu motoru so zaradením prevodom, ak vtedy nestupíš na brzdu auto by nemalo zdochnúť (pri 4 prevodovom stupni možno aj ano) a keď mu začneš brzdiť a nepodradíš pod voľnobeh tak ti zdochne. Vyskúšaj si v kolóne zaradiť dvojku, pomaličky pusti spojku a nepridávaj plyn, uvidíš že auto sa bude "samo" na volnobehu so zaradením stupňom kotúlať.
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od chrudoš »

Takze auto mi pri rychle jizde se zarazenym stupnem zpomali na dane otacky a pak pojede volne bez omezeni? Je pravda, ze jsem zabrzdil, coz pak dava smysl. Takze auto dokud nema "volnobezne" otacny, nepousti do motoru benzin (vysvetluju si tak nulovou spotrebu) a az dojde na tech dejme tomu 1000 ot, zacne benzin samo vstrikovat? Chlapi chapejte, tohle v Ohnicku nepisou, mozna tak v ABC, ale to je mimo muj obzor :D

Ted si to ctu znova, proc by to melo na nejaky stupen nezdechnout a na jiny jo? Bud motor sam reguluje plyn na minimalni otacky a tim padem me musi na tech otackach udrzet a nebrzdit (precejen mit na ctverku 1000 otacek znamena udrzovat dejme tomu 40 km/h, nicmene auto mi zbrzdi az do nuly, to jsem presvedcen). Takze ta "regulace" by byla mozna jen u jednicky popr dvojky, takovy system je ale tim padem u auta odjakziva anebo nesmysl, rozhodne to nebude vymysl Cruze,coz? Takze by nemel blbnout...to poskakovani je asi fakt zavada...hergot ja se dokazu pohadat sam se sebou :D
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Preeeesne tak ako píšeš. Som si myslel že to, jak som to ja napísal nepochopí ani besný bulo ale vyzerá že si to pochopil presne :D Len predpokladám že na 3,4,5 a prípadne 6 tom stupni by sa to asi nekotúľalo to som ešte neskúšal. Vyskúšam, lebo sú to už dlhé prevody tak neviem či by to motor utočil na volnobehu. Ale inak ako píšeš presne ako píšeš :D pochopil si to lepšie ako som ta ja napísal gratulujem :D
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Luking
Příspěvky: 29
Registrován: ned čer 26, 2011 20:08

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Luking »

hlavne ze se to vysvetlilo :-) .. jinak má už někdo odpověď servisu na danou závadu ?
legolas
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 28, 2011 12:45
Bydliště: Nitra

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od legolas »

Ako som ocakaval nic zle nenasli, povedali mi, ze s nim mam behat a ked sa to nezlepsi tak sa na to blizsie pozru.
Biely Chevrolet Cruze 2,0 VCDi LS PLUS
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od radgosk »

legolas píše:Ako som ocakaval nic zle nenasli, povedali mi, ze s nim mam behat a ked sa to nezlepsi tak sa na to blizsie pozru.
:evil: typicky autorizovany servis. Skoda tam chodit, maximalne treba napisat do centraly nech to eviduju, najdu chybu a nech spravia hromadnu zvolavacku.
Ale poslednych 500km akosi to cukanie uz nepozorujem, dokonca som siel cez vikend 300km po dialnici a ani tam to uz nerobilo ako predtym, takze ktovie co to...
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“