kolisanie otacok

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od chrudoš »

No to je hezke, ale jak to chces resit? Vsichni si pojedeme nechat upravit auto? Je to zavada omezujici provoz? Hrozi nehoda nebo poskozeni auta? Bohuzel asi ne, takze myslim, ze mame smulu. Ostatne tak jak maji treba Frantici spatne razeni, ze nesedi drahy, to taky nijak nevyresis, proste smolik, jako my...
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Reklama
 

legolas
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 28, 2011 12:45
Bydliště: Nitra

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od legolas »

Ale dakujem za rady, som si myslel, ze mam iba ja nejaku zavadu, ze vam sa to na cruzoch asi nestalo, nikde som to tu nenasiel.

Takze si na to asi budeme musiet zvyknut.. :)
Biely Chevrolet Cruze 2,0 VCDi LS PLUS
dido64
Příspěvky: 29
Registrován: úte kvě 10, 2011 17:39

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od dido64 »

legolas píše:Mam noveho cruza diesla 2,0 120kw, neviem ci je to problem alebo nie, ale ked mam zaradeny 2 alebo 3 stupen a drzim plyn tak, aby som nezrychloval ani nespomaloval, tak mi zacnu kolisat otacky hore dole a citim to aj na aute.
Motor ide krasne, uz som si zvykol aj na prevodovku, takze ako jazdnymi vlastnostami som dost spokojny.
Nesvieti mi ani ziadna chyba, vsetko sa tvari byt ok...

Ale neviem preco mi takto kolisaju otacky, aj to malo kedy sa mi to stava, pretoze vacsinou spomalujem alebo zrychlujem.

Tak som to vyskusal s tempomatom, preto aby som zistil ci to neni mojou nohou. Zaradil som si trojku a nastavil som si 50 pustil som plyn a znovu mi to zacalo robit, ked sa mi otacky ustalily.
Volal som aj do servisu, sa ma pytal ci mi nesvieti porucha, ja ze nie.
On hovory ze nevie cim to je, ze sa mam sa zastavit buduci tyzden.



Neviem ci je to zle, ci dobre, nemam to este moc zabehnute mam spravenych okolo 600km.

Nestava sa vam to niekedy???
Dakujem za rady..
Takýto istý "problém" alebo "jav" (nazvime to ako chceme) pozorujem aj ja a stáva sa mi to presne tak ako si to popísal. Zaradená 2 alebo 3, rýchlosť okolo 50 km, otáčky niekde okolo 1500 a s autom to začne "lomcovať" akoby v ňom bola "skákavá" nafta. Je to nepríjemné a hlavne v obci keď potrebuješ dodržať predpísanú rýchlosť.
Podobný pokus som robil tiež s tempomatom a bolo to obdobné.
Mám nabehaných len 1800 km a pozorujem to asi od 900 km. Možno som tomu nevenoval dovtedy pozornosť alebo sa to neperejavovalo, neviem.
Každopádne sa na to budem pýtať a informovať sa. Nie je predsa normálne že keď to robí viacerím tak to v Chevrolete (GM) nechajú tak.
dido64
Příspěvky: 29
Registrován: úte kvě 10, 2011 17:39

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od dido64 »

radgosk píše:Robi mi presne to iste, nie vzdy. Som zvedavy co ti povedia v servise, ale tipol by som si ze to bude snimac pedalu plynu, ale zeby boli vsetky zle?
Robi to aj pri pouziti tempomatu takze neviem ci by to mohol byt snimac pedalu.???
dido64
Příspěvky: 29
Registrován: úte kvě 10, 2011 17:39

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od dido64 »

radgosk píše:neviem ci je to v poriadku, ale robi to asi vsetkym, a niekedy je to dost neprijemne, lebo poskakujem v aute ako ...
podobne aj nejake cvaknutie niecoho pri rozjazde a rychlosti cca 20-30 - po dlhsom stani. Proste to cvakne, citit to aj v spojkovom pedaly, zvuk ide niekde zlaveho predneho kolesa. urobi to vzdy iba raz presne pri rychlosti, kedy zacina upozornovat na nezapnute pasy, tak neviem co to

co tak spisat nejaku peticiu alebo masovo bombardovat zastupenie chevrolet.
Predpokladám že po "bombardovaní" viacerích majiteľov Cruza to začnú v Chevrolete riešiť. Mali by.
dido64
Příspěvky: 29
Registrován: úte kvě 10, 2011 17:39

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od dido64 »

radgosk píše:Nedoriesene moze byt hocico ine, ale isto nie cukanie pri jazde. To je jednoznacne chyba, ktora sa musi riesit. Kedze to robi aj benzinakom aj dieslakom, bude to asi ten snimac plynu.
Súhlasím s Tebou ze to treba riešiť. Len neviem či snímač plynu funguje pri použití tempomatu pretože to robí aj pri jazde s tempomatom.???
dido64
Příspěvky: 29
Registrován: úte kvě 10, 2011 17:39

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od dido64 »

legolas píše:Ale dakujem za rady, som si myslel, ze mam iba ja nejaku zavadu, ze vam sa to na cruzoch asi nestalo, nikde som to tu nenasiel.

Takze si na to asi budeme musiet zvyknut.. :)
Veľmi sa mi zvykať nechce pretože by to robiť nemalo. Možno na to v Chevrolete prídu a budú to riešiť.
Každopádne by som prijal aby napísali svoje skúsenosti ešte viacerí ktorí takýto "jav" pozorujú na svojich vozidlách.
Viac skúseností, názorov, odpovedí, vyjadrení = možné skoršie vyriešenie problému.
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Kjub »

Tak ja mam teraz 24t km a nic, ani tuknutie (mozno som hluchy :lol: ) ani cukanie nemam. Uplne mi to jazdi krasne plynule, bez zadrhelu... Na Golfe mi plyn niekedz vynechaval a kolisali mi otacky-vymenili mi lamba sondu plus este nejake malickosti co k tomu patria a vycistili klapku. Potom to bolo OK...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od chrudoš »

Kjube, zkus jet na dvojku a plyn jen lechtej, auto skace jak nadmuta koza, je to tak. Ja to nijak neresim, jelikoz to mame ocividne vsichni, nemuze to teda byt zavada, bohuzel
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Luking
Příspěvky: 29
Registrován: ned čer 26, 2011 20:08

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Luking »

A není to tím že plynový pedál je v takové poloze kdy se přepíná volnoběžný spínač ? A tím by bylo vysvětleno to cukání že se zapíná a vypíná volnoběh.
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od chrudoš »

Jak zapina a vypina volnobeh? Kdyz tam mam kvalt, tak se zadny vonobeh "zapnout" nemuze, ne?
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
kubiak
Příspěvky: 25
Registrován: ned led 30, 2011 19:08
Bydliště: Trebišov_SK

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od kubiak »

Kjub pripajam sa k tebe. Tiez mi absolutne NIC necvakne pri ziadnom rozjazde a uz vobec mi necuka s motorom (ani mierne). Skusal som to a v pohode ked mam nohu na plyne ide absolutne plynulo, pri lubovolnej rychlosti na lubovolnom rychl. stupni. Otackomer pritom ukazuje vzdy uplne konstantnu hodnotu.
Cruze 2.0 92kW, Dezent RE, origo vzadu slnecne clony
Uživatelský avatar
odrifuk
Příspěvky: 302
Registrován: stř pro 01, 2010 20:32
Bydliště: Ilava Slovensko

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od odrifuk »

Mám asi 3500km a nič som nepozoroval žiadne kolísanie otáčok ani cukanie :lol: :lol:
CRUZE 120 kW BIELY LTZ 6 manuál+FÓLIE
legolas
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 28, 2011 12:45
Bydliště: Nitra

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od legolas »

Je treba, aby ste s tymto problemom zavolali do servisu. Ja som sa dohodol s technikom, ze koncom tyzdna sa zastavim a skontroluju mi ci tam je nejaka chyba.

Potom Vam dam vediet, ale kazdemu co to spravi treba volat a ist do servisu, musi sa to vyriesit!!!!
Co som pisal predtym, ze si zvyknut je blbost.
Dakujem...
Biely Chevrolet Cruze 2,0 VCDi LS PLUS
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od chrudoš »

Oukej, tak dej pak vedet, co ti na to rekl, pak tam pojedu treba taky, dik
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“