Benzin vs. diesel :)

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
velvet
Příspěvky: 67
Registrován: ned bře 06, 2011 23:03

Re: Benzin vs. diesel :)

Příspěvek od velvet »

chrudoš píše:Kucíí, tohle budeme resit nekde jinde, jo? At to tu neplevelime, dekujem
Ale já tady řeším přeci auto benzín či diesel a to sem myslím patří, ne ?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Benzin vs. diesel :)

Příspěvek od Hanzy »

velvet píše:Zvažuji koupi dalšího auta , manželka po mě momentálně zdědila 180hp dvolitrový diesel a na její ježdění myslím že je zbytečný. Najezdí tak 10tis ročně , ale převážně cukačky z dětma. Líbí se mi Aveo a je to auto za super cenu. Jen řeším motor, jelikož se do něj malej diesel nedává, tak mi poraďtě jestli 1.4 nebo 1,2 12v. Určitě máte bohaté zkušenosti.
Píšu s kolegového účtu, jelikož je můj znepřístupněn. předem děkuju za rady . Berry
Captiva uz te nebavi nebo jdes do nove je tam novy silnejsi klepocmoud :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
velvet
Příspěvky: 67
Registrován: ned bře 06, 2011 23:03

Re: Benzin vs. diesel :)

Příspěvek od velvet »

Ne , s Captivou jsem max spokojen , ale pro ženu je auto které po mě zdědila zbytečné a taky už je po leasingu , tak chci nové
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Benzin vs. diesel :)

Příspěvek od chrudoš »

Pravda, sice tu resis nove auto, ale taky se rozhodujes, jestli bnzin nebo diesel, ale u toho najezdu a maleho auta diesel nema vyznam. Ok, ale klidne to tu doresime, aspon na chvili nebudem resit jen chujoviny :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Benzin vs. diesel :)

Příspěvek od Kjub »

Jasne ze urcite v tomto pripade benzin, ale aspon jednastvorku. Nech to predbieha aj ked zapnes klimu...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Stanoduso
Příspěvky: 73
Registrován: stř čer 22, 2011 20:30

Re: Benzin vs. diesel :)

Příspěvek od Stanoduso »

Benzin alebo diesel? :?: Ja jazdim vela na dialnici a malo v meste!Auto pouzivam hlavne na cestu do prace a sem tam na nejaky nakup ale hlavne dialnicu!Preto diesel!Dnesne diesle su dost tiche a kultivovane! -i No ak by som jazdil hlavne mesto tak ta 1,6 124koni je idealna!Pozeral so rozne znacky aut v dieslu!Ale cena vykon vybava = jednoznacne krasny cruze! :lol: Ja som mal vsetky auta v dieslu cize ja jedine diesel! :PP: Ale kazdy ma svoje chute!Kolko ludi tolko chuti! :mrgreen:
Chevrolet cruze cierny 2vcdi 163k lt+
Ford Focus 1,6 74kw 2011
Ex:Skoda Fabia RS 1,9tdi 130k
Peugeot 206
Fabo
Příspěvky: 39
Registrován: sob kvě 28, 2011 15:26

Re: Benzin vs. diesel :)

Příspěvek od Fabo »

A bodka. Resp. vykricnik! :lol:

nechapal som nikdy tu dieslovu maniu... hlavne u konzernu, kadekto si kupi 1,9tdi s vidinou spotreby 5/100 kopec nekopec a pritom jazdi 2km do prace, 2 nazad a 2 do obchodu... :roll:
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Benzin vs. diesel :)

Příspěvek od Iacobus »

"No ak by som jazdil hlavne mesto tak ta 1,6 124koni je idealna!"
Neviem,neviem. Áno bola by ideálna, ak by ti nevadila mestská spotreba 10-12 litrov. Inak ostatné výhody benzínu na popoťahovanie po meste zostávajú, to je jasné. Cruze 1.6 je ťažké auto a v meste by som si preto vedel predstaviť niečo menšie,ľahšie.
legolas
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 28, 2011 12:45
Bydliště: Nitra

Re: Benzin vs. diesel :)

Příspěvek od legolas »

Ahojte, ja mam krasneho cruzika bieleho. Kupil som si naftak a som s nim maximalne spokojny nemanil by som ho za benzin, keby som si mal vybrat aj druhy krat tak tak isto by som si kupil naftaka.
Biely Chevrolet Cruze 2,0 VCDi LS PLUS
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Benzin vs. diesel :)

Příspěvek od Iacobus »

legolas
Ak sa nemýlim, pred piatimi dňami si mal najazdené 500 km. -i Už si maximálne spokojný, nemenil by si za benzín a druhý krát by si zasa kúpil diesla? :shock: :shock: :shock: Nie je to priskoro na takéto závery? Rozdýchaj to a daj tomu trochu času. Netreba si mýliť prvotné nadšenie z nového auta s radosťou z toho ako ti auto slúži. Na objektívne zhodnotenie je 500 km kua málo. Pristav sa tu za dva roky alebo po 30000 km. Ja sa tiež z Cruza nesmierne teším, lebo je to naozaj krásne auto, ale v jeho hodnotení zostávam stále realista. Niektorí ho tu už prirovnávajú aj k BMW, čo je fakt choré. :PP: :o)
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: Benzin vs. diesel :)

Příspěvek od radgosk »

To, ze je legolas maximalne spokojny neznamena, ze by v aute neprivital zopar zbytocnosti ktore ma napr, aj to BMW, ale kedze mu nechybaju, tak je maximalne spokojny.
Neviem kde sa beru tie dristy, ze diesel mimo mesto a benzin do mesta. Vsetky motory trpia viac, ked jazdia kratke trasy a maju caste starty. To mi chcete povedat, ze turbo benziny su iba na dialnicu ???
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
legolas
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 28, 2011 12:45
Bydliště: Nitra

Re: Benzin vs. diesel :)

Příspěvek od legolas »

Ale no tak, nie si objektivny uz mam najazdenych 700 a stale som som tak isto spokojny :)

Ja ho neporovnavam s bmw, ale za tie peniaze je to paradne auto.

To je ako keby som ti ja zacal rozpravat, ze naco si si kupil ten benzinak...

Presne mne malickosti nechybaju mal som pred tym 20 rocne auto jazdil som aj na mercedesoch, audinach a cruze je nad ocakavanie.
Presne ja si nevsimam tie veci co by mohli byt lepsie, ale tie veci co sa mi na nom pacia!

Keby som si mal vybrat ci si kupim napr. audi a4, a5, co stoji urcite vysse 25 000 eur, alebo mercedes co stoji vyse 30000, by som si jednoznacne vybral cruze za 15000.
Naposledy upravil(a) legolas dne čtv čer 23, 2011 10:44, celkem upraveno 1 x.
Biely Chevrolet Cruze 2,0 VCDi LS PLUS
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: Benzin vs. diesel :)

Příspěvek od radgosk »

mam najazdene 1200km, a musim konstatovat ze ten diesel, o ktorom tu vsetci pisete ze sa zohrieva dlho sa zohreje v meste tak isto skoro ako benzin na Punte 1.2! Dalsia vec co som si vsimol, ze motor si dost dlho drzi teplotu aj ked stoji. Kto ma na to, a nema predsudky voci nafte, nech si Cruze kupi s dieselovym motorom, aspon pokial nie je pre Cruze nejaka turbo benzinova verzia.
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Benzin vs. diesel :)

Příspěvek od Iacobus »

Nehovorím že práve ty ho prirovnávaš k BMW. :PP:
Myslel som hlavne 1.kvalitu auta, 2.jeho spracovanie a 3.životnosť. Mám r.v.2009 a prvé dve, ja môžem hodnotiť už teraz a v tomto hodnotení sa snažím byť objektívny. Životnosť celku samozrejme ešte nie, ale napríklad životnosť niektorých častí už áno. V poslednej dobe tu pribudlo veľa dieslov. Ťažko im je vyjadrovať sa čo len k niektorému bodu. Preto taký výkrik do tmy ako uaaaau mám najsamlepšejšie auto na svete, vo mne vyvoláva úsmev. Chodia sem aj ľudia, ktorí zbierajú informácie ešte pred samotnou kúpou a treba im dať to čo hľadajú. Pravdivé info o kvalite, spotrebe, výkone, spoľahlivosti. atď. Veď deväť z desiatich dieslakov tu vyslovilo vetu "mám takú a takú spotrebu, čakal som nižšiu, ale dúfam že klesne"(spotreba pri benzíne je zasa samostatná kapitola -P ).Predpokladám že toto nie je veta ktorú títo ľudia počuli u predajcu a ani v tabuľkách výrobcu tieto hodnoty nenašli.
Pribúdajú sem stále noví a noví majitelia. Mnohým sa nechce prelúskavať staré diskusie a mne sa zasa nechce písať to isté. Keď chce niekto nosiť ružové okuliare, prosím, nech sa páči. Ale časom, (napr. až ti exne spínač kufra alebo lakťová opierka, poškriabeš plasty, odskočí lak,výfuk chytí lišku) bude treba použiť tlačidlo "Hledat"
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: Benzin vs. diesel :)

Příspěvek od radgosk »

Tak na co je kupujucemu skusnost niekoho, kto ma sice Cruze, ale v podstete prve kusy, a vsetci vieme, ze 2009 a 2011 je isty rozdiel. Takze zasa je to iba subjektivne. Auto je vzdy risk, ci je to drahsie auto alebo Chevrolet, mozno v BMW neodchadza opierka, mozno tlacitka su kvalitnejsie, ale motory tam odchadzaju, prevodovky tiez, elektronika v aute tiez a mozno este castejsie, kedze je jej tam viacej ... vzdy to bude subjektivne, lebo kazde auto je ine a aj majitelia aut su rozni
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Pokec“