Klimatizace - slaba???

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Klimatizace - slaba???

Příspěvek od chrudoš »

Protoze se vsude bavime o necem jinem :D
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Reklama
 

Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Klimatizace - slaba???

Příspěvek od Kjub »

Mozno ze ked vypnes ESP a ostatne bezpecnostne pomocky, tak ti klima zacne lepsie ficat. :D :PP:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
emil
Příspěvky: 66
Registrován: pon kvě 16, 2011 20:41

Re: Klimatizace - slaba???

Příspěvek od emil »

Mikikoti a ty si odkial prišiel s klondaiku večšiu blbosť ako spájanie Esc s malým výkonom klímy som ešte nepočul :( Jediné čo ovplyvňuje výkon je zapnutý kompresor klímy,uberá 5-8koní elektronické pomôcky s tým nemajú absolutne nič spoločné ak ti niekto takéto veci narozprával nech sa ide liečiť :lol:
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Klimatizace - slaba???

Příspěvek od Kjub »

Ne, mikikoti pisal ze zapnute ESP znizuje vykon auta viac ako klima...co je blbost...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
odrifuk
Příspěvky: 302
Registrován: stř pro 01, 2010 20:32
Bydliště: Ilava Slovensko

Re: Klimatizace - slaba???

Příspěvek od odrifuk »

ESP zníži výkon len v kritických situáciach-šmyk...... :D
CRUZE 120 kW BIELY LTZ 6 manuál+FÓLIE
emil
Příspěvky: 66
Registrován: pon kvě 16, 2011 20:41

Re: Klimatizace - slaba???

Příspěvek od emil »

To je jedno v každom prípade sem motať ESP je blbosť.
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: Klimatizace - slaba???

Příspěvek od mikikoti »

nechcem narusat temu klimatizacia s esc ale mam to otestovane ze nestaci ked vypnem len tc ale aj esc lebo je citit ze to auto reaguje rychlejsie na plyn a akceleraciu a hlavne v meste. Suhlasim sa vami ze urcite na dlhe cesty po klukatych cestach je blbost vypinat esc a hlavne v zime a viem ako pracuje esc. Mne osobne este neblikala kontrolka esc a to som isiel vselijako ale mam to odskusane ze mne sa v meste lepsie jazdi s vypnutim esc lebo si mozem dovolit rychlejsie akcelerovat z nejakej neprhladnej male krizovatky atd. inak so mnou to je tazko lebo mam malo casu na net tak sa sem dostanem len sporadicky :( . inak stromy, kanaaly a ine sa mi vyhyba oblukom :lol: :lol: prezila nexia prezije aj cruze
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Klimatizace - slaba???

Příspěvek od chrudoš »

Neee, tomu sam neveris :D Pokud te neco omezuje pri rozjezdu, tak maximalne kontrola prokluzu, pokud ji ale vypnes budou ti kola prokluzovat a rozjezd bude jeste pomalejsi. Pochop, pokud ti pro drsne jizde nic neblika, tak ten system nevyuzivas a nemuze te nijak "omezovat", je to elektronicky asistent, neni mozne dle logiky, jak by jeho vypnuti mohlo auto zrychlyt. Toto je jasny priklad vsugerovaneho placebo efektu, auto jede lip jen v tve hlave, ver tomu. Udelej si jednoduchy test - par sprintu 0-100 bez a s ESP a ver, ze dojdes ke stejnemu casu ;)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Fabo
Příspěvky: 39
Registrován: sob kvě 28, 2011 15:26

Re: Klimatizace - slaba???

Příspěvek od Fabo »

Chrudos: Ja by som nejakemu spomaleniu odozvy plynu i veril, ale v ramci milisekund... Vykon neklesne.

Nie ze by sa Cruze nevedel rozbehnut ked treba. Ako som zvyknuty sa pripajat so starym focusom na rychlostku stylom dvojka plny, Cruze ma prekvapil akceleraciou tak, ze som skoro zabudol ze pripajak par metrov predomnou konci... :)
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Klimatizace - slaba???

Příspěvek od chrudoš »

A ted si vem, kdybys vypnul ESP, to bys byl ve svodidlech :D no, ja si myslim, ze ani zadne miliseknudy tam byt nemuzou, ledaze by ti blikala kontrolka, jinak ten system proste nejede, nema te tam co brzdit
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: Klimatizace - slaba???

Příspěvek od mikikoti »

vsak jaa sa nehadam tak ukoncujem esc pre tuto temu nehodi sa to tu. a zakopme vojnovu sekeru :PP:
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Klimatizace - slaba???

Příspěvek od Iacobus »

Sa čudujem adminovi, že to tu ešte nerozprášil. Duplicitne založená téma s obsahom 3 strán balastu. Mimochodom téma klimatizácia tu už je. https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=98&t=18033
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Klimatizace - slaba???

Příspěvek od Kjub »

Dam sem este rychlo nieco na ESP kym to tu niekto nerozpusti... :lol:
To sme preberali uz davnejsie, ze ESP a TC pracuje aj ked neblika, stale registruje jemne preklzy a presmyky. Zablika ked uz je situacia kriticka aby sofer vedel co sa deje. Takze si myslim ze sviznost jazdy to moze ovplyvnit, ale nie moc citelne. Tiez si myslim ze je to skor placebo efekt. Viac to negativne ovlyvni kontrolu nad autom, co je pre nas civilnych vodicov dolezitejsie... 8) Ale inak placebo je super. -i
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
vetr.roman
Příspěvky: 225
Registrován: pát lis 19, 2010 20:37

Re: Klimatizace - slaba???

Příspěvek od vetr.roman »

Tak dnes jsem testoval klimu a oproti loňsku je slabá.Ale zjistil jsem jakmile zapnu klimatizaci tak se po chvíli zapne ventilátor chladiče a je uponě jedno jestly je
auto studené nebo zahřáté.Což jsem dřívě nijak nepozoroval.Taky to tak takhle máte nebo mám já nějakej problém ??? :?
Nenechával jste si někdo doplnit klimu ?
Lada 2101
Škoda Forman 1.3i
Nissan Almera 1.4i
Daewo Kalos 1.4i
Nissan Note 1.4i
----------------------------
Chevrolet Cruze 1.6 LS+ - Křídlo Octavie RS II,černé folie,sportovní výfuk,chip 91Kw-124 Ps-170 Nm.....

Ford Galaxy III 2.0 TDCI
Chevrolet captiva sport 2.0 cdti 110kw
Uživatelský avatar
fatrc
Příspěvky: 196
Registrován: sob pro 11, 2010 11:38
Bydliště: Nitra

Re: Klimatizace - slaba???

Příspěvek od fatrc »

Páni po dlhšom sledovaní a skúšaní sa mi zdá že manuálna klíma mi najlepšie vychladí auto keď na chvíľku vyvetrám zavriem okná pustím klímu, vnútornú cirkuláciu vzduchu a prúdenie vzduch nastavím na čelné sklo a nie priamo na mňa. Tí ktorí máte manuálnu klímu vyskúšajte a dajte vedieť či je to lepšie??? -i
Biely Cruze 1.6 LS PLUS
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“