CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Na co vše si dát pozor při koupi nového, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
vasa.prokop
Příspěvky: 107
Registrován: úte čer 14, 2011 20:45
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od vasa.prokop »

Já objednal včera (v objednávce bylo dodání do září) a z autosalolonu mi asi za hodinu volali, že loď právě přistává a že bych ho mohl mít už na začátku července...
bilá barva 1.8 LTZ
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hana
Příspěvky: 79
Registrován: pon dub 18, 2011 09:13
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od Hana »

naky píše:Ony se dost lisi doby dodani pro diesel, nebo benzin..
U Srby mi bylo vysvetleno:
s benzinem chevrolet nema zadne problemy a dodava relativne vcelku rychle a dost jich je uz i na ceste na lodi, ale s diesely to je nic moc.
Dost na to ma vliv Japonske zemetreseni, pri kterem byla zcela znicena a zastavena vyroba vstrikovani a ridicich jednotek pro dizly a tim je pry z toho duvodu ted tak dlouha dodaci lhuta.
Standardni doba kdyz vse slape jak ma, a kdyz vybrane auto neni na nejake lodi uz na ceste je 5 mesicu od objednani, ztoho 1,5 mesice trva doprava lodi do evropy (jakmile je auto nalozeno na lodi, tak je viditelne uz v systemu chevroluetu a dokazi presne rict kde je a kdy bude u nich) + doprava z Madarska (kde probiha kontrola kvality) na kamionu do CR k az prodejci.
Takze ti co si auto objednaji a maji ho brzy, tak meli to stesti ze se trefili do konfigurace, kterou uz maji na lodi, a proto jim byl Orly dodan drive, nez tem, na ktere uz auta na lodich, kamionech a u samotnych prodejcu nezbyli, tak holt musi cekat az auta vyjedou z tovarny na lod a pak trada do CR...
kazdopadne je desny jak to dlouho trva... a kor ty dizly :?

Jak zde bylo zmineno, ze uz ma auto nekdo vyrobene, ale ze mu nedokazou rict kde auto je a kdy bude k predani, je teda dost divne, protoze jakmile se auto nalodi hned se jim zobrazi v systemu u daneho prodejce, takze on to opravdu musi vedet, ale nevim proc to nerika...

Děkuji za vysvětlení a hned v pondělí zaútočím na svého prodejce.
Jsem jak na trní. Za dveřmi je dovolená a bez auta se prostě neobejdu. Protože člun, stan, dvě děti, psa a manžela na zádech opravdu neunesu.
Jinak někdo tu chtěl vědět,který že prodejce neví o pohybu odjednaných aut-je to -AUTO BAYER Slavkov u Brna. Je pravda že cena byla z celé republiky nejnižší,ale možná by bylo lepší si připlatit a nečekat na auto dýl jak na "nový patrový dům " :oops:
Favorit LPG
Renault Mégane 1,6
Kia Sorento-to byl opravdu MAZLIK
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od dadif »

Nerad bych to zakřiknul, ale mám taky objednáno u Auto Bayer Slavkov a komunikace zatím naprosto bez problémů. Je pravda, že odpověď na jeden z mailů chvilku trvala, ale na telefon reakce okamžitá, a že jsem je už otravoval docela dost (konec konců, jednou jsem zákazník co vydá slušnej balík peněz, tak si to taky můžu trochu užít... ;) ).
No a jakmile bylo něco k řešení, ozvali se vždycky sami, všechno ochotně vesvětlili...
Podle poslední informace, když všechno dobře půjde, mohlo by bejt auto už 14.7., max. ale prej začátkem srpna.
Objednával jsem myslím 11.5., původní termín dodání dle smlouvy 11/2011.
Tak uvidíme, kdy se nakonec dočkám, podle prodejce by to s tím srpnem měla bejt tutovka!
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Uživatelský avatar
Hana
Příspěvky: 79
Registrován: pon dub 18, 2011 09:13
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od Hana »

U tohoto prodejce to bylo v naprostém pořádku,dokud komunikoval pan Augustín,ale ten tam už bohužel není :?: Taky jsem je bombardovala otázkama a komunikace byla OK.
Favorit LPG
Renault Mégane 1,6
Kia Sorento-to byl opravdu MAZLIK
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od dadif »

Tak tomu teda nerozumím, já v podstatě od začátku komunikuju s panem Kloparem a jak píšu, naprosto bez problémů.
Nemám nijakej zájem na tom, dělat jim reklamu nebo je obhajovat, zkrátka - já jsem zatím s komunikací problém neměl, cenu mi udělali dobrou... Tak se to snad nezmění, ale zatím nemám důvod nebýt optimista...
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Uživatelský avatar
mozek_x
Příspěvky: 26
Registrován: ned čer 19, 2011 22:30
Bydliště: Jílové u Prahy

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od mozek_x »

naky píše:Ony se dost lisi doby dodani pro diesel, nebo benzin..
U Srby mi bylo vysvetleno:
s benzinem chevrolet nema zadne problemy a dodava relativne vcelku rychle a dost jich je uz i na ceste na lodi, ale s diesely to je nic moc.
Dost na to ma vliv Japonske zemetreseni, pri kterem byla zcela znicena a zastavena vyroba vstrikovani a ridicich jednotek pro dizly a tim je pry z toho duvodu ted tak dlouha dodaci lhuta.
Standardni doba kdyz vse slape jak ma, a kdyz vybrane auto neni na nejake lodi uz na ceste je 5 mesicu od objednani, ztoho 1,5 mesice trva doprava lodi do evropy (jakmile je auto nalozeno na lodi, tak je viditelne uz v systemu chevroluetu a dokazi presne rict kde je a kdy bude u nich) + doprava z Madarska (kde probiha kontrola kvality) na kamionu do CR k az prodejci.
Takze ti co si auto objednaji a maji ho brzy, tak meli to stesti ze se trefili do konfigurace, kterou uz maji na lodi, a proto jim byl Orly dodan drive, nez tem, na ktere uz auta na lodich, kamionech a u samotnych prodejcu nezbyli, tak holt musi cekat az auta vyjedou z tovarny na lod a pak trada do CR...
kazdopadne je desny jak to dlouho trva... a kor ty dizly :?

Jak zde bylo zmineno, ze uz ma auto nekdo vyrobene, ale ze mu nedokazou rict kde auto je a kdy bude k predani, je teda dost divne, protoze jakmile se auto nalodi hned se jim zobrazi v systemu u daneho prodejce, takze on to opravdu musi vedet, ale nevim proc to nerika...

Ahoj Orlanďáci :D
tak jsem se konečně zaregistroval ( už to tu sleduji dobře 3 měsíce) a tak něco přidám ze svého. Bohužel je to tak, taky mám auto objednané u Srby (Modřany) a zatím čekám a čekám a .... Potvrzení přijetí zálohy mám už od 11/3 a zatím vůbec žádné info že by už bylo na světě. Jelikož od nalodění trvá cesta do předání cca 2 měsíce, tak ho uvidím možná nejdříve v srpnu :|
Moc jsem se těšil, že se krásně s rodinkou svezem na dovču, ale vypadá to tak, že spíš malá začne nový školní rok v novém autě :)
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ s navi, bílá olympic
Peugeot 307 1.6 16V (109k) Break
Volkswagen Vento 1.9D
Škoda Felicia 1.3 50kW
Škoda Forman 1.3L
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od dadif »

No, nezlobte se na mě, ale nevím, čemu se tu pořád divíte. Já jsem taky netrpělivej, ale nikdo mi nesliboval, že auto bude za tejden, dokonce ani za měsíc nebo dva! Ve smlouvě, kterou jsem podepsal 14.5. je termín dodání 11/2011 (s ochranou lhůtou 8 týdnů), takže když bude dřív, můžu bejt jenom rád, ale když nebude, tak mi nezbejvá než čekat a těšit se. Tak to prostě je, divil bych se, že byste to někdo měli ve smlouvách jinak, u jinýho prodejce to mělo bejt dokonce ještě dýl...
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Pivson
Příspěvky: 177
Registrován: pon lis 23, 2009 13:03
Bydliště: Praha

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od Pivson »

Již toho bylo napsáno hodně a něco dobře a něco špatně.

Benzínové verze jsou, maftové velice málo.
Bohužel žádný prodejce neovlivní výrobu a bohužel ani CHEVROLET ČR.
Je na to přídělový systém a hladově čekáme kdy ČR něco laskavě dostane.
Pořád jsme pro ně východní Evropa.

On se celkově změnil systém výroby u všech automobilek. Skočte si do Škodovky a ptejte se na OCTU v kombajnu, nebo Renault, atd....
Pak je zde Čínskej trh. Když tam vyvezou 100.000 aut, tak je prodaj hned.
Maj to blíž a menší náklady.
Sklady jsou prázné, výroba nestíhá a ještě nějákej čas ta doprava.

Auta nejsou z důvodu že by je prodejce neobjednali, každej si je objednal.

Doufám že se všichni co nejdříve dočkáte :-)
Uživatelský avatar
mozek_x
Příspěvky: 26
Registrován: ned čer 19, 2011 22:30
Bydliště: Jílové u Prahy

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od mozek_x »

dadif píše:No, nezlobte se na mě, ale nevím, čemu se tu pořád divíte. Já jsem taky netrpělivej, ale nikdo mi nesliboval, že auto bude za tejden, dokonce ani za měsíc nebo dva! Ve smlouvě, kterou jsem podepsal 14.5. je termín dodání 11/2011 (s ochranou lhůtou 8 týdnů), takže když bude dřív, můžu bejt jenom rád, ale když nebude, tak mi nezbejvá než čekat a těšit se. Tak to prostě je, divil bych se, že byste to někdo měli ve smlouvách jinak, u jinýho prodejce to mělo bejt dokonce ještě dýl...

Já se na ně nezlobím, je mi jasný že to nějakou dobu trvá a oni to neovlivní. Termín ve smlouvě mám 8÷10/2011 , i když při předváděcí jízdě před objednáním mi bylo řečeno že auto by tu mělo být za 3 až 4 měsíce, což už vlastně téměř uplynulo. Až ve smlouvě se mi objevil termín 5 až 7 měsíců od objednání.

Ale je to jedno, hlavně že bude, pak z něj nevylezu :D :D . Bude to moje první nový auto.
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ s navi, bílá olympic
Peugeot 307 1.6 16V (109k) Break
Volkswagen Vento 1.9D
Škoda Felicia 1.3 50kW
Škoda Forman 1.3L
Vorel
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 20, 2011 13:29

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od Vorel »

Ahoj. Také čekám a těším se již od konce března. V květnu mi zavolali, že když změním svoji objednávku z 1,8 LT na LTZ, tak by prý mmělo být do poloviny června. Dlouho jsem neváhal a potvrdil změnu k lepšímu. Dlouhé těšení mě už ale přestává bavit, když vidím, že si stejné auto někdo objednal později a už v něm jezdí :(
Uživatelský avatar
Hana
Příspěvky: 79
Registrován: pon dub 18, 2011 09:13
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od Hana »

Vorel píše:Ahoj. Také čekám a těším se již od konce března. V květnu mi zavolali, že když změním svoji objednávku z 1,8 LT na LTZ, tak by prý mmělo být do poloviny června. Dlouho jsem neváhal a potvrdil změnu k lepšímu. Dlouhé těšení mě už ale přestává bavit, když vidím, že si stejné auto někdo objednal později a už v něm jezdí :(
Dnes mi došla trpělivost a kontaktovala jsem prodejce. Chtěla jsem odstoupit od smlouvy a ejhle auto bude na prodejně připravené v tento týden v pátek. :PP:
Favorit LPG
Renault Mégane 1,6
Kia Sorento-to byl opravdu MAZLIK
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Uživatelský avatar
naky
Příspěvky: 307
Registrován: pát čer 17, 2011 14:28
Bydliště: Praha

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od naky »

Hana píše:
Vorel píše:Ahoj. Také čekám a těším se již od konce března. V květnu mi zavolali, že když změním svoji objednávku z 1,8 LT na LTZ, tak by prý mmělo být do poloviny června. Dlouho jsem neváhal a potvrdil změnu k lepšímu. Dlouhé těšení mě už ale přestává bavit, když vidím, že si stejné auto někdo objednal později a už v něm jezdí :(
Dnes mi došla trpělivost a kontaktovala jsem prodejce. Chtěla jsem odstoupit od smlouvy a ejhle auto bude na prodejně připravené v tento týden v pátek. :PP:
Tak to gratulace, at se dobre jezdi!!! :lol:
je teda ale dost divny ze se neozvali drive.... nic moc pristup teda.
Chevrolet Orlando LTZ 2.0 VCDi 163k + navi MY2012 Europe + EkoChip 177k a 405Nm + VzduchFiltr K&N
Yamaha XVS 1300A MidnightStar
Pivson
Příspěvky: 177
Registrován: pon lis 23, 2009 13:03
Bydliště: Praha

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od Pivson »

naky píše:
Hana píše:
Vorel píše:Ahoj. Také čekám a těším se již od konce března. V květnu mi zavolali, že když změním svoji objednávku z 1,8 LT na LTZ, tak by prý mmělo být do poloviny června. Dlouho jsem neváhal a potvrdil změnu k lepšímu. Dlouhé těšení mě už ale přestává bavit, když vidím, že si stejné auto někdo objednal později a už v něm jezdí :(
Dnes mi došla trpělivost a kontaktovala jsem prodejce. Chtěla jsem odstoupit od smlouvy a ejhle auto bude na prodejně připravené v tento týden v pátek. :PP:
Tak to gratulace, at se dobre jezdi!!! :lol:
je teda ale dost divny ze se neozvali drive.... nic moc pristup teda.
To je teda dost divnej přístup :-(
Museli dobře vědět kde auto je a tak.
Uživatelský avatar
Jožan
Příspěvky: 259
Registrován: sob čer 18, 2011 10:00
Bydliště: Broumov

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od Jožan »

Ahojda všichni,jsem nový člen.Asi jsem měl měl kliku,auto-černý LTZ 1,8,jsem si rezervoval minulý týden 15.6.a dnes,t.j.21.6. jsem si ho odvezl.Bylo to u Chevrolet Dědek.Takže všem Orlíkům zdárec!!!!
Yamaha XJ6 Diversion,Yamaha WR 250R,Chevrolet Orlando 1,8LTZ černá metalíza
Uživatelský avatar
Obelix
Příspěvky: 105
Registrován: pát kvě 06, 2011 13:28
Bydliště: Lanškroun

Re: CHEVROLET ORLANDO-doba dodání

Příspěvek od Obelix »

dadif píše:No, nezlobte se na mě, ale nevím, čemu se tu pořád divíte. Já jsem taky netrpělivej, ale nikdo mi nesliboval, že auto bude za tejden, dokonce ani za měsíc nebo dva! Ve smlouvě, kterou jsem podepsal 14.5. je termín dodání 11/2011 (s ochranou lhůtou 8 týdnů), takže když bude dřív, můžu bejt jenom rád, ale když nebude, tak mi nezbejvá než čekat a těšit se. Tak to prostě je, divil bych se, že byste to někdo měli ve smlouvách jinak, u jinýho prodejce to mělo bejt dokonce ještě dýl...
No on by se nikdo nedivil kdyby se na fóru každý den neobjevovaly informace od nových majitelů Orlanda, kteří nic neobjednávali prostě přišli, prohlédli, podepsali smlouvu a do týdne odjeli. To pak argumentace prodejce, že auta nejsou vyrobená prostě stojí na vratkých nohách. Asi si někteří prodejci auta zajistit umí a jiným stačí, že mají hromadu objednávek od kterých kvůli zaplacené záloze nemůžou zákazníci odstoupit i kdyby u jiného prodejce měli to "jejich auto" skladem třeba 100x.
Třeba já jsem objednával 10.5. a termín dodání mám stále 11/2011. Ty ačkoliv jsi u stejného prodejce objednal o několik dní později, máš už potvrzené dodání na konec července. A to pro změnu nasírá mně, protože mám objednáno dříve, ale nikdo mi ani přes opakované urgence dřívější dodání nenabídl. Argumentace je pořád stejná - auta nejsou, čeká se na to až budou vyrobená. Přitom tady na fóru opakovaně zaznělo, že s dostupností benzínových aut není problém, že dlouhé dodací lhůty se týkají hlavně aut s naftovými motory. Tak nevím jestli ze mně někdo dělá vola nebo jsem to jenom špatně pochopil...
Nejvíc naštvaný jsem ale samozřejmě na sebe, protože jsem se před objednáním rozhodoval mezi prodejcem, který mi nabízel auto s dodáním v červnu/červenci a mezi AutoBayer, kde sice uváděli dodání až na 11/2011, ale zase nabídli nejnižší cenu. V té době jsem čím jezdit měl, takže rozhodla cena. Bohužel před 14 dny jsem zůstal nepojízdný, takže kdybych se rozhodoval teď, tak termín dodání by byl podstatně důležitější než cena, ale pozdě bycha honit...
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ Béžová Daydream
předtím: Citroen Xantia Break 1.8i r.v.1995
Škoda Favorit 136L r.v.1993
Škoda 120 r.v. neznámý

Obrázek Spotřeba CHEVROLET Orlando 1.8 104 kW / 141 HP
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Orlando“