Nejede jako dřív...

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
NUBIRA 2.0 1998
Příspěvky: 2
Registrován: stř čer 15, 2011 11:51

Nejede jako dřív...

Příspěvek od NUBIRA 2.0 1998 »

:? Ahoj lidičky takovou dobu jsem spokojený nebo jsme spíš byly spokojení.Než si naše Nubča vymyslela,že prostě nepojede.Jedu do práce a už po druhé mi asi po cca30km začne jet jen na tři válce a dál se nedostanu.Poslechl jsem chlapy v servisu a vyměnil kabely.Udělal jsem to a druhý den jela a znovu mi to zopákla.Musím ale uznat,že kabely mám objednané,svíčky taky ale nenapadá mě jiná věc co by s ní mohlo být.Motor běhá pěkně,ale tohle mě zaráží.Pokud někdo máte zkušenosti a budete chtít,tak nám prosím písněte názor-popř.chybu,která se tam mohla vyskytnout.Ted mě straší že to dělá řídící jednotka. Nebo prý neví...
[*][/size]
Reklama
 

Uživatelský avatar
tatřík
Příspěvky: 80
Registrován: pon dub 11, 2011 07:48
Bydliště: Heřmanův Městec, okr. Chrudim

Re: Nejede jako dřív...

Příspěvek od tatřík »

Neděsil bych se předem. Vadný kabel nebo svíčka přesně takhle dokáží potrápit. Takže začni od nejlevnější metody a vyměň kabely a svíčky jak máš v plánu. Při tom zkontroluj, jestli nejsou zoxidované vývody ze zapalovacího modulu, než tam dáš nové kabely. Vystříkni to kontoxem nebo tak něco. Pokud závada nezmizí, může to být právě ten zapalovací modul. Stojí na Drafelu tuším do 2.000,-- Kč, takže taky nic vražednýho. Jeho stav se dá přibližně zjistit proměřením, ale jestli je to závada, která se projevuje třeba po dosažení určité teploty modulu nebo vlhkostí, otřesem nebo tak, nemusíš měřením zjistit nic. Měření je stoprocentní jen když je modul total k.o.
P.S. Ještě mě napadá, jestli ti trochu neteče pod víkem ventilů olej. On potom rád zatýká ke svíčkám, potopí je a i to může dělat paseku.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Nejede jako dřív...

Příspěvek od Richard »

S tím zapalovacím modulem jsem si užil taky trochu srandy, auto cukalo běhalo chvíli tak chvíli jinak nedalo se nastartovat, když bylo studený tak chatalo OK a po ohřátí začaly problémy..... podle toho co tu píšeš bych spíš přikláněl k němu..... je v něm ještě spousty elektroniky (zezadu pod tím chladičem, ale je to celý zalitý do takový srágory.... takže zřejmě něco začne blbnout. Já koupil na Aukru modul za 850,- s roční zárukou nový a funguje bez problémů už asi 4 měsíce....
Nevím jsetli máš 2,0 nebo 1,6 ale mrkni se s kolika piny tam máš ten kabel co do něj vede. dělá se se 3 nebo 4 já mám u Nubi 2,0 ty 4 piny, viděl jsem i nějaké moduly se 4 piny na Opla, myslím že by taky mohly být, ale nezkoušel jsem to, když tohle maká....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“